Dlaczego rower crossowy to tak uniwersalne rozwiązanie?

Rowery zdobywają świat. To prawda, której nie da się w żaden sposób zaprzeczyć. Rowery obecnie są bardzo popularnym środkiem transportu – zwłaszcza w dużych miastach europejskich, ale nie tylko. Na rowerze jeżdżą praktycznie wszyscy – dzieci, nastolatki, dorośli i osoby starsze. Eleganckie panie w garsonkach i panowie w idealnie skrojonych garniturach.

Rower to podstawowy środek transportu wszystkich ludzi, którzy cenią sobie swoje własne zdrowie, kondycje czy środowisko naturalne. W końcu rower nie stoi w korkach, nie generuje zanieczyszczeń i jako taki jest zdecydowanie najlepszym i najbardziej ekologicznym środkiem transportu.

A także najszybszym – rower, jak już zostało powiedziane, wcale nie stoi w korkach. Jazda na rowerze pozwala nie tylko szybko się przemieścić z jednego punktu w drugi – pozwala też zadbać o swoje ciało i jego wygląd. A przecież chyba każdemu człowiekowi zależy na tym by wyglądać i czuć się możliwie jak najlepiej.

Rower rowerowi nierówny

Nie da się ukryć – rower rowerowi nie jest równy. Rowery różnią się między sobą w zależności od przeznaczenia, materiału, z którego został stworzony i naprawdę wielu innych czynników. Wiele osób szuka „najlepszego” roweru. Cudzysłów został zastosowany w tym wyrażeniu specjalnie – w końcu najlepszy rower, rozumiany jako rowerowy ideał, po prostu nie istnieje.

Gdyby tak było – nikt nie tworzyłby innych rowerów. Gdyby jeden model był odpowiedni w każdych okolicznościach i każdych warunkach. Po prostu produkcja innych modeli byłaby bezsensowna i kompletnie nieopłacalna. A przecież tego nikt sobie nie życzy. No przynajmniej wśród producentów rowerów.

Dlatego właśnie rower rowerowi nie jest równy. Inne nadają się do jazdy po asfalcie, a jeszcze inne do jazdy w trudnych warunkach czy do jazdy wyczynowej, zwanej niekiedy jazdą ekstremalną. I to całkiem normalne.

Całkiem normalne jest też to, że ludzie na ogół nie chcą czy też nie mogą posiadać kilku różnych rowerów, żeby być gotowymi na każdy rodzaj jazdy, w każdych warunkach, jakie można napotkać. Czy w takim razie muszą się męczyć? Niezupełnie.

Warto postawić na uniwersalne rozwiązanie

Jak już zostało powiedziane – idealne rozwiązania nie istnieją. Ani w przypadku rowerów, ani w jakimkolwiek innym. Świat nie jest doskonały i w takich warunkach po prostu nie może powstać coś absolutnie perfekcyjnego.

A jednak można się spróbować zbliżyć do takiego ideału. Jeżeli pod mianem najlepszego roweru, jeżeli za rowerowy ideał uważamy rower maksymalnie uniwersalny i taki, który sprawdzi się w każdych warunkach to warto postawić na rower crossowy.

Rowery crossowe mają to do siebie, że są wprost idealne do jazdy w terenie. Takim rowerom nie jest straszny brak asfaltu i wygodnych miejskich dróg. Takie rowery jednak z drugiej strony również w mieście sprawdzą się wprost doskonale.

Oczywiście nie od razu, najpierw wypadałoby mu w tym trochę dopomóc. Nie jest to jednak specjalnie trudne, czasochłonne czy pożerające duże fundusze – takiemu rowerowi crossowemu wystarczy zamontować bagażnik i błotniki, by transformować go we wspaniały rower miejski. Na szczęście rower crossowy ma możliwości, które na to pozwalają.

Nie bój się rowerów!

Mimo tego, że rowery są coraz bardziej i bardziej popularnym środkiem transportu – nadal wiele osób waha się. Wiele osób zwyczajnie nie jest pewnych, czy warto przesiąść się na rower. Boją się o stan swojego ubrania, obawiają się też o stan swojego zdrowia czy kondycji.

Wszystkie te obawy są praktycznie bezpodstawne. Skoro na rowerze potrafią jeździć eleganckie panie w równie eleganckich kostiumach czy panowie w garniturach – nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, by na rowerze mógł jeździć każdy.

A jeżeli chodzi o zdrowie i kondycję? Jeżdżąc na rowerze z całą pewnością zadbamy o to pierwsze i zdobędziemy to drugie. Oczywiście, ważna jest metoda małych kroków. Nikt przecież nie każe brać udziału w zawodach kolarskich. Na samym początku wystarczą jazdy do pracy czy szkoły lub zwyczajne przejażdżki rekreacyjne w towarzystwie lub samemu.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamkni