Od brzytwy po laser – ewolucja metod leczenia w poradniach ginekologicznych

Rozwój technologiczny znacząco wpływa na podniesienie jakości przeprowadzanych badań oraz ewentualnego leczenia, co ma wyjątkowe znaczenie w aspekcie profilaktyki ginekologicznej. Zapewnienie kobietom komfortu podczas wizyty lekarskiej, jak również gwarancja bezpieczeństwa i rzetelności wykonywanych badań stanowią fundamentalne aspekty współczesnych poradni ginekologicznych.

Poradnia ginekologiczna – nowoczesne wyposażenie

Wobec rosnących wymagań i potrzeb pacjentek, jak również pojawiających się możliwości technologicznych producenci akcesoriów do badań proponują coraz dokładniejsze i wygodniejsze w użyciu aparatury. Korzystanie z ewoluujących metod leczenia staje się wyznacznikiem wartości kliniki ginekologicznej, która powinna odpowiadać na potrzeby pacjentek oraz proponować usługi wysokiej jakości.

Wysokiej jakości badania USG

Aparatura, w jaką wyposażona jest klinika ginekologiczna to między innymi nowoczesne ultrasonografy do przeprowadzania badań USG – stosowane zarówno w profilaktyce ginekologicznej, jak i położniczej. Ich cechą charakterystyczną jest prezentowanie doskonałej jakości obrazu w czasie rzeczywistym, co umożliwia nie tylko dokładną kontrolę rozwoju płodu, lecz również gruntowne przeprowadzenie kontroli stanu zdrowia kobiety i postawienie precyzyjnej diagnozy odnośnie dolegliwości ginekologicznych.

Laparoskopia ginekologiczna

Zarówno w odniesieniu do diagnostyki, jak i leczenia nowoczesną oraz wysoce bezpieczną metodą okazuje się laparoskopia, zaliczana do elementów chirurgii mało inwazyjnej.

Zabieg laparoskopowy polega na wprowadzeniu endoskopu do narządów wewnętrznych poprzez powłoki skórne, bez konieczności wykonywania cięć. Klasyczna operacja, podczas której następuje uwidocznienie narządów wewnętrznych poprzez rozcięcie chirurgiczne niesie ze sobą wysokie ryzyko wystąpienia powikłań oraz pozostawia nieestetyczne blizny.

Propozycja, jaką jest laparoskopia wydaje się odpowiedzią na rosnące potrzeby pacjentek oraz jest skutkiem dynamicznego rozwoju technologicznego.

Nowoczesne rozwiązania podczas porodu

Dla kobiet, które przygotowują się do porodu i odczuwają duży stres związany z tym zbliżającym się wydarzeniem pocieszającą informacją może okazać się wykorzystanie nowoczesnych technologii, w celu niwelowania bólu porodowego oraz podniesienia komfortu rodzących kobiet.

Jednym z wartych polecenia sprzętów, które w znaczny sposób wpływają na jakość procesu porodowego jest aparat Elle TENS, wykorzystywany do łagodzenia bólów porodowych. Postępowa technologia umożliwia ograniczenie stosowania farmakologicznych znieczuleń, wykorzystując impulsy elektryczne w celu masowania i rozluźniania mięśni. Dzięki temu zwiększone zostaje wydzielanie endorfin, które w znaczący sposób ograniczają odczuwanie bólu.

Kolejną ciekawą propozycją w odniesieniu do procesu porodowego jest wykorzystanie koła do porodów – jednego z najbardziej nowoczesnych łóżek porodowych, przeznaczonych do rodzenia w dowolnej pozycji, wybieranej przez kobietę.

Rodząca wybiera odpowiadające jej ułożenie przy użyciu pilota, który jest w jej bezpośrednim zasięgu podczas całego porodu – w ten sposób kobieta może w każdej chwili zmienić swoją pozycję, ułatwiając dziecku przyjście na świat – szczególnie polecane w tym aspekcie jest ułożenie wertykalne, czyli pozycja stojąca lub klęcząca, wykorzystująca siłę grawitacji podczas przemieszczania się noworodka przez kanał rodny. Poród w tej pozycji jest najbardziej naturalny, stając się przyjemniejszym i łatwiejszym procesem.

Przegląd najnowocześniejszych technologii, wykorzystywanych w ginekologii można odnaleźć w internecie, korzystając z branżowych stron informujących o pojawiających się rozwiązaniach. Również w ofertach klinik położniczych zauważalny jest wzrost wykorzystania akcesoriów lepszej jakości, będących skutkiem postępu technologicznego.

Jedną z klinik, oferujących diagnostykę oraz zabiegi przy użyciu wysokiej jakości aparatury jest Klinika Ginekologii i Położnictwa Arciszewscy w Białymstoku.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamkni