Sprzedajesz dom? Skorzystaj z naszych rad i zwiększ jego wartość

Wbrew pozorom sprzedaż domu w dobrej cenie nie jest łatwą sprawą i trzeba trochę zainwestować, często zarówno na zewnątrz, jak i w środku, by zwiększyć szansę na szybką, a dodatkowo korzystną sprzedaż. Jak zatem zwiększyć wartość domu i nie ponieść horrendalnych kosztów? Oto nasze rady.

Jak zwiększyć wartość domu?

Jest wiele sposobów na zwiększenie wartości domu. Jeśli obok dostępny jest teren zielony może być wykorzystany do stworzenia własnego ogródka warzywnego albo placu zabaw dla dzieci. Tak naprawdę nie wiemy jednak, czy potencjalnym kupcem będzie rodzina z dzieckiem w drodze czy starsze małżeństwo, które szuka przytulnego domu, by w spokoju przeżyć emeryturę i móc oddawać się pasji ogrodniczej. Dlatego w tym przypadku jedyne, co możemy zrobić to zadbać o trawnik. Im jest lepiej wypielęgnowany, tym nasze szanse rosną, bo każdy widzi możliwość wykorzystania dodatkowego terenu. Istotne znaczenie ma oczywiście wygląd elewacji, to czy dom sprzedaje się z meblami, a jeśli tak, to w jakim są stanie. Ważne są także drobne dodatki, które skłaniają potencjalnych kupców do złożenia oferty. O tym wszystkim powiemy w dalszej części naszego poradnika.

Elewacja – jak ją upiększyć niewielkim kosztem?

Sprzedając dom chcemy zarobić, jednak jednocześnie nie chcemy zainwestować w niego zbyt wiele przed sprzedażą. Warto poradzić się oczywiście pośrednika nieruchomości, a jeszcze lepiej rzeczoznawcy, który ocenia wartość nieruchomości. Te osoby mogą wskazać istotne kwestie, które wpływają na obniżenie wartości. Jedną z nich może być mało atrakcyjna elewacja. Czasem chodzi po prostu o to, że jest zaniedbana. Jeśli dom jest ocieplony to bardzo dobrze, gdyż prawdopodobnie nie będziemy mieć problemów z odgrzybianiem ścian. Jeśli nie, trzeba będzie w razie konieczności tę pracę wykonać. Na pewno musimy zacząć od wyczyszczenia elewacji. Wykonuje się je z użyciem dużego ciśnienia. Dzięki temu większość zanieczyszczeń można usunąć. Po osuszeniu elewacji można ocenić czy wymaga ona dalszych prac i inwestycji. Być może wystarczy pomalowanie elewacji, a nie ponowne tynkowanie, które pochłonie znacznie więcej kosztów. Zatem najlepiej wybrać dobrą farbę elewacyjną, a także uniwersalny i ponadczasowy kolor elewacji, np. szary. Warto zadbać o cokół budynku, który także może być zaniedbany. Po oczyszczeniu, warto wybrać do jego wykończenia najwyższej jakości kamień elewacyjny. Taki materiał gwarantuje doskonały efekt, a jednocześnie jest ponadczasowy. Można wybrać materiały takie jak łupek kwarcowy czy granit. Kamień elewacyjny niewątpliwie upiększy elewację i sprawi, że będzie prezentować się znacznie lepiej. Nie wybierając go na całą ścianę, nie poniesiemy też horrendalnych kosztów.

Co z meblami?

Zakładamy, że stolarka okienna i drzwiowa jest w porządku i nie trzeba w nią ingerować. Jeśli potrzebne są zmiany, to te pracę należy wykonać jeszcze przed wykonaniem elewacji, aby nie uszkodzić jej w miejscach przy okiennicach i drzwiach. Potem możemy zająć się już tym, co w środku, czyli meblami. Większość z nich zapewne zostanie wywieziona do nowego lokum. Jednak nowe meble kuchenne i sprzęty AGD mogą znacznie podnieść wartość nieruchomości. Można również pozostawić umeblowaną jedną z sypialni bądź też salon. Niektóre osoby preferują wnętrza pod klucz, do których mogą wprowadzić się od razu i nie musieć zajmować się zakupami potrzebnych mebli. Trzeba oczywiście przeanalizować stan mebli, a także to czy wpisują się w najnowsze trendy. Jeśli nawet tak nie jest również można uczynić z tego atut, a to zadanie nie tylko właściciela, ale również pośrednika organizującego „open house”. Warto jednak pójść za radą fachowca, jeśli stwierdzi, że konfiguracja mebli nie ukazuje potencjału wnętrza. Wtedy część należy usunąć albo po prostu zmienić ich ułożenie w pokoju.

Dodatki, które ocieplają dom

Jak wiadomo chcąc sprzedać dom, trzeba zadbać o szczegóły. Dlatego warto zainwestować w zasłony, rolety i wszystkie inne elementy, które nie są drogie, a zwiększają estetykę. Można zakupić również sporo poduszek na sofę, jeśli ona akurat zostaje w domu. Warto przed wejściem umieścić nową wycieraczkę, to niewielki koszt, a bardzo wiele mówi o właścicielu. Sprawdzi się także wieszak czy parasolnik w przedpokoju czy też gazetnik, gdzie można umieścić choćby wykonany folder ze zdjęciami wnętrz, który także pomoże potencjalnym kupcom dokonać wyboru. Trzeba zainwestować również w przyjemny zapach. Zatem warto wybrać olejki zapachowe umieszczane w kontaktach.

Z pozoru nieistotne rzeczy mają duże znaczenie, dlatego warto zadbać o szczegóły. Dzięki temu dom może zostać sprzedany za wyższą cenę, gdyż więcej osób będzie składało oferty, a tym samym walczyło o zakup nieruchomości.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamkni