Olejowanie włosów stało się ostatnimi czasy bardzo popularne, nie tylko wśród vlogerek, blogerek i włosomaniaczek, ale również wśród wizażystów, fryzjerów i kreatorów fryzur. Chcesz wiedzieć dlaczego?

Olejowanie włosów sprawia, że włosy stają się piękne, sprężyste i zdrowe, a jednocześnie dogłębnie zregenerowane i pełne blasku. Naturalne olejki są w stanie odżywić włosy od wewnątrz, czyli od cebulek włosowych. Dzięki temu kosmyki stają się piękne jak nigdy dotąd. Olejowanie powinno się wykonywać regularnie i w określony sposób.

Istnieje co prawda szereg różnych metod olejowania, od banalnie prostych, polegających na nałożeniu olejku na suche końce włosów, aby olej zadziałał jak serum, aż po zawiłe i pracochłonne. Najlepsze efekty daje jednak olejowanie włosów, polegające na nakładaniu olejku nie tylko na pasma, ale również na skórę głowy – tylko wówczas olej ma szansę dogłębnie odbudować włosy.

Uwaga! Równie ważne, co wybranie odpowiedniej metody olejowania włosów, jest dopasowanie odpowiedniego olejku do swoich problemów z włosami. Jeśli są zniszczone, sprawdzi się np. olej arganowy lub olej z wiesiołka. Natomiast skóra głowy pokocha olejek rycynowy za jego działanie wzmacniające cebulki. Jeśli nie wiesz, jaki olejek do włosów wybrać, wybierz gotowy produkt dopasowany do porowatości włosów np. Nanoil.

A oto dwie, najlepsze metody olejowania włosów:

1. Olejowanie suchych włosów i skóry głowy

Czyli tzw olejowanie na sucho – polega na nałożeniu olejku do włosów na suche pasma i na skórę głowy – najlepiej robić to stopniowo czyli robiąc na całej głowie małe przedziałki i wzdłuż nich nakładając olejek. Należy pamiętać o tym, że olejki lubią masaż, ponieważ wówczas pobudza się krążenie w skórze głowy i zwiększa chłonność olejku. Do olejowania włosów i skóry głowy powinno wystarczyć około 5-10 ml olejku, czyli mniej więcej tyle ile mieści się w łyżce stołowej.

Olejek należy trzymać na włosach głowie przez minimum godzinę, ale można go również zostawić na całą noc i dopiero rano zmyć za pomocą delikatnego szamponu – im dłużej olejek leży na włosach, tym lepiej.

2. Olejowanie mokrych włosów i skóry głowy

Czyli tzw olejowanie na mokro. Najlepszą metodą olejowania włosów na mokro jest po pierwsze dokładne umycie włosów – aby pozbyć się resztek łoju, toksyn, kurzu i kosmetyków, a po drugie – nałożenie olejku na wilgotne pasma włosów i całą skórę głowy. Olejek musi „przebywać” na włosach około 30 minut lub godzinę później zaczyna on po prostu inaczej działać, gdyż nasze włosy schną, a łuski domykają się i nie mają już takiej chłonności jak te na wilgotnych włosach. Po tym czasie olejek zmywamy za pomocą delikatnego szamponu, a włosy stylizujemy jak zwykle.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ