Jak dbać o wrażliwą skórę

Jak dbać o wrażliwą skórę?

Skóra wrażliwa jest niezwykle problematyczna i wymaga specjalnej uwagi – szczególnie teraz, latem. Pieczenie, swędzenie, zaczerwienienie – te objawy to nic nowego dla posiadaczek skóry wrażliwej. Jak dbać o taką skórę?

Najważniejszym elementem letniej pielęgnacji jest ochrona przeciwsłoneczna. W przypadku skóry wrażliwej, która często jest bardzo jasna, jest to szczególnie ważne. Promienie słońca dodatkowo mogą wywoływać nadreaktywność skóry i powodować pieczenie, swędzenie a nawet oparzenia. Aby chronić skórę, używaj kremów z wysokimi filtrami. Staraj się nie przebywać zbyt długo na słońcu i kup sobie – bardzo ostatnio modny – kapelusz z rondem.

Oprócz słońca, zagrożeniem dla cery wrażliwej latem jest klimatyzacja. Może ona sprawić, że nasza skóra będzie przesuszona i podrażniona. Jeżeli dużo przebywasz w miejscu, w którym działa klimatyzacja, zaopatrz się w wodę termalną, którą będziesz regularnie spryskiwać twarz. Używaj też silnie nawilżających kremów.

Poza słońcem i klimatyzacją unikaj innych czynników drażniących np. silnych detergentów. Pomyśl o zmianie produktów, których używasz do sprzątania domu na takie o naturalnym składzie.

I skoro o naturalnych składach mowa – może warto przyjrzeć się bliżej kosmetykom, których używasz? Postaw na naturalne komponenty oraz proste i krótkie składy. Unikaj alkoholu.

Nawet jeżeli kosmetyki to Twoja pasja i uwielbiasz testować nowości, częsta zmiana kosmetyków pielęgnacyjnych, jeżeli masz wrażliwą skórę, nie jest dobrym pomysłem. Trzymaj się sprawdzonych produktów, a nowości wprowadzaj tylko od czasu do czasu. Zacznij od mniejszego opakowania, a najlepiej zdobądź próbkę kosmetyku. Postaraj się ustalić jakie substancje powodują nieprawidłowe reakcje na Twojej skórze, tak aby w przyszłości nie kupować produktów, które je zawierają.

Uważaj przy oczyszczaniu skóry – nie używaj mechanicznych peelingów, gdyż ostre drobinki w nich zawarte mogą podrażnić Twoją skórę. Postaw raczej na peelingi enzymatyczne (mające w składzie np. bromelainę – enzym pochodzący z ananasa). Zwróć także uwagę na produkty, których używasz do codziennego mycia. Wybieraj delikatne żele lub naturalne mydła zawierające w składzie nawilżające oleje, które dodatkowo ułatwiają zmycie makijażu. Pamiętaj, żeby oczyszczać twarz dwuetapowo – najpierw zadbaj o dokładne zmycie makijażu, a potem oczyść skórę twarzy. Na koniec użyj tonika, który pozwoli przywrócić odpowiednie ph skóry.

Opracowanie artykułu: Klinika Urody Beauty Duty

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamkni