Jak dermatolog pomoże na zmarszczki i pierwsze oznaki starzenia?

Zmarszczki oraz pierwsze oznaki starzenia się skóry bardzo często przyprawiają kobiety o desperację. W rzeczywistości jednak, istnieje wiele skutecznych sposobów radzenia sobie ze zmarszczkami. Aby jednak móc z nich efektywnie korzystać, potrzebna jest specjalistyczna wiedza , jaką posiadają na przykład lekarze dermatolodzy.

Próby leczenia zmarszczek na przysłowiową własną rękę najpewnie okaże się bezskuteczne. Wynika to z prostego faktu, a mianowicie, aby móc skutecznie przeciwdziałać zmarszkom, trzeba znać ich przyczynę, ta zaś jest zawsze sprawą indywidualnego stanu poszczególnej osoby.

Co warto wiedzieć o pojawianiu się zmarszczek?

Przede wszystkim, należy zdawać sobie sprawę z faktu, że mechanizm powstawania zmarszczek jest znacznie bardziej skomplikowany, niż może się z pozoru wydawać. W rzeczywistości, przyczyny występowania zmarszczek można podzielić na co najmniej trzy rodzaje.

Pierwszym z nich byłoby to, co dzieje się na samej powierzchni naszej skóry. W tym pierwszym przypadku do możliwych przyczyn powstawania zmarszczek możemy zaliczyć takie czynniki, jak na przykład częsta ekspozycja na słońce lub inne zewnętrzne czynniki drażniące.

Drugą grupę przyczyn można by nazwać przyczynami ogónoustrojowymi: w tym przypadku pojawienie się zmarszczek jest związane z ogólną kondycją całego organizmu oraz czynnikami, które ją warunkują, a więc na przykład naturalnymi procesami starzenia się komórek, dietą, paleniem papierosów, i tak dalej. Istnieje jednak również trzecia grupa przyczyn, o której bardzo często się zapomina.

A mianowicie: pojawienie się zmarszczek może być następstwem tego, co dzieje się bezpośrednio pod powierzchnią skóry, a więc na poziomie mięśni twarzy. Degradacja mięśni twarzy skutkuje właśnie pojawieniem się zmarszczek na skórze.

W czym może pomóc nam dermatolog?

Dlaczego wszystko to, o czym była mowa w poprzednim akapicie, jest aż tak istotne? Odpowiedź jest prosta: od tego, jakie są przyczyny występowania zmarszczek, zależy dobór skutecznej kuracji. Zaś oceny przyczyn występowania zmarszczek może dokonać jedynie kompetentny lekarz dermatolog z takiego ośrodka jak np. Medrex.

Dla przykładu: załóżmy, że zmarszczki występują u około trzydziestoletniej kobiety. Jeśli ich przyczyną jest na przykład degradacja mięśni twarzy, następująca na przykład wskutek zbyt intensywnej mimiki, to standardowe środki przeciwko zmarszczkom, takie jak kremy oraz inne kosmetyki, na niewiele się przydadzą.

Jedynie doświadczony lekarz dermatolog może stwierdzić, że w tym konkrentym przypadku główną przyczyną pojawienia się zmarszczek jest osłabienie mięśni twarzy, a następnie zalecić odpowiednią kurację, czyli face fitness(ćwiczenia mieśni twarzy) oraz ewentualne wspomaganie przy pomocy preparatów zawierających botoks powierzchniowy.

Podobnie przedstawia się sytuacja we wszystkich innych możliwych do wyobrażenia przypadkach: dobór kuracji przecizmarszczkowej każdorazowo musi zostać poprzedzony trafnym rozpoznaniem przyczyny pojawienia się zmarszczek. Co więcej, próby samodzielnego radzenia sobie ze zmarszczkami w niektórych przypadkach mogą przynieść wręcz przeciwne rezultaty.

Często zdarza się tak, że kobiety mają zmarszczki spowodowane degradacją mięśni twarzy. Z początku taka osoba próbuje zredukować zmarszczki przy pomocy kolejnych kosmetyków, co oczywiście nie przynosi spodziewanych efektów.

Niestety, następnym krokiem bardzo często jest decyzja o zabiegu wstrzyknięcia botoksu. W takim przypadku, tj. gdy przyczynę zmarszczek stanowi osłabienie mięsni twarzy, zabieg wstrzyknięcia botoksu jest najgorszym rozwiązaniem, jakie możemy sobie wyobrazić. 
 

O czym jeszcze warto pamiętać?

Ważną i domagającą się wzmianki kwestią jest fakt, że niestety nie każdy lekarz dermatolog zasługuje na nasze zaufanie. Tak samo jak w przypadku każdej innej specjalności medycznej, tak w przypadku dermatologii wielu jest lekarzy, którzy pomimo posiadania dyplomu nie dysponują odpowiednimi kompetencjami.

Jak uniknąć wpadki? Odpowiedź jest prosta: należy korzystać tylko i wyłącznie z tych gabinetów oraz przychodni dermatologicznych, które cieszą się uznaniem wśród swoich klientów. To właśnie renoma danego podmiotu stanowi najlepszą, najbardziej pewną gwarancję odpowiedniego standardu usług.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamkni