Modele aut dostępne w wypożyczalniach samochodów

Wypożyczenie samochodu to doskonały wybór dla tych, którzy jadą na wakacje, bądź wyjeżdżają w sprawach służbowych. Takie rozwiązanie pozwala na wygodę i mobilność- nie jesteśmy skazani na komunikację miejską i mamy świadomość, że bez obaw dojedziemy tam, gdzie będziemy chcieli.

Wypożyczenie samochodu jest związane z pewnymi formalnościami, i nie da się ukryć, że taka przyjemność nie jest szczególnie tania, jednak jeśli zależy nam na naszym komforcie i spokoju, to warto pokusić się o wypożyczenie samochodu.

Kto może wypożyczyć samochód?

By wypożyczyć samochód konieczne jest prawo jazdy- to oczywiste, ale każda wypożyczalnia samochodów we własnym zakresie ustala, jaki czas posiadania prawo jazdy uprawnia do wypożyczenia samochodu. Gdy wypożyczamy samochód musimy także pokazać drugi dokument potwierdzający tożsamość np. paszport, czy dowód osobisty. Bez tego wynajem samochodów może się nie udać.

Wypożyczalnia aut- wybór

To kolejny bardzo ważny punkt, o il nie najważniejszy. To w końcu od naszego wyboru będzie zależało nasze zadowolenie. Jakie kryterium powinniśmy obrać przy wyborze najlepszej z możliwych dla nas wypożyczalni? Z pewnością bardzo ważna jest cena oraz dostępne modele samochodów. Do wyboru mamy samochody typu mini, ekonomiczne, kompaktowe, kompaktowe kombi oraz te średniej wielkości. Najczęściej występującymi samochodami w wypożyczalniach jest Toyota, Nissan, Kia, czy Skoda. W wersji z automatyczną skrzynią biegów znajdziemy także Opla Astrę, Skodę Superb, czy w wersji premium Audi A6.

Wynajem aut- jaki samochód wybrać?

Wypożyczając samochód powinniśmy przede wszystkim kierować się naszymi potrzebami. Gdzie będziemy jeździć? Ile pieniędzy możemy przeznaczyć na paliwo? Czy wyjeżdżamy sami, czy z naszą rodziną? Czy to wyjazd wakacyjny, czy służbowy, gdzie będziemy głównie poruszać się po mieście? Odpowiedzi na te wszystkie pytania pozwolą nam ustalić, jaki samochód będzie dla nas najlepszy i co warto wybrać, by być zadowolonym i nie pluć sobie w brodę.

Samochody bardzo często podzielone są na tak zwane segmenty. Do segmentu A będą należeć małe miejskie samochodu typu Toyota Aygo, czy Fiat Panda. Wybierzmy taki samochód, jeśli wyjeżdżamy gdzieś w dwójkę i nie mamy ze sobą dużej ilości bagażu. Do segmentu B możemy zaliczyć większe samochody- Renault Clio, czy Toyota Yaris- te bez problemu pomieszczą nawet 4 osoby. Do segmentu C zaliczamy auta kompaktowe- np. Renault Megane, czy Ford Focus. Segment D zaś to już wyższa półka- BMW, Audi, Mercedes.

Ograniczenia

Gdy wypożyczamy samochód, musimy liczyć się z dodatkowymi kosztami, jakie może nam narzucić autowypożyczalnia. Te zawierają się między innymi w limitach kilometrów. Nie da się ukryć, że chociażby z tego powodu niezwykle ważne jest dokładne czytanie umowy. Sprawdźmy, ile kilometrów dziennie możemy pokonywać w pakiecie, a po ilu będziemy musieli dodatkowo zapłacić.

Nim zdecydujemy się na wypożyczenie samochodu dokładnie się zastanówmy i spiszmy na karce kwotę, jaką możemy maksymalnie wydać na taką przyjemność. Dzięki temu wybór wypożyczalni samochodowej będzie po prostu łatwiejszy. Co więcej dokładnie sprawdzajmy przed wypożyczeniem samochodu opinie o wypożyczalni- nie róbmy tego w ciemno. Wystarczy poświęcić pół godziny, by dowiedzieć się jaka wypożyczalnia jest najtańsza w naszym mieście, a która jest odradzana.

Unikniemy tym samym nieprzyjemności i dokonamy możliwie jak najlepszego wyboru. To sprawi, że więcej pieniędzy zostanie w naszym portfelu, a do tego oszczędzimy sobie stresów związanych z dodatkowymi płatnościami. Warto to zrobić dla własnego komfortu psychicznego.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamkni