Odmrażacz do samochodu

Zima to bardzo nieprzyjemny czas dla każdego kierowcy samochodu. Mróz, niska temperatura, śnieg to wszystko wpływa na działanie naszego pojazdu. W przypadku bardzo niskiej temperatury starsze auta, zanim odpalą, muszą się odpowiednio rozgrzać, ale nie to jest największym problemem. Tak naprawdę, zanim ruszymy w trasę, musimy odmrozić szyby. Dzisiaj istnieją rozwiązania, które są w stanie ułatwić nam takie zadanie.

Szyby mają tendencję do zamarzania i nic na to nie poradzimy. Winny jest tu klimat, ponieważ zimowa aura w połączeniu z niską temperaturą potrafi tworzyć na szybie nawet kilkucentymetrową warstwę lodu. Co najgorsze, tego typu lód w takich warunkach utrzymuje się nie tylko na szybie, ale także na innych częściach pojazdu. Czasem przymarzają nawet drzwi i nie sposób ich otworzyć.

Skrobaczka podstawowym sprzętem

Jest to prawdziwa zmora dla kierowców, którzy zmuszeni są do usunięcia takich problemów. W tradycyjnym wypadku stosuje się skrobaczki. Tego typu urządzenie pozwala na starcie lodu i odkrycie szyby spod śniegu, co daje nam pełną widoczność. Jeśli chcemy skutecznie usunąć lód, to warto wykorzystać skrobaczkę z mosiężną nakładką.

Działa ona odpowiednio usuwając śnieg oraz lód, a jednocześnie nie rysuje powierzchni szyby auta. W takich wypadkach trzeba się trochę napracować, zanim pozbędziemy się przeszkody, dlatego w grę wchodzą inne rozwiązania, które ułatwiają nam życie.

Odmrażacz do szyb

Zamiast się męczyć i wykonywać ręczną pracę, możemy wykorzystać specjalny płyn do odmrażania szyb. Na rynku motoryzacyjnym znajdziemy wiele różnych produktów tego typu, posiadających wysoką skuteczność działania. Najwygodniej korzysta się z odmrażacza w atomizerze. Jest to najlepszy sposób aplikacji płynu, a co najważniejsze wyróżnia się on między innymi pojemnością opakowania.

Spray, pomimo swojej skuteczności, nie wystarczy nam na długo, a w dodatku jest drogie. Łatwa aplikacji substancji czynnej pozwala w ciągu kilku minut rozmrozić szybę oraz inne elementy samochodu.

Nowoczesne rozwiązania

Dzisiaj mało kto bawi się w stosowanie substancji chemicznych, skoro możemy skorzystać z odmrażaczy elektrycznych. Tego typu urządzenia charakteryzują się prostą obsługą, a ich wygląd przypomina nam suszarkę do włosów. Odmrażacz elektryczny to przede wszystkim szybsze działanie, dzięki dużej mocy urządzenia jesteśmy w stanie odmrozić samochód w ciągu dwóch minut. Odmrażacze elektryczne działają na zasadzie dmuchawy, dzięki czemu lód oraz śnieg zostają ogrzane ciepłym powietrzem i zamieniają się w wodę.

Ciepłe powietrze działa bardzo szybko, usuwając nawet najgrubszą warstwę lodu, nie wpływając negatywnie na sprawność szyby. Efekt jest praktycznie natychmiastowy, wystarczy tylko włączyć i po chwili szyba jest wolna od lodu. Odmrażacze elektryczne nie potrzebują zasilania elektrycznego, ponieważ urządzenia tego typu wyposażone są w akumulator. Musimy pamiętać o regularnym ładowaniu urządzenia, tylko wtedy będzie ono posiadało właściwą moc, pozwalającą na usunięcie śniegu.

Sprzęt tego typu możemy z powodzeniem ładować za pomocą gniazda zapalniczki w środku samochodu. Odpowiednie stosowanie dmuchawy nie powoduje naprężeń w szybie. To bardzo ważne, nieumiejętne posługiwanie się taką maszyną może doprowadzić do rys lub drobnych pęknięć, przez co szyba nadaje się do natychmiastowej wymiany. Warto pamiętać, że tego typu rozwiązania sprawdzają się i warto je stosować, aby pozbyć się problemu zamarzniętej szyby.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamkni