Personalizacja roweru – jak ją wykonać krok po kroku?

Personalizacja roweru – jak ją wykonać krok po kroku?

Rower, w formie zbliżonej do dzisiejszej, towarzyszy ludzkości już niemal 200 lat. Dostępnych jest wiele rodzajów tego pojazdu, m.in.: miejski, górski, trekingowy, szosowy, torowy, BMX, transportowy, poziomy, tandem czy rowerek biegowy dla dzieci, służący do nauki jazdy.

Oprócz spełniania funkcji użytkowych, rowery są również doskonałym sposobem na rekreację oraz dbanie o zdrowie. W obecnych czasach, mogą one służyć także do wyrażania swojej osobowości i stylu. Podobnie jest w przypadku np. deskorolek lub ubrań, które ludzie również wykorzystują po to, by pokazać swoją naturę.

Wygodne rowery miejskie. Warszawa stoi otworem

Do poruszania się po mieście najlepszym rozwiązaniem będzie – jak sama nazwa wskazuje – rower miejski, nazywany też „holendrem”. Jest on dopasowany do warunków panujących w wielkich ośrodkach. Posiada szeroką, giętą kierownicę, relatywnie krótką ramę, szerokie siodełko oraz lampki, błotniki, osłonę na łańcuch i nóżkę. Ważnym jego elementem jest także koszyk do przewożenia zakupów, bądź innego, niewielkiego bagażu.

Poszczególne części roweru można na własny użytek spersonalizować, np. poprzez umieszczenie ciekawych dodatków. Jednym z nich są dostępne w sprzedaży naklejki, pozwalające np. na stworzenie unikalnych napisów. Inny, bardziej trwały sposób to samodzielne pomalowanie ramy rowerowej przy pomocy szeroko dostępnych farb w sprayu.

Drobnym, ale bardzo ciekawym, sposobem na personalizację roweru jest także wykorzystanie nietypowych zakrętek na wentyle. Mogą one posiadać np. kształt kostki do gry, róży, maliny lub… pocisku do karabinu. Obok takich dodatków z pewnością nikt nie przejdzie obojętnie!

Wypożyczenie roweru? Warszawa i „rowerowa elegancja”

Termin „rowerowa elegancja” został zapożyczony z języka angielskiego („Cycle chic”) i oznacza trend polegający na jeżdżeniu na rowerze w szykownym, eleganckim stroju. Swoją popularność zdobył on w dużych miastach w zachodniej Europie oraz w Stanach Zjednoczonych. Jego zwolennicy wskazują na to, że rower stanowi doskonały środek transportu w środowisku miejskim. Ciężko się z nimi nie zgodzić, biorąc pod uwagę zatłoczone ulice i przepełnione autobusy.

Coraz więcej osób wybiera więc rower, docierając na nim do pracy, na spotkania z przyjaciółmi lub drobne zakupy. Nie przebierają się oni w sportowy strój, lecz pozostają w tych samych ubraniach, co przed jazdą, a często są to bardzo eleganckie kreacje. Z pewnością taki trend wpłynie na to, że coraz więcej osób będzie z ochotą korzystać z roweru.

Sprzyja temu również fakt, że niemal każda wypożyczalnia rowerów w Warszawie posiada wiele egzemplarzy modeli miejskich, niezwykle wygodnych do jazdy. Jest tutaj prowadzony również specjalny program wypożyczania i zwracania rowerów za pomocą terminali, ulokowanych na przygotowanych uprzednio stacjach.

Na co zwrócić uwagę, wybierając rower dla siebie?

Istnieje kilka zasadniczych kwestii, na które warto zwrócić uwagę, wybierając model dla siebie. Pierwsze pytanie dotyczy tego, czy bardziej kręcą nas rowery miejskie czy rowery górskie. Warszawa w większości wyposażona jest albo w ścieżki rowerowe, albo w szerokie chodniki. Jeżeli więc w planach jest głównie poruszanie się po mieście, to wygodniejszym rozwiązaniem wydaje się model typowo miejski.

Wyjątkiem będą osoby, które zwyczajnie preferują „górala”, niezależnie od otoczenia, w którym przyszło im się poruszać. By docierać z punktu A do punktu B bez żadnych przykrych niespodzianek, warto wybrać rower z błotnikami, chroniącymi m.in. przed zamoknięciem pleców.

Przydatnym dodatkiem jest również osłona na łańcuch, zapobiegająca wkręcaniu się spodni bądź długiej spódnicy w mechanizm. Istotnym aspektem, którego nie sposób przecenić, jest także waga roweru. Szczególnie jeśli jesteś delikatną kobietą, zadbaj o to by móc go przenosić w miarę łatwo.

Personalizacja roweru jako ochrona przed złodziejami

Posiadanie wyjątkowego roweru nie tylko pozwala wyrazić siebie i wywrzeć odpowiednie wrażenie na innych ludziach. Jest ona również niezwykle przydatna jako sposób na zapobieżenie ewentualnej kradzieży roweru. Kim bowiem trzeba być, żeby zdecydować się na kradzież pojazdu jedynego w swoim rodzaju?

Potencjalny złodziej, jeżeli ma choć odrobinę oleju w głowie, natychmiast odstąpi od takiego zamiaru. Zda on sobie sprawę z tego, że jego szanse na udaną sprzedaż skradzionego roweru są bliskie zeru.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamkni