Forma i dawkowanie olejku konopnego

Olej konopny to nic innego niż olejek otrzymywany z nasion konopi siewnych. Lekko gorzki w smaku, o brązowo złotym zabarwieniu produkt posiada wiele właściwości, w tym leczniczych. Obecnie są dostępne jego różne rodzaje, których można używać w zależności od tego czego tak na prawdę potrzebujemy.

Zastosowanie dla urody

Olejek konopny jest produktem działającym bardzo dobrze na skórę oraz paznokcie. Można go stosować podczas problemów ze skórą trądzikową oraz w momentach kiedy nasze ciało wydaje się być suche i mało odżywione. Świetnie działa także na stany zapalne powstałe na skórze.

Olejki CDB

Olej CDB jest wytwarzany nieco inaczej, powstaje bowiem z kwiatostanów i łodyg, które zawierają około 15% Kannabidiolu. Posiada on liczne właściwości lecznicze opisane poniżej.

Zastosowanie i działanie

Olej z konopii jest przydatny w schorzeniach takich jak nowotwory, ponieważ zapobiega i zatrzymuje migrację chorych komórek w głąb organizmu. Jest bardzo pomocny przy chorobach przewlekłych, przy czym nie powoduje skutków ubocznych. Sprawdzi się w przypadku migren, chorobie Alzheimera, astmie, cukrzycy, uzależnieniu alkoholowym , białaczce, stwardnieniu rozsianym oraz przy nudnościach.

Produkt uznawany jest za leczniczy tylko w przypadku medycyny niekonwencjonalnej. Niestety współczesna medycyna skupiła się na działaniu samego TCH zupełnie ignorując możliwości jakie daje ta roślina. Dla organizmu człowieka zdecydowanie lepsze są substancje naturalne, a nie syntetyczne.

Dawkowanie

Dawkowanie jest zależne od masy ciała pacjenta oraz jego tolerancji na samą substancję. Początkowa dawka to 2/3 mg dziennie. Po około 5 tygodniach można próbować nieco ją zwiększyć. Ważne jest bowiem przystosowanie organizmu. Każdy pacjent po czasie, w zależności od choroby i potrzeb będzie w stanie dopasować odpowiednią dla siebie dawkę preparatu. Nie odnotowano negatywnych skutków działania oleju podczas przedawkowania jednak jego duże ilości mogą spowodować senność i nadmierne rozluźnienie.

Forma

Form w jakich można dostać olej jest wiele. Spotykany jest nie tylko w formie płynnej ale także kapsułek, tabletek, w pastach, a nawet jako guma do żucia. Pozwala to dopasować nie tylko dawkę odpowiednią dla pacjenta ale też preferowaną formę podania. Nie każdy polubi smak konopi, ponieważ jest on gorzki i dość korzenny. Można się w tym wypadku posłużyć pastą lub tabletkami, które mają działanie tak samo silne jak krople.

Olej konopny jest substancją całkowicie legalną. Nie powoduje uzależnienia oraz nie posiada narkotycznego działania. Jest całkowicie bezpieczny dla organizmu pomimo tego, że nadal nie ustalono dawki w jakiej powinien być przyjmowany to już wiadomo, że jest bardzo skuteczny, a przy tym nie powoduje niepotrzebnych skutków ubocznych. Można go stosować nawet w przypadku dzieci.

Konopie są rośliną bardzo niedocenioną przed dekady. Kiedyś, zanim poznano działanie THC, używano jej do wytwarzania papieru, bardzo mocnych lin, doceniano działanie zdrowotne oraz dla urody. Po dokładnym zbadaniu substancji znajdujących się w konopiach zabroniono jej stosowania. Taki stan rzeczy i nieświadomości konsumentów utrzymuje się do dzisiaj. Wiele osób nie może sobie wyobrazić, że roślina uznawana przez wiele lat za złą, może posiadać tak mocne i przyjazne dla zdrowia działanie. Na szczęście ostatnio na rynku pojawia się coraz więcej produktów pochodzących z tej rośliny, a ludzie coraz częściej po nie sięgają. Miejmy nadzieję, że za kilka lat wizerunek konopi zostanie całkowicie odczarowany.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamkni