Zima to bardzo nieprzyjemny czas dla każdego kierowcy samochodu. Mróz, niska temperatura, śnieg to wszystko wpływa na działanie naszego pojazdu. W przypadku bardzo niskiej temperatury starsze auta, zanim odpalą, muszą się odpowiednio rozgrzać, ale nie to jest największym problemem. Tak naprawdę, zanim ruszymy w trasę, musimy odmrozić szyby. Dzisiaj istnieją rozwiązania, które są w stanie ułatwić nam takie zadanie.

Szyby mają tendencję do zamarzania i nic na to nie poradzimy. Winny jest tu klimat, ponieważ zimowa aura w połączeniu z niską temperaturą potrafi tworzyć na szybie nawet kilkucentymetrową warstwę lodu. Co najgorsze, tego typu lód w takich warunkach utrzymuje się nie tylko na szybie, ale także na innych częściach pojazdu. Czasem przymarzają nawet drzwi i nie sposób ich otworzyć.

Skrobaczka podstawowym sprzętem

Skrobaczka podstawowym sprzętem
Jest to prawdziwa zmora dla kierowców, którzy zmuszeni są do usunięcia takich problemów. W tradycyjnym wypadku stosuje się skrobaczki. Tego typu urządzenie pozwala na starcie lodu i odkrycie szyby spod śniegu, co daje nam pełną widoczność. Jeśli chcemy skutecznie usunąć lód, to warto wykorzystać skrobaczkę z mosiężną nakładką.

Działa ona odpowiednio usuwając śnieg oraz lód, a jednocześnie nie rysuje powierzchni szyby auta. W takich wypadkach trzeba się trochę napracować, zanim pozbędziemy się przeszkody, dlatego w grę wchodzą inne rozwiązania, które ułatwiają nam życie.

Odmrażacz do szyb

Odmrażacz do szyb
Zamiast się męczyć i wykonywać ręczną pracę, możemy wykorzystać specjalny płyn do odmrażania szyb. Na rynku motoryzacyjnym znajdziemy wiele różnych produktów tego typu, posiadających wysoką skuteczność działania. Najwygodniej korzysta się z odmrażacza w atomizerze. Jest to najlepszy sposób aplikacji płynu, a co najważniejsze wyróżnia się on między innymi pojemnością opakowania.

Spray, pomimo swojej skuteczności, nie wystarczy nam na długo, a w dodatku jest drogie. Łatwa aplikacji substancji czynnej pozwala w ciągu kilku minut rozmrozić szybę oraz inne elementy samochodu.

Nowoczesne rozwiązania

Nowoczesne rozwiązania
Dzisiaj mało kto bawi się w stosowanie substancji chemicznych, skoro możemy skorzystać z odmrażaczy elektrycznych. Tego typu urządzenia charakteryzują się prostą obsługą, a ich wygląd przypomina nam suszarkę do włosów. Odmrażacz elektryczny to przede wszystkim szybsze działanie, dzięki dużej mocy urządzenia jesteśmy w stanie odmrozić samochód w ciągu dwóch minut. Odmrażacze elektryczne działają na zasadzie dmuchawy, dzięki czemu lód oraz śnieg zostają ogrzane ciepłym powietrzem i zamieniają się w wodę.

Ciepłe powietrze działa bardzo szybko, usuwając nawet najgrubszą warstwę lodu, nie wpływając negatywnie na sprawność szyby. Efekt jest praktycznie natychmiastowy, wystarczy tylko włączyć i po chwili szyba jest wolna od lodu. Odmrażacze elektryczne nie potrzebują zasilania elektrycznego, ponieważ urządzenia tego typu wyposażone są w akumulator. Musimy pamiętać o regularnym ładowaniu urządzenia, tylko wtedy będzie ono posiadało właściwą moc, pozwalającą na usunięcie śniegu.

Sprzęt tego typu możemy z powodzeniem ładować za pomocą gniazda zapalniczki w środku samochodu. Odpowiednie stosowanie dmuchawy nie powoduje naprężeń w szybie. To bardzo ważne, nieumiejętne posługiwanie się taką maszyną może doprowadzić do rys lub drobnych pęknięć, przez co szyba nadaje się do natychmiastowej wymiany. Warto pamiętać, że tego typu rozwiązania sprawdzają się i warto je stosować, aby pozbyć się problemu zamarzniętej szyby.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ