Jak prawidłowo myć włosy szamponem?

Jak prawidłowo myć włosy szamponem?

Sposób mycia głowy i włosów w znacznej mierze wpływa na ich kondycję. Podobnie jak dobór szamponu, odpowiedniego do Twoich potrzeb technika mycia włosów bezpośrednio przedkładają się na efektywność codziennego rytuału. Sprawdź, w jaki sposób możesz wpłynąć na zdrowie i wygląd swoich włosów dzięki dopracowanemu sposobowi ich mycia.

Zanim umyjesz włosy – co jest ważne?

Zanim umyjesz włosy warto przygotować zestaw potrzebnych do tego kosmetyków i akcesoriów. Przede wszystkim określ typ swoich włosów oraz ich aktualną kondycję. Nie bez znaczenia jest pora roku oraz stopień narażenia na uszkodzenie kosmyków podczas zabiegów stylizacyjnych. Łącząc elementy, mające wpływ na kondycję włosów oraz Twoje indywidualne uwarunkowania wybierz szampon do włosów farbowanych, zniszczonych, suchych, przetłuszczających się, cienkich lub narażonych na łupież. Przygotuj czysty ręcznik, grzebień z szeroko rozstawionymi ząbkami, idealny podczas rozczesywania włosów przed umyciem i po wstępnym suszeniu. Na kilka godzin przed umyciem warto zastosować wcierkę do skóry głowy i włosów, jeżeli jej używasz. Kilka minut przed myciem możesz nałożyć na skórę głowy peeling oczyszczający, który przygotuje Twoje włosy i skórę na oczyszczani i pielęgnację.

Mycie włosów – etapy, których nie możesz pominąć

Mycie włosów rozpocznij od usunięcia zanieczyszczeń, pozostałości kosmetyków do stylizacji i nadmiaru łoju z pomocą strumienia czystej, ciepłej wody. Polewaj włosy równomiernie, kierując strumień wzdłuż włosa, od skóry głowy, po końce włosów. Nanieś na dłoń szampon do włosów w ilości, dopasowanej do ich ilości i długości. Wysokiej klasy kosmetyk posiada ogromną wydajność, dlatego zwróć uwagę by nie użyć nadmiernej ilości szamponu. Mogłaby spowodować obciążenie pasm, efekt przyklapnięcia i szybkie przetłuszczenie skóry głowy.

Szampon do włosów wmasuj w skórę głowy, tworząc w ten sposób obfitą pianę, pokrywającą włosy. Wmasowuj szampon do włosów opuszkami palców, wykonując ruchy kuliste. Rozpocznij od przodu głowy, następnie wmasuj kosmetyk z tyłu i przesuwaj palce w kierunku czubka głowy. Pozostaw szampon na włosach przez minutę lub dwie, następnie spłucz strumieniem letniej wody, która zamknie łuski włosowe. W razie potrzeby czynność tę powtórz. Jeśli stosujesz odżywkę do spłukiwania, nałóż ją po spłukaniu szamponu, odżywkę bez spłukiwania nałóż na lekko przeschnięte włosy i pozostaw. Mokre włosy owiń ręcznikiem, tworząc z niego turban. W ten sposób zapewnisz włosom korzystne ciepło i bez suszarki przyspieszysz proces wysychania.

Jak dobrać odpowiedni szampon do włosów?

Kluczem do doskonałego wyglądu włosów jest prawidłowe mycie odpowiednio dobranym szamponem oraz właściwa pielęgnacja. Szampon do włosów działa przede wszystkim a skórę głowy, dlatego jej specyfikę warto wziąć pod uwagę przy wyborze produktu. Jeśli Twoja skóra głowy jest skłonna do szybkiego przetłuszczania się, z pewnością włosy również szybko stają się nieświeże. Włosy suche i sucha skóra głowy potrzebują silnego nawilżenia, a ich końcówki zabezpieczenia przed zniszczeniem. Na czas lata wybieraj szampon do włosów i pielęgnację, zawierające filtry UV, dzięki którym w kontakcie z promieniami słonecznymi włosy nie zestarzeją się szybciej.

Jak stosować szampon do włosów podczas ich mycia?

Bardzo ważne przy stosowaniu szamponu do włosów jest użycie odpowiedniej ilości kosmetyku. Podobnie jak odżywka, w nadmiarze może zadziałać niekorzystnie na wygląd włosów po umyciu. Nie nanoś szamponu bezpośrednio z flakonu lub buteleczki na skórę głowy. Nałóż go w zagłębienie dłoni, by ogrzać kosmetyk jej ciepłem. W ten sposób zapewnisz sobie komfort, ważny dla chłonności skóry głowy podczas oczyszczania. Pamiętaj, by od razu nie spłukiwać kosmetyku, pozostawiając na chwilę na głowie i włosach. Spłukiwanie szamponu odbywa się przy użyciu letniej wody

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamkni