Dlaczego złota biżuteria brudzi?

Biżuteria ze szlachetnych kruszców to ozdoba każdej kobiety z klasą, jednak aby była idealną dekoracją, musi być autentyczna i rzeczywiście cenna. Każda kobieta z zachwytem przyjmie tak piękny prezent, jednak co zrobić, jeśli ulubiona złota biżuteria zrobi nam psikusa? Czy zdarzyło ci się, że pierścionek, obrączka czy łańcuszek zostawiały na twojej skórze brzydkie, ciemne ślady? Z jakich powodów damska biżuteria może brudzić?

Artykuł powstał we współpracy ze sklepem internetowym E-watches

Niska próba i domieszki

Najpierw zastanów się, jakie są typ i źródło biżuterii,którą nosisz. Sprawdź próbę złota – im więcej domieszek innych metali, tym większe prawdopodobieństwo, że to jest właśnie przyczyną śladów. Jeżeli jednak próba jest wysoka, a mimo to biżuteria brudzi, zastanów się nad wiarygodnością źródła. Złota biżuteria damska wysokiej próby kupiona u jubilera powinna być wyprodukowana z pełnego szlachetnego kruszcu, bez domieszki metali nieszlachetnych.

Co innego, jeśli zdecydowałaś się na kupno za pośrednictwem portalu ogłoszeniowego, bądź skusił cię szeroką ofertą sklep internetowy z biżuterią o wątpliwej jakości. Pamiętaj, że zakupy przez internet wiążą się z zagrożeniami – możesz nawet nie doczytać informacji zapisanej małym druczkiem o tym, że dany przedmiot nie składa się w 100% ze złota. Wówczas żadne reklamacje nie pomogą, dlatego warto korzystać ze sprawdzonych sklepów i uważnie dokonywać zakupu.

Pielęgnacja skóry

Bywa, że sprawiające wrażenie brudu ślady pozostawiane przez złoto wynikają ze stosowanych do pielęgnacji skóry kremów. Jeśli wykluczasz możliwość nieszlachetnych domieszek, sprawdź, czy twoje środki pielęgnacyjne nie zawierają tlenku cynku. Mogą mieć go też w składzie leki stosowane zewnętrznie na skórę.

Tlenek cynku po wniknięciu w tkankę w zetknięciu z prawdziwym złotem spowoduje naturalne przyciemnienie skóry w miejscu styczności. A zatem nie zawsze brudząca damska biżuteria oznacza problem. Może być po prostu wynikiem chemicznej reakcji na inne związki, jakie znalazły się na twojej skórze.
 

Sygnał organizmu

Jeżeli biżuteria męska albo damska wywołuje odbarwienie skóry i nie jest ono związane ze stosowaną pielęgnacją bądź słabą próbą wyrobu, może to być cenna wskazówka na temat stanu zdrowia.

Jak już wyjaśniliśmy, złoto reaguje ze związkami znajdującymi się w tkance skóry, zatem o ile nie reaguje z pierwiastkami, które zostały naniesione od zewnątrz (kremy, maści), oznacza to, że w ciele nastąpiło wyższe stężenie konkretnych związków.

Zmiana składu chemicznego w naszym organizmie ujawniająca się w ten sposób w skórze może mieć przyczyny w wielu mniej lub bardziej poważnych chorobach.

Warto wówczas zaobserwować swoje ciało, czy nie występują jakieś inne symptomy, które mogłyby świadczyć o chorobie i skonsultować się z lekarzem. Częstą przyczyną takich zmian u kobiet jest niedobór żelaza w organizmie, który może zwiastować anemię, ale bywa też zjawiskiem okresowym, związanym z cyklem menstruacyjnym.

Dlatego też nie należy panikować, jeśli zobaczymy ciemne ślady na skórze pod naszą biżuterią, bo na taką reakcję wpłynąć może wiele czynników, których często nie jesteśmy świadomi.

Po pierwsze: ostrożność

Jak widać przyczyny zabarwień mogą być rozmaite, ale z całą pewnością można stwierdzić, że najczęściej damska biżuteria brudzi skórę, kiedy jest niskiej próby. Dlatego zanim zdecydujemy się na kupno, przemyślmy dobrze, gdzie chcemy nabyć kolczyki dla ukochanej czy zegarek dla męża.

Być może na serwisach internetowych znajdziemy znacznie większy wybór produktów niż u jubilera, jednak kupno przez internet jest zawsze bardziej ryzykowne, bez względu na to, czy interesuje nas coś dla kobiet czy biżuteria męska.

Jeżeli już z jakiegoś powodu upieramy się przy takim rodzaju zakupów, postarajmy się przeprowadzić porządne poszukiwania i wybrać taki sklep internetowy z biżuterią, który ma dobrą renomę, cieszy się pozytywnymi opiniami klientów i taki, którego polecają znajomi.

Można też zdecydować się na wybór sklepu online twojego sprawdzonego jubilera. Coraz więcej sklepów stacjonarnych rozszerza działalność na sprzedaż internetową, dlatego takie transakcje są znacznie bezpieczniejsze niż kupno z ogłoszenia bądź z portalu zakupowego.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamkni