Elegancki drogi zegarek to nie zwykły czasomierz, ale też ładny przedmiot, męska biżuteria. To także oznaka prestiżu i pozycji społecznej noszącego. Stanowią one wprawdzie jeden z najpopularniejszych elementów garderoby mężczyzn, ale na zegarki które cechuje jednocześnie wysoka jakość i znakomity styl nie może sobie pozwolić każdy – kosztują one co najmniej kilkaset złotych. Nas interesują te dokładnie w tym i nieco wyższym przedziale cenowym.

Guess – francuski szyk i amerykańska swoboda

Markę Guess ufundowało dwóch urodzonych we Francji braci Merciano – Paula i Maurice’a w 1981 roku. Postawili sobie oni za cel połączenie francuskiego szyku i amerykańskiej swobody. Ich pierwsza kolekcja zegarków powstała już dwa lata później. Twórcom przyświecał pomysł stworzenia czasomierzy, które wkrótce staną się nieodzownym elementem ubioru. Stworzone więc modele zawierały w sobie pasję i momentalnie stały się synonimem klasy i dobrego gustu.

Obecnie w ofercie firmy Guess są trzy serie : Guess Connect, Guess Watches oraz bardziej sportowe GC Collection. Na wysoką cenę detaliczną (od pięciuset trzydziestu dziewięciu złotych do dwóch tysięcy dziewiętnastu) wpływają w tym wypadku przede wszystkim luksusowe materiały (w wielu przypadkach kruszce szlachetne) a także wysokiej próby kwarcowe mechanizmy, gwarantujące niesłychaną wprost precyzję. Wszelkie złocenia tworzone są dzięki nowoczesnej technice natrysku PVD – co pozwala elementom złocone na zachowanie trwałości i znakomitego wyglądu.

Ingersoll – sto dwadzieścia lat tradycji w tworzeniu znakomitych zegarków

 
Zegarki Ingersoll to sto dwadzieścia lat wspaniałej historii, zapoczątkowanej podobnie jak przy marce Guess także przez dwóch braci, Roberta i Charlesa Ingersoll, którzy otworzyli swoją pierwszą manufakturę już w 1892 roku. 

Początkowo każdy z zegarków był składano ręcznie, bardzo szybko jednak dzięki wynalazkom Henrego Forda udało się zautomatyzować produkcję zegarków tworząc tzw. “Dollar-Watch” lub “Yankee” czyli zegarki w cenie symbolicznego dolara, które pozwoliły staniem się zegarka produktem dla wszystkich, również, a może przede wszystkim, dla mas.

Noszone były także przez znane osobistości i gwiazdy, w tym ikonę aktorstwa Jamesa Deana, prezydenta Stanów Zjednoczonych Theodore’a Roosevelta, szkockiego pisarza, najbardziej znanego z literatury dla dzieci i młodzieży, Marka Twaina oraz wynalazcę żarówki i prądu elektrycznego Thomasa Alvę Edisona.  

Dziś najświeższe modele są projektowane przez najlepszych europejskich designerów, pracujących w Bhull w Niemczech. Do tworzenia zegarków używane są najwyższej jakości materiały a perfekcyjne mechanizmy dają poczucie bezpieczeństwa i niezawodności.

Tym, co wyróżnia zegarki Ingersoll, są  wyjątkowa uroda i niepowtarzalność. Posiadanie Ingersolla jest niejako potwierdzeniem wyjątkowej osobowości właściciela i wysmakowanego gustu. Dostaniemy go choćby pod tym adresem: https://www.e-watches.pl/zegarki-meskie/ingersoll.

Zegarki Tommy Hilfiger – niebanalny styl, jakość i precyzja wykonania

Thomas Jakob Hillfiger to w tym momencie jeden z najbardziej rozpoznawalnych projektantów mody. Jego sygnowana własnym nazwiskiem marka Tommy Hilfiger Corporation powstała w 1989 roku, by za trzy lata wprowadzić na rynek swoją pierwszą kolekcję markowej odzieży dla mężczyzn, a w 2004 roku jej zarobek osiągnął niebotyczną kwotę 2 mld dolarów. 1997 to rok, w którym Thomas uzyskał tytuł projektanta roku.

Tytuł ten zawdzięcza nawiązaniu w swoich projektach do ponadczasowego stylu, tak charakterystycznego dla Stanów Zjednoczonych. Po gwałtownym spadku sprzedaży w 2010 roku firmę kupił właściciel marki Calvin Klein, Phillips Van Heusen, co pozostało nie bez wpływu na produkty oferowane przez Tommy Hilfiger Corporation.  Dzięki odpowiedniemu zróżnicowaniu wyglądu i stylu czasomierze te wpasowują się w gust każdego niezależnie od wieku.

Zegarki Tommy Hilfiger nawiązują do tradycyjnego amerykańskiego stylu, który jest znakiem rozpoznawczym marki. Czasomierze wykonywane są z najwyższej jakości materiałów, wśród których na szczególną wzmiankę zasługują stal szlachetna, szkło mineralne, skóra i wywierające zawsze duże wrażenie cyrkonie. Z bogatą ofertą tej szlachetnej marki zapoznamy się w wielu sklepach internetowych, jak choćby E-watches.
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ