Jak dobrać gorset do ćwiczeń, gorset wyszczuplający?

Gorsety najczęściej kojarzą się nam przede wszystkim albo z ozdobnością i modą, gdy zakładane są na wierzchnie ubranie, albo z wyszczuplaniem, gdy nosi się je pod odzieżą. Co jednak z gorsetami do ćwiczeń?Jak działają, czy warto je nosić i w jaki sposób je dobrać?

Gorsety – do czego służą?

Gorsety mogą spełniać wiele różnych ról w zależności od tego, jaki model się wybierze. Najczęściej kojarzone są one z niewygodnym uciskającym materiałem, który utrudnia oddychanie, a ma poprawić wizualnie sylwetkę, choć dziś pogląd ten jest już dawno nieaktualny. Obecnie są one bardzo elastyczne i dobrze dopasowane, co więcej – muszą być wygodne, inaczej nie zaleca się ich noszenia. Można spotkać dwa główne podziały gorsetów, czyli takie noszone na ubraniu i takie do noszenia pod nim.

Te pierwsze zazwyczaj służą jako ozdoba i ważny element stroju, w drugim przypadku, istotna jest ich niewidoczność. Najczęściej mają one za zadanie wyszczuplić sylwetkę i poprawić jej wygląd, aby ubrania dobrze prezentowały się na ciele, bez żadnych fałdek. Kroje gorsetów mogą być różne, ale warto wyróżnić jeszcze jeden ich rodzaj, czyli takie do ćwiczeń, a mają one realnie pomóc w odchudzaniu i zrzucaniu wagi.

Gdzie szukać gorsetów do ćwiczeń i wyszczuplających?

Obecnie zakup gorsetu nie stanowi wielkiego problemu, jako że ich popularność ostatnimi czasy bardzo wzrosła. W ten sposób na rynku pojawiło się wiele firm, które zaczęły się w ich produkcji specjalizować. Można je więc kupić zarówno bezpośrednio od producenta, jak i znaleźć je w dobrych sklepach z damską bielizną. Dostępne są też gorsety nowe i używane w ogłoszeniach na serwisach, gdzie każdy może wystawić dany produkt, niezależnie czy jest to osoba prywatna, czy firma. Najlepiej korzystać jednak ze sprawdzonych i pewnych miejsc, a także wybierać tego typu bieliznę wyłącznie najwyższej jakości.

Jak dobrać gorset do ćwiczeń?

Czym różnią się gorsety do ćwiczeń od innych typów gorsetów? Podobnie jak pozostałe mają one właściwości wyszczuplające, jednak ich konstrukcja i wykorzystany materiał jest na tyle elastyczny, że nie krępuje żadnych ruchów. W ten sposób zyskuje się podwójną korzyść – po pierwsze wyszczupla się optycznie sylwetkę, dzięki czemu lepiej się wygląda, a po drugie, wzmacnia się efekty treningów. Przydatne mogą być np. takie z perforowanych materiałów, dzięki czemu ciało ma zapewnioną odpowiednią wentylację. Muszą być też dobrze dopasowane, aby uniknąć ewentualnego dyskomfortu oraz problemów zdrowotnych. Ważny będzie więc rozmiar, materiał wykonania, a także sposób zapięcia, czy to do czego konkretnie ma być wykorzystany.

Czy gorsety wyszczuplające do ćwiczeń rzeczywiście działają?

Co jest bardzo ważne i należy o tym pamiętać – nie każdy gorset wyszczuplający nadaje się do ćwiczeń! Należy szukać produktów przeznaczonych do tego i mieć świadomość, że nie zdziałają one cudów, a jedynie wspomogą efekty naszych wysiłków. Samo noszenie takiego gorsetu także niewiele nam da, być może wyszczupli nas nieco, ale nie będzie to efekt stały. Należy przy tym mieć na uwadze, że trzeba z nich korzystać mądrze i rozsądnie. Jeżeli dany produkt w jakimś stopniu nas uwiera lub nam przeszkadza, nie tylko nie będzie to pomocne, ale może też doprowadzić do problemów zdrowotnych. Najważniejsza będzie tutaj przede wszystkim nasza własna wygodna i komfort oraz to, jaki trening wykonujemy, ponieważ to on jest podstawą modelowania sylwetki, a nie sam gorset.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamkni