Co ubierać na kościelne uroczystości

Co ubierać na kościelne uroczystości?

Większość z nas co jakiś czas bierze udział w różnego typu kościelnych uroczystościach. Nawet jeśli sami nie praktykujemy, to z dużym prawdopodobieństwem ktoś w rodzinie lub wśród przyjaciół zaprosi nas na uroczystość taką jak ślub, chrzest święty, komunia, czy pogrzeb. Warto wiedzieć, jak się w takiej sytuacji ubrać, żeby nie popełnić gafy.

Strój na uroczystości kościelne – ogólne zasady

Co na siebie włożyć? To dylemat, przed którym stają kobiety na całym świecie, ale również mężczyźni miewają w tym temacie wątpliwości. Możliwości jest wiele, a w zależności od konkretnej uroczystości, nasz strój będzie podlegał pewnym modyfikacjom. Nadrzędna zasada mówi, że podczas uroczystości kościelnych nie powinniśmy odsłaniać zbyt dużo ciała, a więc należy ubrać się skromnie.

Inne zasady mówiące o tym, jak ubrać się na chrzciny czy komunię doczytasz na www.babychic.pl, znajdują się tam porady dla kobiet w różnym wieku. My natomiast skupimy się na konkretnych uroczystościach, poświęcimy też nieco uwagi strojom panów.

Co założyć na chrzest lub komunię świętą?

Te dwie uroczystości mają nieco zbliżony charakter, w związku z czym nasz strój również nie musi się różnić w znaczący sposób. Tak jak już pisaliśmy, ubiór powinien być przede wszystkim skromy. Oczywiście wiele zależy od tego, jaka jest pogoda, zimą mało kto decyduje się na założenie np. mini sukienki, choć i takie sytuacje się zdarzają. W przypadku pań najlepszym wyborem będzie spódnica lub sukienka, której długość sięga kolan lub tuż nad nimi. Należy zrezygnować także z głębokich dekoltów oraz odkrytych ramion. Jeśli jednak zdecydujemy się na tego typu kreacje, wtedy konieczne jest założenie marynarki, żakietu lub sweterka. Na komunię świętą lub chrzest świetnie sprawdzą się sukienki wizytowe lub koktajlowe, radzimy jednak unikać tiulowych i brokatowych kreacji.

Jeśli chodzi o panów, to nie ulega wątpliwości, że powinni założyć koszulę, marynarkę oraz spodnie wizytowe. Nie ma jednak konieczności wkładania całego garnituru, można również wybrać odzież w bardziej zróżnicowanej i odważniejszej kolorystyce, niż klasyczna czerń, granat, czy szarości.

Co ubrać na ślub kościelny?

W tym wypadku strój, przede wszystkim pań, będzie zależał w pewnym stopniu od tego, czy po uroczystości w kościele zaplanowana jest huczna impreza, czy raczej skromne przyjęcie. Z reguły jednak kobiety wykorzystują tak podniosłe chwile i decydują się na założenie wieczorowej sukni lub sukienki koktajlowej. Na pewno w przypadku ślubu można pozwolić sobie na więcej, jeśli chodzi o to, jak bardzo eleganckie i strojne są to kreacje. Nie wolno jednak zapominać o zasadzie dotyczącej zakrywania nagiego ciała, a więc głównie ramion i dekoltów.

Panowie mają uproszczone zadanie, gdyż przyjęło się, że mężczyźni zakładają na ślub garnitur. Jego kolor zależy od indywidualnego gustu, najczęściej wybierane są stonowane, raczej ciemne kolory. Aby ożywić nieco stylizację, można zdecydować się na kolorowe i wzorzyste dodatki, takie jak krawat lub mucha i poszetka.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamkni