Butle gazowe – co warto o nich wiedzieć

Butle gazowe – co warto o nich wiedzieć?

Butle gazowe znajdują powszechne zastosowanie w gospodarstwach domowych oraz w wielu gałęziach gospodarki, np. w turystyce czy gastronomii. Kupując lub uzupełniając butlę, warto mieć na względzie parę istotnych kwestii. Jej eksploatacja jest bezpieczna – pod warunkiem, że robi się to w prawidłowy sposób.

Butla gazowa – dlaczego warto?

 

Wymienić można wiele powodów, dla których opłaca się korzystać z butli gazowych. Przede wszystkim jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które z powodzeniem sprawdza się w różnych sytuacjach. Butlę łatwo przewieźć, w związku z czym nadaje się do użytkowania w miejscach, gdzie jest problem z dostępem do innych paliw grzewczych. Jej podłączenie wcale nie musi być trudne – tu warto zwrócić uwagę na butle NANO od Amerigas wyposażone w reduktor Klik-On. Pozwala on szybko i sprawnie podłączyć butlę bez użycia narzędzi. Ponadto butle te są lżejsze od tradycyjnych butli na gaz LPG aż o 40 proc., co jest sporym ułatwieniem przy transporcie i przenoszeniu. Dodatkowo należy wspomnieć, że gaz wypełniający butle to czyste i wydajne paliwo o kaloryczności parokrotnie wyższej w porównaniu z wieloma paliwami stałymi.

 

Wąż gazowy i reduktor – jak często je wymieniać?

 

W sprawach dotyczących wymiany węża gazowego oraz reduktora trzeba stosować się do zaleceń producenta. Ogólnie wąż powinien być wymieniany nie rzadziej niż co 3 lata, a reduktor nie rzadziej niż co 10 lat. W razie jakichkolwiek uszkodzeń i nieprawidłowości w działaniu wymagana jest natychmiastowa wymiana.

 

Butla gazowa – ile gazu powinna zawierać?

 

Realna ilość gazu powinna być zgodna z informacją zamieszczoną na butli. Jeżeli więc np., butla ma oznaczenie 11 kg, to ma to oznaczać dokładnie tyle, że zawiera 11 kg gazu. Oczywiście musi być to paliwo wysokiej jakości. Zaleca się zatem zakup butli od sprawdzonego dostawcy, np. od Amerigas. Opinie o usługach i produktach tej firmy zachęcają do zapoznania się z jej ofertą. To, na jak długo wystarczy zawartość jednej butli, zależy głównie od częstotliwości korzystania z niej.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamkni