Czy założenie hurtowni online może być łatwe?

Niewątpliwie, dzisiaj z wszystkich biznesów najbardziej dochodowe wydają się być te internetowe. Wydaje się, że bardzo opłacalne jest na przykład otwarcie hurtowni internetowej. Może to być na przykład hurtownia butów damskich. Jednakże, co konkretnie trzeba zrobić, aby założyć hurtowni i o czym należy pamiętać?

Artykuł powstał we współpracy z hurtownią internetową odzieży Sosimply

Atrakcyjny produkt

Bez dwóch zdań, aby hurtownia internetowa dobrze funkcjonowała, musi mieć do zaoferowania atrakcyjny produkt. Jeśli ma to być hurtownia butów damskich, musimy się upewnić, że buty takie dobrze się sprzedają. Po prostu, należy sprzedawać tylko takie rzeczy, na które aktualnie jest duży popyt.

Etap pierwszy – rozpoznanie rynku

Pierwszym krokiem, jeszcze przed założeniem hurtowni internetowej, jest odpowiednie rozpoznanie rynku i zrobienie biznesplanu. Musimy dowiedzieć się, ile realnie będziemy w stanie zarabiać na hurtowni butów damskich, czy też na jakiejkolwiek innej hurtowni internetowej. Jednak jeszcze ważniejsze jest obliczenie wszystkich wydatków. Na początku bowiem, zanim jeszcze zaczniemy zarabiać, będziemy musieli dużo wydać.

Założenie działalności gospodarczej

Ważnym etapem zakładania hurtowni jest założenie działalności gospodarczej. Jeśli chcemy prowadzić jakąkolwiek, choćby nawet najmniejszą firmę, musimy to zrobić. Nie ma jednak co się martwić, gdyż założenie działalności gospodarczej to nic trudnego.

O ile jednak nie jest to trudne, o tyle zabierze nam na pewno mnóstwo czasu. Trzeba załatwić bowiem mnóstwo papierkowej roboty w urzędach, zanim założymy działalność gospodarczą.

Stworzenie domeny internetowej

Jeśli chcemy, aby nasza hurtownia butów damskich działała w internecie, konieczne jest stworzenie odpowiedniej domeny internetowej. Samo jej stworzenie trwa krótko i nie kosztuje dużo. Jednakże, trzeba przyłożyć się do wymyślania konkretnej nazwy domeny, gdyż jest to nasze główne narzędzie reklamowe.

Ażeby nasza hurtownia internetowa miała klientów, musi mieć zachęcającą domenę. Powinna to być jakaś bardzo chwytliwa nazwa, która zachęca do odwiedzenia strony.

Jeśli chodzi o koszta, dzisiaj opłaty za domeny są bardzo małe. Są to tak na prawdę grosze w porównaniu z tym, ile domeny kosztowały jeszcze kilka lat temu. Obecnie, za rok użytkowania domeny przeważnie zapłacimy co najwyżej kilkadziesiąt złotych.

Jeśli chcemy działać jedynie na terenie Polski, wydaje się, że najlepszą domeną będzie dla nas ta z końcówką.pl. Jednakże, być może chcemy nieco rozszerzyć swoją działalność, chociażby na kilka pobliskich państw. W takiej sytuacji, niezbędne okaże się założenie domeny z końcówką .com.

Miejsce na serwerze

Oczywiście, w zasadzie najistotniejszą rzeczą, jest hosting. Można korzystać z miejsca wykupionego na jednym z serwerów, jest to pierwsze z rozwiązań, jeśli chodzi o hosting.

Niewątpliwie, takie rozwiązanie ma wiele zalet. Przede wszystkim, dysponujemy już sprawdzonym, solidnym szablonem hurtowni internetowej. Nasza hurtownia obuwia damskiego może jednak w takiej sytuacji tracić klientów zawsze wtedy, gdy akurat serwer nieco zwolni.

Serwer dedykowany

Wydaje się, że lepiej jest wybrać serwer dedykowany, gdyż unikniemy wtedy zastojów w pracy strony hurtowni. Jeśli chodzi o opłaty za hosting, to są one bardzo różne. Wszystko okazuje się być uzależnione od ruchu na stronie. Jeśli dużo osób odwiedza witrynę naszej hurtowni, to będziemy płacić nawet kilka tysięcy złotych miesięcznie. Jeśli osiągniemy na prawdę olbrzymi sukces, będzie to nawet kilkanaście tysięcy. Na początku jednak powinniśmy się liczyć z kosztami co najwyżej kilkuset złotych.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamkni