Czy to musi być disco? Jak dobrać muzykę na wesele

Jednym z najtrudniejszych wyborów, z jakimi boryka się para młoda jest wybór odpowiedniej muzyki na wesele. Nie da się ukryć, iż jest to bardzo istotne, ponieważ to właśnie od muzyki jest uzależniona zabawa naszych gości. Zatem co powinniśmy wziąć pod uwagę podczas wyboru?

Muzyka dostosowana do wieku gości

Przede wszystkim powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, iż jeżeli decydujemy się na wybór muzyki, powinna być ona dostosowane do wieku zaproszonych przez nas gości. Jeżeli wesele jest organizowane przykładowo dla osób w podeszłym wieku, nie powinniśmy prosić zatrudnionego przez nas wodzireja lub zespół o granie tylko i wyłącznie energicznych przebojów pomimo tego, iż bardzo je lubimy. Będzie to odebrane jako niestosowne, ponieważ nie będą to utwory dopasowane do wieku gości. Warto pamiętać, iż nie wszystkie wesela obecnie organizowane są tylko i wyłącznie przez młode osoby.

Nieśmiertelne disco polo

Bardzo wiele młodych par zadaje sobie to trudne pytanie: co z tym disco polo? Jest to gatunek muzyczny, który był popularny jeszcze kilkanaście lat temu. Obecnie raczej nikt już tego nie słucha, pomimo tego, iż z pewnością znajdą się osoby, które znają wszystkie piosenki na pamięć, wypierają się tego. Zatem czy disco polo to tak zwany „obciach”?

Zanim ostatecznie zdecydujemy się na to, jaką muzykę chcemy, a jakiej nie chcemy mieć na swoim weselu, powinniśmy odpowiedzieć sobie na pytanie, przy jakiej muzyce nasi goście będą się dobrze bawić. Jeżeli jest to grupa, która także przy tym gatunku może się bawić i zrobi to chętnie, nawet jeśli sami za tym nie przepadamy, warto do repertuaru wpleść kilka piosenek. Dzięki temu będzie to pewne urozmaicenie, a z pewnością zadowolimy przybyłych gości, choć nikt z pewnością otwarcie się do tego nie przyzna.

Popularne zespoły czy DJ?

Jeszcze kilkanaście lat temu każdy z nas nie wyobrażał sobie wesela bez zespołu. Zespół na wesele zazwyczaj składał się z kilku muzyków, którzy na własnych instrumentach tworzyli niezapomniany klimat tamtych czasów. Jednak obecnie świat się zmienił, mamy możliwość wynajęcia na swoje wesele didżeja. Bardzo wielu osobom ta postać kojarzy się z panem z dyskoteki, który za pomocą swojego urządzenia nagłaśnia imprezę, decydując się na odtwarzanie jedynie „imprezowych” hitów, które stanowią mieszankę popu oraz techno.

Warto pamiętać, iż weselny DJ z pewnością zajmuje się także odtwarzaniem muzyki, jednak jest ona dostosowana do przybyłych gości. Playlist jest bardo wiele, dzięki temu prowadzący wesele może od razu zaobserwować, czy przybyli goście dobrze się bawią lub też czy będzie potrzebna zmiana repertuaru. W przeciwieństwie do zespołu ma większe pole manewru, ponieważ nie musi ustalać z nikim, czy potrafimy zagrać daną piosenkę. Warto pamiętać, iż wspomniany człowiek na weselu organizuje także różnego rodzaju gry oraz zabawy zarówno dla pary młodej, jak i dla przybyłych gości. Z tego powodu nikt nie będzie się nudził.

Należy mieć świadomość, iż decydując się na wybór DJa, możemy sami zadbać o swój repertuar. Tym samym nie musimy się przejmować, iż zespół nie będzie potrafił zagrać niektórych piosenek. Niewątpliwą zaletą DJa jest fakt, iż na sali zajmuje zdecydowanie mniej miejsca niż zespół. Ponadto często zdarza się, iż jego usługi są tańsze, dlatego tak wiele osób w ostatnim czasie decyduje się na wynajęcie właśnie takich muzyków na swoje przyjęcie.

Sugestie znajomych oraz rodziny

Warto pamiętać, iż muzyka na weselu ma sprawiać radość nie tylko parze młodej, ale przede wszystkim przybyłym gościom. Z tego powodu jeżeli nadal nie wiemy, czy zdecydować się na zespół lub też na DJa, powinniśmy o zdanie zapytać naszych najbliższych. Jest to bardo ważne, ponieważ dzięki temu poznamy prawdziwą opinię. Z pewnością nikt tak nie będzie z nami szczery jak przykładowo nasi rodzice lub też rodzeństwo.

Wato poznać ich opinię. Także możemy skonsultować się z przyjaciółmi. Zanim również ostatecznie zdecydujemy się na wybór oprawy muzycznej naszego przyjęcia, warto poczytać opinie w internecie lub wybrać osoby z polecenia. Z pewnością nikt nie chce doczekać sytuacji, w której goście zamiast bawić się wraz z młodymi, siedzą przy stołach z powodu złej muzyki.

Warto pamiętać, iż muzyka jest praktycznie najważniejsza na naszym weselu. To właśnie od niej zależy, czy nasi goście będą się dobre bawić. Z tego powodu jeżeli obecnie stoimy przed wyborem zespołu lub didżeja, powinniśmy dokładnie się nad tym zastanowić. Wbrew pozorom organizacja wesela nie jest taka prosta. Zabiera dużo czasu oraz energii, dlatego nie warto niektórych decyzji podejmować zbyt pochopnie.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamkni