Jak zaprojektować nowoczesną kuchnię

Jak zaprojektować nowoczesną kuchnię?

Projektowanie kuchni dla każdej kobiety i mężczyzny jest czymś wyjątkowym. Przecież to właśnie kuchnia jest najważniejszym pomieszczeniem, z którego korzystamy wielokrotnie w ciągu dnia. Warto więc postarać się o to, aby czuć się w niej jak najlepiej i by okazała się dla nas wyjątkowo funkcjonalna. W tym celu należy ją dopasować do naszych aktualnych i przyszłych potrzeb. Co szczególnie wziąć pod uwagę, aby nasza kuchnia pozostała taka sama przez wiele lat?

Co wpływa na wygląd kuchni?

Co wpływa na wygląd kuchni?

Wspaniała aranżacja kuchni może przedstawiać nasz pewien styl życia, charkater i osobowość. Jeśli uwielbiamy gotować, to zapewne będziemy chcieli zaopatrzyć się w niej w jak najlepsze urządzenia. Jest to tym bardziej możliwe, gdy dokładnie ustalimy najlepszą przestrzeń w kuchni. Musimy również ustalić, jaki rodzaj kuchni chcielibyśmy przygotować, otwartą na inne pomieszczenia czy zamkniętą. Dodatkowo w naszej kuchni musimy ustalić kilka stref, na przykład: jadalną, porządkową, gotowania i pozostałe. Warto ustalić, jeszcze, jaki kolor ma przeważać w kuchni, jakie urządzenia, szafki, blaty i ciekawe dekoracje. Na samym końcu ustalamy jeszcze rozłożenie oświetlenia w całej kuchni. I cieszymy się ostatecznym efektem, który tutaj uzyskujemy.

Nie możemy kierować się kuchnią przyjaciela bądź projektanta. O wiele lepiej będzie, jeśli projekt takiej nowoczesnej kuchni dostosujemy do siebie i swojej rodziny. To sprawi, że będziemy z niej nadal korzystać nawet po 2, 3 czy 5 latach. Możliwe, że wprowadzimy czasami mniejsze zmiany, natomiast nie wpłyną one diametralnie na wygląd kuchni.

Strefa gotowania w kuchni

Strefa gotowania w kuchni

Okazuje się, że strefa gotowania to serce kuchni, w którym to udaje się przygotowywać różne dania i potrawy. W tym miejscu musi znaleźć się przestrzeń dla kuchenki, lodówki, zlewu i innych użytecznych urządzeń. Warto, aby znajdowały się one na odpowiedniej przestrzeni, dzięki czemu korzystanie z nich okaże się dla nas bardzo prostsze. Długość oddalenia się takich urządzeń nie powinna być za duża.

Liczy się również miejsce na spiżarnię, która pozwoli nam magazynować ważne produkty w kuchni. Co jeszcze? Na pewno blat kuchenny pozwoli nam na swobodne umieszczenie produktów i przygotowanie w nich różnych rzeczy do każdego dania, potrawy.

Strefa na akcesoria i mały sprzęt AGD

Przydatne w kuchni okazują się urządzenia AGD, te mniejsze, które chcemy mieć pod ręką. W tym celu nasza kuchnia powinna być wzbogacona o szafki i szuflady na takie drobne AGD, jak blender, mikser i wiele innych. Również tam chcemy umieścić kubki, szklanki, obieraczki, sztućce i wiele innych akcesoriów kuchennych.

Strefa na zmywanie

W naszej kuchni nie może zabraknąć miejsca na zmywarkę, zlewozmywak i suszarkę do naczyń. To właśnie dzięki takiemu wyposażeniu czyszczenie naczyń okazuje się bardzo proste, a zarazem szybkie. Zastosowanie takiej strefy gotowania wygląda inaczej w kuchni otwarte i zamkniętej.

Strefa jadalna

W niej chcemy regularnie spożywać posiłki w jak najlepszym gronie. Pojawi się tutaj miejsce na większy i rozkładany stół, wygodne krzesła i dodatkowe aranżacje. W miejscu takim warto jeszcze wyeksponować pewne rzeczy, na przykład piękny i funkcjonalny ekspres do kawy.

Jaka podłoga i ściany w kuchni?

Jak zaprojektować nowoczesną kuchnię - podłoga i ściany w kuchni

Najlepiej, jeśli całe pomieszczenie i jego elementy są odporne na działanie zanieczyszczeń, oleju, jak i innych, które będą pojawiać się w kuchni. Nie chcemy, aby od razu zniszczyły materiał podłogi czy ściany. W tym celu dobrze jest ocenić czy podłoga drewniana w kuchni to dobre rozwiązanie. O wiele bezpieczniej jest tutaj wykorzystać podłogę z kafelek bądź wyższej jakości drewna, które jest skutecznie zabezpieczone.

W naszej kuchni może pojawić się miejsce na modną wyspę, za pomocą której przygotowanie posiłków, podawanie pewnych dań, okazuje się o wiele prostsze.

Dobre oświetlenie w kuchni

Ostatecznie zadbajmy o pozytywne oświetlenie w kuchni, w każdej strefie. Pomocne może być oświetlenie główne, w salonie i jadalni, a zarazem dodatkowe światła nad stołem i blatem. Światła ledowe można zastosować blisko mebli bądź nad nimi. Dzięki temu kuchnia jest jeszcze lepiej widoczna, a oświetleniem można stosować wedle naszych potrzeb.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamkni