Czy alergicy powinni uważać kupując zegarki?

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak wiele czynników należy wziąć pod uwagę, kupując zegarek. Ale, tak jak przy wyborze, biżuterii, musimy zawsze myśleć o tym, jak może zareagować nasza skóra.

Co należy wziąć pod uwagę przy zakupie zegarka na rękę?

Ważny jest odpowiedni wybór paska i surowców z jakich nasz zegarek został skonstruowany. W końcu dziś, zwłaszcza jeśli chodzi o modele damskie, zegarek w zasadzie może być traktowany na równi z bransoletką, czyli jako element biżuteryjny. Ale to samo może dotyczyć modeli męskich, gdyż obecnie zegarki dla mężczyzn także potrafią być ozdobne i wykonane z olbrzymim kunsztem.

Jaki zegarek dla alergika?

Dość powszechne jest wśród użytkowników uczulenie na metale nieszlachetne, czyli miedź, cynę, bizmut, nikiel, biały metal i kilka innych. Dlatego też coraz częściej w ofercie czołowych producentów spotykamy modele przyjazne alergikom, które nie powodują podrażnień skórnych i mogą być noszone przez cały dzień bez obawy, że nasz naskórek to boleśnie odczuje.

Ale skąd w ogóle biorą się te reakcje alergiczne i czy można ich uniknąć? Niestety, nigdy nie w sposób zupełny, dlatego też w takiej sytuacji nie należy kupować wyrobów o niskich próbach, które zawierają najwięcej składników mogących prowadzić do podrażnienia skóry w postaci najczęściej występującego schorzenia, czyli tak zwanego wyprysku kontaktowego.

Czy się on charakteryzuje? Otóż, chodzi o zmiany skórne powstające w miejscu przylegania do skóry jakiegoś przedmiotu. Zmiany chorobowe zaczynają się zazwyczaj od niewielkich pojedynczych grudek wysiękowych. Choć są one dość drobne i czasem ledwo widoczne, to powodują swędzenie. Po jakimś czasie, a niekiedy bardzo szybko, mogą powstawać większe ogniska rumieniowe, rumieniowo-obrzękowe lub rumieniowo-pęcherzykowe.

Co jest ich powodem? Wyprysk kontaktowy może pojawić się najczęściej w wyniku mechanicznego lub chemicznego podrażnienia naskórka poprzez substancję, na którą jesteśmy uczuleni. Tu czasem na niewiele zdadzą się leki, bo w końcu, mówiąc najogólniej, chodzi o mechanizm immunologiczny konkretnej osoby. Na szczęście zegarki wielu wiodących producentów, takich jak Casio, Tommy Hilfiger (sklep E-watches posiada ogromną ilość modeli tej marki) czy Adriatica, uporały się z tym problemem, wychodząc naprzeciw osobom z podobnymi problemami. W ofercie między innymi tych firm znajdziemy zegarki antyalergiczne, które nie powodują uczuleń i zapewnią nam maksimum komfortu i gwarancję bezpieczeństwa.

Jakie cechy powinien posiadać zegarek dla alergika?

Zegarki uznanych światowych marek już dawno zaczęły lansować w swoich kolekcje specjalistyczne modele, które minimalizują ryzyko wystąpienia reakcji uczuleniowej. Modele męskie Casio, dostępne do kupienia w sklepie E-watches, zegarki męskie Tommy Hilfiger czy też zegarki męskie Adriatica posiadają paski i koperty często wykonane z tworzyw sztucznych, które są najpopularniejszym i chętnie wykorzystywanym materiałem antyalergicznym. Tworzywa sztuczne są zwłaszcza szeroko wykorzystywane w zegarkach typowo sportowych, wśród których jednym z liderów są zegarki męskie Casio.

W ofercie firm często też możemy spotkać zegarki tytanowe. Tytan to surowiec uważany za zdecydowanie najbezpieczniejszy dla osób podatnych na alergie. Jego dodatkowym atutem jest fakt, że jest on dużo lżejszy od innych materiałów, w tym od stali. Osobom cierpiącym na szczególnie dotkliwe alergie polecane są zwłaszcza zegarki wykonane w całości z tytanu.

Polubią je także ci użytkownicy, którzy lubią precyzję i perfekcyjne mechanizmy, ponieważ zegarki tytanowe posiadają niezawodne mechanizmy solarne. Innym dobrym wyborem mogą być zegarki męskie Tommy Hilfiger oraz zegarki męskie Adriatica, których bogaty wybór znajdziemy pod adresem: https://www.e-watches.pl/zegarki-meskie/adriatica, wykonane ze stali szlachetnej, która również nieźle sprawdza się przy alergiach skórnych.

Jeśli natomiast mamy nieograniczony budżet albo chcemy komuś sprawić niecodzienny prezent, warto zastanowić się nad zegarkiem wykonanym w całości ze srebra albo żółtego złota. Takie modele na pewno ucieszą wszystkie osoby ceniące sobie ponad wszystko klasykę. Pozostali mogą za to wybrać platynę.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamkni