Szukamy roweru dla naszego dziecka

Wybór roweru dziecięcego wbrew pozorom nie jest rzeczą łatwą. Wręcz przeciwnie, może być to trudniejsze, niż wybór modelu „dorosłego”. Szukając odpowiedniego roweru dla dzieci, chcemy być pewne, że nasze pociechy będą jeździć na nim wygodnie i bezpiecznie, że nic się nie popsuje, że dziecko za szybko z niego nie wyrośnie. Znalezienie takiego roweru może przysporzyć nam nieco trudności – tym bardziej, że np. rowerów dziecięcych, które możemy znaleźć w supermarketach są dość kiepskiej jakości, mimo że czasem wcale nie są najtańsze.

Gdzie kupić rower dla dziecka?

Na tym tle bardzo pozytywnie wyróżnia się oferta sklepu rowerowego Rowerzysta.pl. Znajdziemy tu rowery bezpieczne i stabilne dostosowane do potrzeb dzieci w różnych grupach wiekowych. Dzięki nim nauka jazdy na rowerze będzie zaskakująco prosta, przyjemna i bezpieczna. Dzięki odpowiednio dobranemu rowerowi możemy mieć pewność, że dziecko od początku ucząc się jazdy na rowerze będzie wyrabiało sobie odpowiednie nawyki i utrzymywało dobrą postawę. To bardzo ważne, gdyż jeśli na samym początku dziecko będzie korzystało z roweru kiepskiej jakości, często się psującego, nie zapewniającego komfortu jazdy, lub o źle dobranych rozmiarach, sprawi to, że szybko zrazi się do roweru. Zamiast na leśne ścieżki, trafi on do komórki bądź piwnicy.

Producenci rowerów dziecięcych

W ofercie sklepu Rowerzysta.pl znajdziemy rowery dziecięce renomowanych marek takich jak na przykład: Mexller, Saveno, Kellys, Romet, Merida, Unibike, Monteria i inne. Ceny wahają się w przedziale od 299 zł za rowerek dziecięcy Mexller, do 1990 zł za rower młodzieżowy Merida. Każdy powinien więc znaleźć coś na swoją kieszeń.

Oczywiście, nie powinniśmy kierować się głównie ceną, chociaż budżet często nas ogranicza. Najważniejszym kryterium przy wyborze roweru dla dziecka powinno być odpowiednie dopasowanie do wieku i potrzeb dziecka. W sklepie internetowym Rowerzysta.pl znajdziemy zarówno kolorowe rowerki dla najmłodszych, rowery miejskie, jak i rowery górskie. Rowery górskie są zazwyczaj nieco droższe i chociaż chłopcy lubią się nimi chwalić, to jeśli rower będzie służył dziecku głównie do jazdy po mieście, do szkoły, po parku itp. rower miejski w zupełności powinien mu wystarczyć.

Odpowiedni rower dla naszego dziecka

Bardzo istotnym czynnikiem jest prawidłowe dopasowanie wymiarów roweru do wzrostu i długości nóg dziecka. Bierzemy tu oczywiście pod uwagę, że dzieci szybko rosną, dlatego lepiej jest kupić rower odrobinę za duży, niż taki, z którego dziecko zaraz wyrośnie i przestanie mu być potrzebny. Zwracamy uwagę przede wszystkim na wielkość ramy roweru i średnicę koła. W sklepie internetowym Rowerzysta.pl możemy zakupić rowery dla dzieci o następujących średnicach koła: 12″ (bardzo dobre jako pierwszy rowerek dla dziecka, 14″, 16″, 18″, 20″, 24″ i 26″, te ostatnie niewiele się różniące od rowerów dla dorosłych, stworzone z myślą przede wszystkim o nastolatkach. Pamiętajmy o tym, że mimo iż istnieją sugerowane wymiary dobre dla dziecka w zależności od jego wieku i wzrostu, to każde ma w tym zakresie indywidualne upodobania. Dlatego też dobrze jest, gdy dziecko wsiądzie na rower i samo oceni, czy czuje się na nim komfortowo. w przypadku zamówień w sklepie internetowym, można sprawdzić w domu, czy wszystkie parametry zostały właściwie dobrane i ewentualnie zwrócić w terminie 14 dni, aby odzyskać zapłacone pieniądze.

Bezpieczeństwo naszego dziecka najważniejsze

Dla zwiększenia bezpieczeństwa dziecka powinniśmy oprócz roweru zakupić również kask i ochraniacze. Wielu rodziców rezygnuje z nich, uważając, że skoro kiedyś oni jeździli na rowerze bez korzystania z kasku i nic poważnego się nie stało, zadrapania i siniaki szybko się leczyły, to dzieci dzisiaj też tak mogą. Warto jednak zrobić wszystko, by jazda była jak najbezpieczniejsza, kask i ochraniacze mogą naprawdę pomóc uniknąć poważniejszej kontuzji.

Podsumowując, kupując rowery dziecięce warto kierować się przede wszystkim bezpieczeństwem dziecka. Z tego powodu należy dokładnie sprawdzić parametry roweru i wybrać model dobrej jakości. Ze sklepem Rowerzysta.pl będzie to łatwe.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamkni