Opryszczka- jak z nią walczyć?

Idealny wygląd twarzy to kwestia odpowiedniej pielęgnacji. Młode dziewczyny czy kobiety chcą zawsze wyglądać idealnie, jednak czasem nawet pomimo pielęgnacji, na twarzy pojawia się opryszczka. Tak naprawdę to może ona oszpecić naszą twarz w dowolnej chwili. Czasem, gdy się zjawia tak niespodziewanie, potrafi bardzo mocno zestresować każdą kobietę. Mało kto wie, że przed opryszczką ciężko się uchronić, ponieważ prawie każdy narażony jest na tego typu wirusa.

To, że jesteśmy narażeni nie oznacza wcale, że opryszczka musi się pojawić. Na to nie ma żadnej reguły. Wirus może być ukryty w naszym ciele wiele lat i nie dawać żadnych objawów po to, by po kilku latach się uaktywnić. Wirus HSV1 jest naprawdę podstępny, ale na szczęście istnieją sposoby na to, aby minimalizować skutki opryszczki, gdy ta się w końcu pojawi na naszej twarzy.

Zaraźliwy wirus

 

Nawet, jeśli wirus opryszczki nie znajdował się naszym organizmie, to można się nim bez problemu zarazić od drugiej osoby. Wystarczy tylko pocałunek, a wirus na pewno przejdzie na nas i staniemy się automatycznie jego nosicielami. Niektórzy nawet nie są świadomi tego, że stają się, lub stali się, nosicielami wirusa, ale da się z tym żyć. Tak naprawdę opryszczka występuje dopiero w momencie, gdy wirus staje się bardziej aktywny w naszym ciele.

Dzieje się to na kilka różnych sposobów. Bardzo poważnym czynnikiem jest zmęczenie lub osłabienie ochrony immunologicznej organizmu. Wtedy kobieta może być pewna, że o wiele większe jest prawdopodobieństwo pojawienia się opryszczki. Tak samo sytuacja ma się w przypadku przeziębienia, wystarczy, że układ odpornościowy przestanie prawidłowo funkcjonować i nieszczęście gotowe. Oprócz tego opryszczka może się pojawić wskutek zmiany temperatury. , zwłaszcza jeśli za długo przebywamy na mrozie.

Uciążliwy pęcherzyk

 

Z początku mała plamka na ustach zaczyna zamieniać się w coraz większy pęcherzyk. Po czasie zaczyna pojawiać się obrzęk, a całość może być bardzo bolesna. Co więcej, opryszczka bez leczenia może przenieść się w inne miejsce na ustach, dlatego też odradza się przebijania takich pęcherzy, bo zamiast sobie pomóc, możemy jeszcze bardziej sobie zaszkodzić.

Lepiej w tym przypadku sięgnąć po maść cynkową, ponieważ skutecznie wysusza ranę, a co za tym idzie, uniemożliwia przenoszenie się opryszczki, co ułatwia jej gojenie. W aptece można też kupić różne żele oraz plastry przeznaczone do leczenia opryszczki. W takich sytuacjach powinniśmy zachować spokój. Jeśli zastosujemy którąś z powyższych metod, to możemy być pewni, że opryszczka zniknie z naszych ust, tak szybko, jak się na nich pojawiła. Proces leczenia zajmie nam więc tylko parę dni, więc powinniśmy jak najszybciej rozpocząć leczenie i pod żadnym pozorem nie wolno nam dotykać pęcherzyka.

Zachowajmy spokój

 

Oczywiście opryszczka jest zaraźliwa, dlatego też w czasie jej występowania powinniśmy unikać zbliżeń ani też nie pozwalać na to, by ktoś dotykał naszych ust, ponieważ może się to zakończyć zarażeniem drugiej osoby. W czasie trwania opryszczki powinniśmy korzystać z osobnych sztućców czy ręczników. W ten sposób minimalizujemy ryzyko, że ktoś drugi zarazi się od nas opryszczką.

Jeśli zdarzy się, że przypadkiem dotkniemy pęcherzyka ręką, to powinniśmy mimo wszystko umyć od razu ręce, ponieważ w ten sposób też możemy przenosić wirusa. Opryszczka nie jest taka straszna i jeśli wszystko pójdzie dobrze, to po kilku dniach pozbędziemy się jej na długi czas. Warto korzystać ze sprawdzonych rozwiązań niż kombinować i przebijać pęcherzyk na własną rękę.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamkni