Nowoczesne oświetlenie – jakie są jego priorytety?

Oświetlenie, to nie tylko „rozświetlenie” wnętrza naszego domu. W odpowiednio dobranych źródłach światła, chodzi o to by było ono jak najbardziej zdrowe i przede wszystkim – tanie. Dlatego coraz częściej ludzie decydują się na zmianę dotychczasowego oświetlenia na coś nowszego, lepszego…

Jeśli chcemy mieć w pełni nowoczesne wnętrze, musimy pamiętać o tym że o tej nowoczesności nie decydują wyłącznie nowoczesne meble. Również i oświetlenie ma tu „dużo do powiedzenia” Sprawdźmy, jak dużo…

Podstawowe cechy dobrego, nowoczesnego oświetlenia:

1. Niska cena eksploatacji. Nie chodzi tu wyłącznie o oszczędność energii (o której napiszemy zresztą poniżej). Chodzi tu raczej o niskie ceny źródeł światła. Po co nam np energooszczędna żarówka LED, skoro jej trwałość oceniałoby się maksymalnie w kilkuset godzinach? Cena jest tu szczególnie ważna, ale nie tylko…

2. Ponieważ równie ważne jest bezpieczeństwo człowieka. No dobrze… może nie tyle bezpieczeństwo co jego komfort i zdrowie. No bo jak tu mówić o komforcie, kiedy w pomieszczeniu mamy do dyspozycji wyłącznie świetlówkę, która nie tylko przypomina jeszcze rozwiązania z czasów PRL, ale też… mruga z częstotliwością 50 Hz. Nowoczesne oświetlenie (a szczególnie żarówki LED) minimalizuje ten problem, sprawiając, że nasze oczy tak szybko nie męczą się podczas np. czytania książek.

3. No i doszliśmy do kosztów energii. Te, jak wiadomo stale rosną. Nie ukrywajmy więc – kupujemy popularne LED-y tylko po to, by zaoszczędzić energii. Przykład? Dzięki nim, już „za” kilkanaście watów możemy całkiem przyzwoicie oświetlić interesujące nas pomieszczenie. Ponadto, żarówki (a w zasadzie diody LED) świecą w różnych barwach światła. Z reguły, barwy te są opisane na opakowaniu danej żarówki.

4. Czym byłyby źródła LED gdyby nie… ciekawe oprawy? Te z kolei są znacznie tańsze niż kiedyś. Jest to spowodowane tym, że ledowe źródła światła nie generują tyle mocy cieplnej, przez co do ich zamontowania nie musimy używać opraw rzędu 100 czy 120 W. Wystarczą tu zwykłe (i znacznie tańsze, choć równie a może bardziej stylowe) 60-watówki. Czy zauważyliście, że w przypadku plafonów te kilkadziesiąt wat mocy to często kilkadziesiąt złotych więcej?

Jeśli również i Wy decydujecie się na zakup nowoczesnego oświetlenia, warto zajrzeć na enyoart.pl. Nowoczesne oświetlenie na enyoart.pl to nie tylko ogromna i ciekawa oferta, to również funkcjonalność, wygoda, wysoka jakość produktu i przede wszystkim – konkurencyjna cena, której nie znajdziecie nigdzie indziej.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamkni