Rodzaje ram rowerowych i ich znaczenie dla komfortu użytkowania

Rodzaje ram rowerowych i ich znaczenie dla komfortu użytkowania

Niezależnie od tego, czy naszym celem jest kupno roweru przeznaczonego do miejskich przejażdżek, czy zawodów sportowych, rama rowerowa będzie elementem, który ma bezpośrednie przełożenie na komfort jazdy i użytkowanie roweru w codziennych sytuacjach. Czym się zatem kierować podczas wyboru odpowiedniej ramy rowerowej? W jaki sposób rama rowerowa przekłada się na komfort jazdy?

Przy wyborze odpowiedniej ramy rowerowej powinniśmy przede wszystkim kierować się jej rozmiarem. Tutaj spotkamy oznaczenia podobne, jak ma to miejsce w przypadku ubrań. Zatem niech nikogo nie zdziwią ramy rowerowe w rozmiarach S, M, L, czy XL. Czasami możemy również natknąć się na oznaczenia rozmiaru, które będą wyrażać się w centymetrach lub calach.

Drugim aspektem, na który powinniśmy zwrócić szczególną uwagę podczas wyboru odpowiedniej ramy rowerowej, jest jej wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne. Dobre jakościowo ramy powinny być wykonane ze stali nierdzewnej, aby nie ulegały korozji, która jest nieunikniona w przypadku jazdy podczas trudnych warunków atmosferycznych. Ramy rowerowe dzielimy również na męskie i damskie – tutaj wybór zależy oczywiście od płci osoby, która rowerem będzie się poruszać.

Rowery treningowe – wszystko co powinieneś o nich wiedzieć

Rowery treningowe stanowią nieocenioną pomoc dla wszystkich osób, którzy chcą pozbyć nadprogramowych kilogramów, a dodatkowo poprawić swoją kondycję. Rowery treningowe są znakomitą alternatywą dla rowerów tradycyjnych. Dlaczego? Przede wszystkim w przypadku rowerów tego typu mamy większą kontrolę nad prędkością, z jaką pedałujemy.

Rama rowerowa w przypadku roweru treningowego nie odgrywa dużej roli, jednak warto, aby było ona dopasowana do naszego wzrostu. Będzie miało to bezpośrednie przełożenie na komfort treningu, a także zapobiegnie powstawaniu schorzeń kręgosłupa.

W wyborze odpowiedniej ramy do roweru treningowego pomocą może okazać się pracownik sklepu sportowego, a w przypadku zakupów online – opis produktu wraz z podaną specyfikacją. W takim opisie często znajdziemy informację o modelu ramy, która jest zainstalowana w konkretnym modelu roweru treningowego.

Pamiętajmy również o tym, że dobór odpowiedniej ramy rowerowej jest istotny w przypadku rowerów przeznaczonych dla dzieci, gdyż w ich przypadku bardzo intensywnie rozwija się szkielet, a zbyt mały lub za duży rozmiar zamontowanej ramy rowerowej może być przyczyną powstawania licznych nieprawidłowości w procesie rozwoju kręgosłupa.

Rower bmx – marzenie każdego nastolatka

W ostatnim czasie, wśród dzieci w wieku szkolnym zapanowała moda na rowery typu bmx. Jest to rower przeznaczony do jazdy wyczynowej – w każdym tego słowa znaczeniu. Rower bmx służy przede wszystkim do jazdy po specjalnie do tego przystosowanych rampach.

Rampy takiej znajdują się w wielu miejscach na ternie naszego kraju, a ich liczba stale rośnie. W przypadku tego typu rowery, materiał, z którego wykonana jest ramo odgrywa bardzo dużą rolę. Najlepiej, aby rama roweru, oznaczonego jako bmx, była wykonana z aluminium.

Różnego rodzaju stopy aluminium są obecnie najczęściej wykorzystywanym materiałem w procesie produkcji ram rowerowych montowanych nie tylko w rowerach bmx, ale również w przypadku wielu innych modeli. Nic dziwnego. Jest to materiał lekki a zarazem niezwykle wytrzymały. Będzie to stanowić dużą zaletę w przypadku roweru, który jest przeznaczony do akrobacji.

Drugim rodzajem materiału, z którego wykonywane są ramy rowerowe, jest scandium. Materiał ten różni się od aluminium większą wytrzymałością, dlatego w przypadku rowerów, które przeznaczone są do szybkiej jazdy i wykonywania akrobacji, lepiej sprawdzą się ramy wykonane właśnie z tego materiału.

Dlaczego warto wybierać rowery Focus?

Firma Focus zajmuje się sprzedażą rowerów już od wielu lat, a dzięki zdobytemu w ten sposób doświadczeniu, każdy, kto kupuje rowery Focus ma pewność, że dokonuje słusznego wyboru. Według opinii wielu zadowolonych klientów, rowery, pochodzące od tego producenta charakteryzują się dużą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne oraz krótkim czasem hamowania, nawet podczas niesprzyjających warunków pogodowych.

Dodatkowym atutem jest wytrzymałość ram, którego zamontowane są w pojazdach od tego producenta. Jeśli więc nie mamy zbyt dużego doświadczenia i nie wiemy na jaką ramę rowerową się zdecydować – rowery Focus stanowić będą zawsze świetne rozwiązanie.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamkni