Dowiedz się, jak dobrać suplementację do potrzeb swojego organizmu

Aby organizm kobiety mógł funkcjonować w pełni prawidłowo, każdego dnia potrzebuje odpowiedniej dawki witamin i minerałów. Obecnie coraz więcej osób sięga po suplementy, które pomagają w dostarczaniu tych składników. Dowiedz się, jak dobrać suplementację do potrzeb swojego organizmu.

Od czego zależy twoje zapotrzebowanie na witaminy i minerały?

Zapotrzebowanie na witaminy i minerały u każdej kobiety może być inne. To kwestia uzależniona m.in. od wieku, stanu zdrowia, diety czy środowiska.

Znaczna część kobiet ma obniżony poziom witaminy D, który jest spowodowany niewystarczającą ekspozycją na słońce lub brakami tego składnika w diecie. O suplementację tego witaminy D należy dbać przez cały rok, jednak jest to niezwykle ważne w okresie jesienno-zimowym, kiedy trudniej o dobroczynny wpływ promieni słonecznych.

Zapotrzebowanie na składniki mineralne i witaminy dla kobiet zależy również od stylu ich życia. Sportowcy i osoby aktywne fizycznie potrzebują dopasowanych suplementów uwzględniających zwiększoną dawkę składników mineralnych i witamin.

Ciąża i karmienie piersią

Podczas ciąży i w czasie karmienia piersią zapotrzebowanie na niektóre minerały i witaminy dla kobiet może wzrastać. Zaleca się suplementację:

  • wapnia,

  • żelaza,

  • jodu,

  • witaminy B9,

  • witaminy D,

  • witaminy A.

Pokrycie zwiększonego zapotrzebowania wyłącznie z pożywienia może okazać się trudne do osiągnięcia – zwłaszcza gdy dodatkowo kobieta przebywa na specjalnej diecie, dlatego specjaliści zalecają sięgać po wysokiej jakości suplementy dla kobiet, które pomagają w prawidłowym rozwoju płodu.

Stosowanie diet eliminacyjnych

Obecnie coraz więcej osób decyduje się na stosowanie diet eliminacyjnych. Może to być spowodowane chęcią zadbania o środowisko, często jest tak w przypadku rezygnacji z mięsa czy produktów pochodzenia zwierzęcego. Coraz większą popularność zyskują również diety bezglutenowe czy nisko- lub wysokobiałkowe. Eliminacja określonej grupy produktów spożywczych wiąże się z utrudnionym dostarczaniem organizmowi witamin i składników mineralnych. To kolejna sytuacja, w której warto sięgnąć po suplementy dla kobiet.

W dietach wegetariańskiej i wegańskiej warto suplementować m.in. witaminy D i B12, a także wapń, magnez, żelazo, cynk i jod.

Przeanalizuj swój styl życia

Aby wybrać najlepszy zestaw witamin dla kobiet, który odpowiada twoim potrzebom, przeanalizuj swój styl życia. Zastanów się nad czynnikami, które wpływają na twoje zapotrzebowanie – jeśli stosujesz dietę eliminacyjną, jesteś aktywna fizycznie lub karmisz piersią – twoje zapotrzebowanie na poszczególne składniki będzie większe i niezwykle istotne jest uwzględnienie tego przy wyborze odpowiedniego suplementu diety. Kolejnym czynnikiem jest ciąża – jeśli w najbliższym czasie planujesz dziecko, rozpoczęcie odpowiednio wcześniej dopasowanej suplementacji może ci w tym pomóc.

Stosowanie witamin dla kobiet a regularne badania

Aby suplementacja była w pełni dostosowana do potrzeb twojego organizmu, nie możesz zapomnieć o wykonywaniu regularnych badań. Dzięki znajomości poziomu witamin i składników mineralnych w swoim organizmie będziesz w stanie wybrać suplementy dla kobiet, które precyzyjnie odpowiadają twoim potrzebom.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamkni