Jak samodzielnie zaimpregnować tapicerkę w aucie

Jak samodzielnie zaimpregnować tapicerkę w aucie

W aucie chcemy zadbać o porządek, ponieważ to dzięki niemu czujemy się o wiele lepiej. Sprawia, że do samochodu wybieramy się chętnie za każdym razem. Miło w nim spędzamy czas także podczas dłuższej podróży. Ale, aby uzyskać takie warunki w swoim samochodzie, to musimy przez cały czas zadbać o jego sprzątanie.

Nie możemy tylko skupić się na czyszczeniu lakieru zewnątrz auta. Istotne jest zachowanie czystości także wewnątrz samochodu. A warto wspomnieć, że tam największe znaczenie odgrywa tapicerka. Jak więc zadbać o impregnację tapicerki w samochodzie? Poznajmy kilka sprawdzonych wskazówek.

Dlaczego warto impregnować tapicerkę auta?

Impregnacja tapicerki w aucie - dlaczego warto?

Na impregnację tapicerki samochodowej decyduje się wielu kierowców, natomiast jeszcze nie wszyscy. Dzieje się tak, ponieważ część z nich obawia się, że doprowadzi do uszkodzenia materiału. A przecież właśnie takie czyszczenie jest w stanie sprawić, że pozbędziemy się w samochodzie nieprzyjemnych zapachów. Pozostawiają go zanieczyszczenia z butów czy wiele innych.

Na rynku motoryzacyjnym mamy aktualnie do dyspozycji nowoczesne impregnaty do tapicerki samochodowej, które nadają jej przyjemny zapach, a zarazem wnikają dość głęboko. Nie pozostawiają one już żadnych olejów, nie doprowadzają do zmiany tapicerki nawet w minimalnym zakresie. Jak więc doprowadzić do impregnacji tapicerki auta?

Czyszczenie tapicerki auta

Jak samodzielnie czyścić tapicerkę auta

Zanim przejdziemy do impregnacji tapicerki, decydujemy się na jej zwykłe czyszczenie na sucho. Takie działania podejmujemy, gdy tapicerka nie jest zbyt mocno brudna. W przeciwnym razie zaleca się ją uprać, z zastosowaniem gąbek, jak i specjalnego środka do czyszczenia oraz odkurzacza.

Do dyspozycji jest nasz domowy odkurzacz, jeśli posiada wysoką moc ssania. W przeciwnym razie decydujemy się na wykorzystanie odkurzaczy występujących na stacjach benzynowych czy myjniach. Bardziej profesjonalna opcja, to zdecydowanie się na wsparcie firmy, która zajmuje się dokładnym czyszczeniem tapicerki z zastosowaniem odkurzaczy typu karcher.

Impregnacja tapicerki auta krok po kroku

Gdy już odkurzyliśmy i wyczyściliśmy tapicerkę, to następnie decydujemy się na jej spryskanie odpowiednią pianką do tapicerki. W tym celu warto zakupić tą polecaną już przez wielu kierowców, pochodzącą od sprawdzonego producenta motoryzacyjnego.

Zazwyczaj po spryskaniu należy chwilę poczekać, do wchłonięcia się takiej pianki wgłąb tapicerki auta. Później przecierami tapicerkę za pomocą miękkiej gąbki lub szmatki. Ostateczne działanie polega na ponownym odkurzeniu, co pozwala nam wyeliminować brud położony na samym dole.

Jak jeszcze dbamy o wnętrze samochodu?

Jak jeszcze dbamy o samochód?

Wewnątrz naszego auta spotyka się również kokpit i materiały plastikowe, o których piękny wygląd chcemy zadbać jak najdłużej. Wystarczy zadbać czyszczenie tych elementów. Pomocne są specjalne szmatki do takich materiałów, a zarazem spraye. Dzięki nim udaje się również uzyskać ciekawy kolor takiego kokpitu auta. Kiedy do niego wchodzimy, to czujemy się, jak w nowym samochodzie.

Wybierając się do myjni samochodowej powinniśmy również korzystać z wszelkich programów czyszczenia, które nam zapewnia. Jest to ważne, jeśli chcemy zadbać o wysoką jakość czyszczenia, które pozostawi świetny rezultat na długie dni bądź kilka tygodni. Nie będzie to możliwe, gdy wykorzystamy tylko 2 programy czyszczenia. Zazwyczaj jest ich 5 i dobrze jest wykorzystać je wszystkie. Stracimy w tym kierunku minimum 5 zł, ale na pewno warto.

Podsumowanie: Dbajmy o swój samochód, jego tapicerkę, lakier, jak i inne elementy. Również pod względem technicznym chcemy, aby znajdować się w świetnym stanie. Mogą to stwierdzić odpowiednie przeglądy w stacji diagnostycznej. Jeśli zauważamy, że nie zachowuje się właściwie, to od razu powinniśmy zareagować. Nie chcemy bagatelizować takich mniejszych usterek, ponieważ one mogą doprowadzić do poważniejszych. To pozwala nam również zmniejszyć koszty wynikające z użytkowania naszego samochodu. Warto o tym pamiętać przez cały czas, gdy posiadamy samochód prosto z salonu, jak i używany.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamkni