Morele na zdrowie

Wiele osób w trosce o swoje zdrowie, sięga po różne metody związane z medycyną niekonwencjonalną. Należy zaznaczyć, że znana nam medycyna, nie jest w stanie zawsze nam pomóc. To właśnie z tego powodu osoby znajdujące się w trudnej sytuacji sięgają po zupełnie nowe możliwości. Tak naprawdę jest to bardzo trudna do zrozumienia sprawa, ponieważ nigdy nie mamy pewności, czy podjęte przez nas działania, rzeczywiście nam pomogą.

Zawsze występuje ten element niepewności, ale jeśli nie mamy nic do stracenia, to o wiele łatwiej sięgnąć nam po takie rozwiązania. Jednym z najlepszych przykładów medycyny niekonwencjonalnej są pestki moreli. Niektórzy uważają, że jest to dobre lekarstwo przeciw rakowi, ale czy naprawdę tak jest?.

O skuteczności mówią różne badania

Warto się dzisiaj zastanowić nad fenomenem związany z amigdaliną, czyli związkiem pochodzącym z pestek moreli. Niektórzy zwolennicy tego typu kuracji twierdzą, że zawarte substancje są w stanie zniszczyć komórki nowotworowe. Oczywiście witamina B17 nie ma żadnego konkretnego badania naukowego, dzięki któremu można by założyć, że rzeczywiście pomaga. Tutaj kwestia leży bardziej po stronie osób chorych, które zrobią wszystko, aby znowu być zdrowymi.

Walka z rakiem bardzo często trwa latami, przez co jest to cały czas wyścig z czasem. W wielu przypadkach choroba nowotworowa okazuje się zbyt silnym przeciwnikiem, przez co człowiek chorujący na raka umiera. Pomimo rozwoju medycyny współcześni lekarze, nie są w stanie znaleźć w pełni skutecznego lekarstwa na raka. To właśnie z tego powodu amigdalina, jest traktowana przez ludzi, jako szansa na wyleczenie.

Leczenie dolegliwości

Nie należy jednak zakładać, że pomoże to w walce z rakiem. Trzeba jednak przyznać, że taka niekonwencjonalna metoda terapii, na pewno też nie zaszkodzi. Warto więc wykorzystać pestki z moreli w celu leczenia nieco mniejszych dolegliwości zdrowotnych. Oczywiście trzeba robić to z umiarem, ponieważ większa ilość pestek, może zaszkodzić naszemu zdrowiu.

Amigdalina przekłada się na lepsze funkcjonowanie całego układu odpornościowego jak i trawiennego. To właśnie przeciwutleniacze zawarte w pestkach, są w stanie spowolnić procesy starzenia się ludzkiego organizmu. Warto zauważyć, że w ten sposób można też pozbyć się zmarszczek i innych defektów, występujących na ciele.

Gotowe ekstrakty z moreli

Tak naprawdę to we współczesnym świecie, nie jesteśmy zmuszeni do spożywania pestek z moreli. Równie dobrze możemy postawić na ekstrakty z pestek moreli, które oprócz samej amigdaliny zawierają dodatkowo witaminę A,B czy E. W ten sposób kuracja staje się o wiele bardziej bezpieczna. Lepiej wykorzystać gotowy ekstrakt, ponieważ w nieprzetworzonym produkcie występuje cyjanek, który w większych ilościach, może doprowadzić do zatrucia organizmu. Niestety ale z medycyną niekonwencjonalną, również należy obchodzić się ostrożnie.

Pamiętajmy, że nasze zdrowie jest najważniejsze i jeśli decydujemy się na mniej spotykane metody, to róbmy to bez zagrożenia życia. Amigdalina jest coraz częściej wspomniana w mediach, co oznacza, że sam związek staje się coraz bardziej popularny. Być może w niedalekiej przyszłości pojawią się ogólne badania, które dadzą nam więcej informacji na ten temat. To środowisko nauki powinno zbadać związek i wystosować odpowiedź, czy rzeczywiście środek ten jest w stanie leczyć raka. Do tego czasu, należy mimo wszystko korzystać z aktualnych metod walki z nowotworem.

1 comment

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamkni