Zasady pielęgnacji włosów

Piękne włosy to ozdoba nie tylko kobiet, ale także mężczyzn. Jednakże aby takie były, istotna jest przede wszystkim odpowiednia ich pielęgnacja. Wiele osób uważa, że ich natura nie obdarzyła naturalnie gęstą fryzurą, obecnie jednak bez problemu może ją mieć niemalże każdy wystarczy jedynie właściwa pielęgnacja włosów.

Pielęgnacja włosów u kobiet

Podstawą jest przede wszystkim mycie włosów. Można tą czynność wykonywać codziennie, jednak wówczas istotne jest przede wszystkim dobranie odpowiedniego szamponu. Do włosów przetłuszczających się, farbowanych czy przesuszonych obecnie na rynku można bez trudu znaleźć idealne produkty. Szampon nie powinien być nanoszony bezpośrednio na głowę, a na dłoń, a następnie rozprowadzany po włosach. Tak samo podczas mycia należy pamiętać, aby temperatura wody nie była zbyt wysoka. Powoduje ona bowiem, iż gruczoły łojowe ulegają znacznemu pobudzeniu i tym samym jest znacznie większe ryzyko tego, że włosy będą się szybko przetłuszczać. Dobrze jest myć włosy dwukrotnie, pierwsze mycie pozwoli usunąć z nich kurz, a drugie dogłębniej je oczyścić. Końcowe płukanie włosów korzystnie jest przeprowadzać w znacznie chłodniejszej wodzie, co sprawia, że łuski włosów ulegają zamknięciu co w efekcie nie doprowadza do wniknięcia brudu głęboko w strukturę włosa.

Odżywki do włosów

Podczas mycia powinno się stosować odżywki do włosów. Nie tylko pomagają one skutecznie dbać o zdrowie włosów, ale także ułatwiają ich rozczesywanie. Odzywki bez spłukiwania, których na rynku jest spora ilość, wymagają ich umiejętnego stosowania, gdyż mogą powodować obciążanie włosów, znacznie szybsze ich przetłuszczanie się jak też blokują dostęp tlenu do struktury włosa. Znacznie lepszym wyjściem jest zastosowanie odżywek, które po nałożeniu na włosy należy spłukać. Tutaj jednak trzeba pamiętać, aby nie nakładać ich zbyt blisko skóry głowy, może to bowiem być przyczyną szybszego ich przetłuszczania się. Oczywiście tak samo jak szampon, tak samo i odżywka wymaga odpowiedniego dobrania do rodzaju włosów. W sytuacji gdy włosy są znacznie zniszczone, po nałożeniu odżywki można na głowę nałożyć foliowy czepek, dzięki czemu znacznie lepiej wniknie ona we włosy.

Suszenie włosów

Duży wpływ na odpowiednio wygląd i zdrowie włosów ma też ich suszenie. Strumień powietrza nie powinien być zbyt gorący, jak również suszarka nie powinna znajdować się zbyt blisko włosów. Może to bowiem powodować ich znaczne przesuszanie się, jak również niszczenie ich końcówek, co w efekcie doprowadza do rozdwajania się włosów.

Farbowanie włosów

Panie powinny także pamiętać o właściwym farbowaniu włosów, jeżeli poddają się takim zabiegom. Odpowiednio dobrana farba jak również odstępy pomiędzy wykonywaniem takich zabiegów pozwalają na zachowanie ich dobrego wyglądu. Co pewien czas należy podcinać końcówki włosów, co zapobiega ich rozdwajaniu się jak również powoduje, że włosy stają się znacznie mocniejsze i lepiej rosną oraz znacznie lepiej się układają.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamkni