Farby elewacyjne

Malowanie remontowanych pomieszczeń nie musi być dla nas pracochłonnym zadaniem. Wszystko zależy od tego, jaką farbę elewacyjną wybierzemy. Na rynku znajdziemy bardzo wiele różnych rodzajów farb, ale nie wszystkie pozwalają nam na szybkie pomalowanie pomieszczeń, zwłaszcza jeśli mamy duży metraż.

Odpowiednia jakość powłoki malarskiej wewnątrz, jak i na zewnątrz domu to podstawa, ponieważ w ten sposób jesteśmy w stanie o wiele skuteczniej chronić fasadę całego budynku, a także wewnętrzne ściany przed wilgocią i innymi niekorzystnymi czynnikami, które mogą wpływać na pogorszenie warunków mieszkalnych.

Wybierając farbę musimy być pewni, że dokonaliśmy właściwego wyboru, ponieważ jest to decyzja na co najmniej kilka lat. Farby elewacyjne muszą być trwałe i na ten czynnik powinniśmy zwrócić najwięcej uwagi.

Estetyka

Elewacja wewnętrzna mieszkania to nic innego jak wizytówka naszego domu. To właśnie dlatego skupiamy się na najwyższej jakości materiałach, ponieważ w ten sposób jesteśmy w stanie podkreślić wygląd naszych ścian, jak i estetykę całego budynku. Farba musi posiadać odpowiednie parametry techniczne. Dobra farba jest w stanie pokryć całą powierzchnię przy pierwszym malowaniu. Kiepskiej jakości farby wymagają nałożenia kilku warstw na siebie, aby pokryć ścianę, a w dodatku efekt nie utrzymuje się przez długi czas.

Oprócz wymienionych walorów technicznych, farba powinna posiadać odpowiednią barwę, a kolor naszego wnętrza czy też elewacji musi być zbliżony do wyglądu naszych okien, czy dachu. Całość powinna się uzupełniać, ponieważ tylko wtedy po zakończeniu malowania możemy zaobserwować efekty naszej pracy. Połączenie koloru daje nam odpowiednią jakość wnętrza.

Odporność i trwałość

Elewacja zewnętrzna budynku narażona jest na uszkodzenie przez częste zmiany pogody. Deszcz, śnieg, grad czy też inne opady atmosferyczne powodują poważne uszkodzenia w strukturze elewacji, zwłaszcza jeśli wcześniejsza farba nie była zabezpieczona przed działaniem czynników zewnętrznych. Nawet słońce jest poważnym zagrożeniem dla wyglądu naszego mieszkania, dlatego farba elewacyjna zewnętrzna, powinna charakteryzować się wysoką jakością oraz najwyższymi parametrami ochronnymi.

Wiele farb na rynku posiada również właściwości samoczyszczące, dzięki czemu elewacja wygląda o wiele lepiej. Wytrzymałość na zabrudzenia to bardzo charakterystyczna cecha najlepszych farb, jakie dostępne są na rynku. Odpowiednie pomalowanie elewacji pozwala zabezpieczyć cały budynek, przez co oprócz funkcji ochronnych, uzyskujemy również walory estetyczne. Trwałość koloru to osobna cecha, jaką powinny zawierać nowoczesne podkłady malarskie.

Farba elewacyjna nie może blaknąć pod wpływem działania słońca. Kolor musi się utrzymywać, ponieważ tylko w taki sposób jesteśmy w stanie poprawić estetykę całego budynku. Farba powinna posiadać trwały pigment, ponieważ tylko w taki sposób pomalowana powierzchnia jest trwale zabezpieczona przed uszkodzeniem mechanicznym powłoki.

Jaka farba?

Dziś, w codziennym użyciu wykorzystuje się farby akrylowe. To jeden z najlepszych i najbardziej popularnych sposobów na poprawę wyglądu elewacji. Całość jest nie tylko odporna na zabrudzenia, ale i na zmiany koloru farby, dzięki czemu lepiej wiąże się z podłożem, co wydaje się bardzo przydatne podczas odnawiania elewacji.

Sama farba zawiera w sobie duże stężenie żywicy, dzięki czemu wraz z dodatkiem odpowiednich polimerów, tworzy się odpowiednia powłoka malarska, która jest w stanie pokryć największe zabrudzenia, bez konieczności usuwania poprzedniej farby.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamkni