Urządzamy kuchnię – poznaj najmodniejsze style aranżatorskie

Kuchnia – centrum dowodzenia każdego domu, miejsce spotkań z najbliższymi czy po prostu najważniejsze pomieszczenie w każdym mieszkaniu. Tutaj jemy sobotnie śniadania z rodziną, omawiamy problemy dnia codziennego czy nawet odrabiamy lekcje z dziećmi. To kuchnia łączy całe pokolenia. Dlatego tak ważne jest, aby była ona odpowiednio urządzona – nie tylko wygodnie i praktycznie, ale przede wszystkim ładnie i w zgodzie z gustami wszystkich domowników. Przecież musimy się tutaj czuć swobodnie. Jakie trendy są jednak obecnie najbardziej popularne w kwestii aranżacji kuchni jakie będą odpowiednie gotowe meble kuchenne? Nie ulega wątpliwości, iż na dzień dzisiejszy w dziedzinie wystroju wnętrz w ogóle wiodące są trzy style: skandynawski, nowoczesny oraz klasyczny.

Gotowe meble do kuchni w stylu skandynawskim

Styl skandynawski w ostatnich latach niewątpliwie podbił serca Polaków. Bo jakże się tutaj nie zakochać w prostych i praktycznych formach, jasnej kolorystyce i naturalnych tworzywach. Wszystkie te elementy sprawiają przecież, że pomieszczenia stają się pozornie większe i bardziej przejrzyste. Białe fronty w połączeniu z jasnym, naturalnym drewnem blatów uczyni każdą kuchnie przyjazną domownikom. Dodatkowym atutem tego pochodzącego z północy Europy stylu aranżatorskiego są stosunkowo niskie ceny. Można oczywiście nabyć tego typu meble i akcesoria u bardzo drogich , luksusowych producentów, styl ten jednak jest zdecydowanie bardziej domeną niskobudżetowych rozwiązań. Gotowe meble do kuchni w stylu skandynawskim można nabyć praktycznie w każdym salonie meblowym.

Meble kuchenne – gotowe zestawy w stylu nowoczesnym

Styl nowoczesny charakteryzuje się nie tylko prostotą formy, podobnie jak styl skandynawski, ale także kilkoma charakterystycznymi dla siebie cechami. Otóż styl nowoczesny uwielbia powierzchnie laminowane na wysoki połysk, szkło i błyszczące elementy – niklowane wykończenia czy kryształy. Kuchnie aranżowane w tym stylu nie stronią od odważnej kolorystyki, rzadziej natomiast spotkamy tutaj naturalne drewno. Nowoczesne meble kuchenne od Eco.Lupus.EU doskonale sprawdzą się zarówno w dużych, jak i w bardzo małych pomieszczeniach. Łatwo je skomponować a i zakup gotowych zestawów nie będzie stanowił najmniejszego problemu. Styl ten jest bardzo popularny wśród młodych ludzi z wyższych sfer. Tego typu meble, akcesoria i armatura charakteryzują się bowiem stosunkowo wysokimi cenami.

Meble i armatura kuchenna w stylu klasycznym

Czym charakteryzują się klasyczne meble kuchenne? Gotowe zestawy stylizowanych szafek, kredensy i ozdobna armatura – tak pokrótce można opisać styl klasyczny. I choć w dzisiejszych czasach kuchniom klasycznym daleko do rzeźbionych, dębowych szafek sprzed lat, to niewątpliwie mocno do nich nawiązują. Tego typu aranżacje nie wszędzie jednak będą pasowały, nie są też aż tak uniwersalne jak aranżacje w stylu skandynawskim. Gdzie zatem sprawdzą się najlepiej? Meble w stylu klasycznym pięknie skomponują się z wysokimi kuchniami w starych kamienicach oraz dużymi przestrzeniami. Tego typu aranżacje doceniane są przez osoby starsze czy też użytkowników charakteryzujących się wysublimowanym smakiem.

Aranżacje dla odważnych

Style skandynawski, nowoczesny i klasyczny są niewątpliwie wiodące we współczesnej architekturze wnętrz. Nie tylko one trzy ją jednak definiują. Bardziej odważni użytkownicy, czy też Ci, którzy pragną aby mieszkanie odzwierciedlało ich bogate wnętrze decydują się np. na styl LOFT nawiązujący do starych hal produkcyjnych czy magazynów. Przestrzenie urządzone w ten sposób obfitują w lampy magazynowe, naturalne, olejowane drewno, puszki czy stalowe regały. Mile widziane są także wyciągnięte na powierzchnię ścian instalacje elektryczne. Osoby pragnące spokoju, dla których mieszkanie to tylko przestrzeń do życia wybierają natomiast styl minimalistyczny, gdzie królują proste formy a na półkach brak zbędnych bibelotów. Otaczanie się przedmiotami jest dla nich kwestią drugorzędną. Stronią od kolorowych tkanin, stylizowanych mebli czy rozmaitych dekoracji. Prędzej znajdziemy tutaj jeden starannie wybrany obraz niż wiele nic niewartych dzieł.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamkni