Każda z nas ma bieliznę, którą zakłada na co dzień, a inną na szczególne okazje, jakimi są wesela czy święta. Inwestujemy w eleganckie elementy garderoby zwykle z przekonaniem, że będą nam towarzyszyć wyłącznie w ważnych momentach życia. Czy to dobre podejście?

Nie tylko od święta

Choć oczywiście większość z nas dzieli ubrania na te, które zakłada na co dzień i te odświętne, okazuje się, że nie jest to najlepsze rozwiązanie, zwłaszcza w przypadku bielizny. Każda z nas zasługuje na to, aby nawet w dzień powszedni mieć na sobie coś wygodnego, a zarazem eleganckiego – to zwiększa pewność siebie i sprawia, że czujemy się seksowniej, bez względu na to, czy przyjdzie nam się rozbierać czy nie.

Dla dobrego samopoczucia

Bielizna to jedna z absolutnie koniecznej części garderoby – żadna z nas nie wyobrażałaby sobie wychodzenia do pracy czy gdziekolwiek indziej bez założenia majtek i stanika. Z tego względu nie przykładamy większej uwagi do wyboru bielizny – tym bardziej, że nosimy ją pod ubraniem i nie odsłaniamy na co dzień. Jednak okazuje się, że właściwie dopasowana i estetyczna bielizna zwiększa poczucie własnej wartości i komfort – szczególnie gdy przychodzi nam rozbierać się w przebieralni, np. na siłowni.

Swoboda ruchów

Bielizna damska powinna wyróżniać się wygodą – nie może krępować ruchów, ani w żaden sposób ograniczać. Nie należy więc kupować jej bez przymierzenia, ponieważ istnieje ryzyko nabycia za luźnego lub za ciasnego elementu garderoby. Z tego samego powodu ryzykowne staje się prezentowanie jej dla drugiej osoby, zwłaszcza gdy nie znamy rozmiaru. W przypadku majtek, kupno nie jest zbyt problematyczne. Łatwo jest dopasować rozmiar, natomiast kłopot zaczyna się przy wyborze biustonosza. Przede wszystkim powinnyśmy pamiętać o tym, aby dobrze podtrzymywał piersi – to absolutna podstawa, jeśli chodzi o wybór odpowiedniego modelu.

Jaki wybrać krój?

Ekskluzywna bielizna to nie tylko wybór koloru czy materiału, z którego została wykonana, ale także krój. Przylegające figi idealnie sprawdzą się na co dzień – zarówno pod spodnie, jak i sukienkę. Szczególnie wygodne okażą się dopasowane kroje, niezsuwające z bioder. To samo dotyczy biustonoszy. Zbyt luźny lub za ciasny będzie wzbudzał dyskomfort u właścicielek i źle wyglądał. Za małe biustonosze czy majtki uwydatnią powstające fałdy.

Nietuzinkowe rozwiązania

Zwykle traktujemy bieliznę jako coś obowiązkowego i nie przykładamy szczególnej uwagi do estetyki – to sprawia, że decydujemy się na klasyczne rozwiązania, które nie odznaczają się niczym szczególnym.

Oczywiście w każdej szafie powinna znaleźć się tradycyjna bielizna, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby oddać się szaleństwu w wyborze elementów garderoby. Można postawić na kreatywność i zdecydować się na urozmaicone modele. Zdobione ramiączka w stanikach będą pięknie prezentować się zwłaszcza do sukienek bez ramiączek. Mogą nawet zastępować biżuterię, a jednocześnie być praktyczne – w końcu lepiej będą podtrzymywać biust. W przypadku fig, bokserek czy stringów również można oddać się pomysłowości i zdecydować się na ozdobne elementy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ