Kobieta powinna umieć się bronić

Kobiety uprawiające sport bardzo często decydują się na nocny trening po to, aby poprawić swoją kondycję. Oczywiście oprócz zdrowego stylu życia należy pamiętać o zagrożeniach, jakie mogą pojawić się w porze nocnej. Pamiętajmy, że kobieta często jest narażona na niebezpieczeństwo ze strony nieznanych mężczyzn, którzy wykorzystując brak innych ludzi, mogą napaść na kobietę w celu kradzieży torebki lub atak może mieć podtekst seksualny. Nie dotyczy to tylko i wyłącznie kobiet zajmujących się sportem, ponieważ zagrożenie może pojawić się z najmniej spodziewany momencie, gdy np. dziewczyna będzie wracać do domu z pracy czy też imprezy. W nocy kobieta może odczuwać zmęczenie, przez co jej zmysły mogą w porę nie dostrzec czającego się w ciemnej ulicy niebezpieczeństwa, co potrafi uśpić nawet najbardziej czujną kobietę. Ponieważ kobiety wydają się drobne i bezbronne, bardzo często stają się ofiarą ataku.

Nie każda kobieta jest słaba

Należy jednak dodać, że niektóre kobiety nie są wcale takim łatwym celem, a napastnik może się bardzo mocno przeliczyć, ponieważ dobrze przygotowana kobieta jest w stanie odeprzeć zagrożenie i to niekoniecznie poprzez ucieczkę. Pamiętajmy, że współczesne dziewczyny muszą być świadome, że samoobrona nie jest zarezerwowana tylko i wyłącznie dla kobiet, które zajmują się sportem na co dzień. Trzeba przyznać, że takie zajęcia adresowane są do wszystkich pań bez wyjątku i mają na celu przygotować kobietę na najgorsze. Warto zauważyć, że zaskoczony umiejętnościami takiej dziewczyny napastnik bardzo często rzuca się do ucieczki, ponieważ znajduje się w szoku. Taki element zaskoczenia jest bardzo przydatny, zwłaszcza jeśli dochodzi do powalenia napastnika.

Obrona ma znaczenie

Sztuka samoobrony nie skupia się na ataku, lecz na obronie i jak się okazuje jest to bardzo skuteczne, ponieważ siłę napastnika można obrócić przeciwko niemu. Oczywiście same powalenia sztuki techniczne oraz inne postawy obronne mogą okazać się nieskuteczne w przypadku, gdy napastnik spodziewa się takiej reakcji. Wówczas kobieta powinna mieć pod ręką odpowiednie akcesoria do obrony, które z powodzeniem zmieszczą się w każdej torebce.

Skuteczne środki obronne

Paralizator czy gaz pieprzowy jest w stanie w błyskawicznym czasie zneutralizować nawet najbardziej agresywnego napastnika. Stosowanie gazu pieprzowego jest w Polsce legalne pod warunkiem, że osoba, która posługuje się takim środkiem zapobiegawczym, ukończyła osiemnaście lat. Pomimo legalności środka może być on jedynie wykorzystywany do obrony. Użycie w innym celu może sprawić, że osoba korzystająca może ponieść konsekwencje swojego czynu. Współczesny gaz pieprzowy może być ukryty w pojemniku o kształcie szminki, przez co nie wzbudza to podejrzeń napastnika. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, ponieważ wystarczy użyć jednego guzika, a gaz spełni swoje pierwotne zadanie.

Gaz pieprzowy w swoim składzie zawiera kapsaicynę, co sprawia, że odpowiednio użyty może wywołać u napastnika chwilowe pieczenie skóry, łzawienie z oczu, a nawet powodować trudności z oddychaniem, przez co napastnik jest na dłuższą chwilę obezwładniony. W przypadku gazu należy pamiętać, aby skierować gaz w stronę napastnika i zwracać w tym wypadku uwagę na wiejący wiatr, ponieważ kobieta może ucierpieć podobnie jak napastnik. Innym rozwiązaniem obronnym może być paralizator, który wytwarza napięcie elektryczne, co powoduje momentalne porażenie układu nerwowego, co skutkuje chwilowym paraliżem napastnika.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamkni