Co zrobić gdy auto zaczyna przeciekać

Jazda samochodem pozwala nam na zwiększenie komfortu naszej podróży. Niestety w niektórych przypadkach pogoda potrafi być bardzo niekorzystna i pojawienie się deszczu, może okazać się bardzo nieprzyjemne, zwłaszcza jeśli mamy stary samochód i w końcu zauważamy, że dach niemiłosiernie przecieka. Trzeba przyznać, że zauważenie małej dziurki w dachu graniczy z cudem, ale nawet minimalna przestrzeń, wystarczy, aby podczas jazdy w deszczu w samochodzie znajdowała się kałuża wody. Oczywiście, gdy tylko stwierdzimy tego typu przeciek, powinniśmy jak najszybciej zareagować.

Nawet jeśli nie jesteśmy pewni, należy obmacać cały dach i jeśli w trakcie takiej kontroli diagnostycznej zauważymy uszkodzone miejsce, gdzie pojawiła się dziurka, to możemy podjąć działanie. W praktyce woda zazwyczaj zbiera się w miejscu pod fotelikami, jest to normalna kolej rzeczy, ponieważ jest to najniższe miejsce w całej kabinie samochodu. Co ciekawe krople wody mogą ściekać bardzo niezauważalnie, ponieważ wspomniana ciecz nie leci od razu przez dach, tylko spływa po szybie lub przez uszczelki w drzwiach. Jeśli mamy obawy wystarczy więc sprawdzić miejsce pod wycieraczką, aby przekonać się, czy faktycznie w naszym samochodzie zbiera się wilgoć.

Inne przyczyny przecieku

W niektórych wypadkach sprawa z przeciekaniem, nie ma nic wspólnego z uszkodzeniem dachu czy też nieszczelnymi szybami. Należy zwrócić uwagę, że liście i brud, potrafią być tak samo niebezpieczne dla naszego samochodu, ponieważ potrafią one zatkać kanaliki, przez co woda nie spływa w dół.Jest to poważny problem, ponieważ niedrożny kanalik sprawia, że woda gromadzi się w dużych ilościach, a następnie nie mając ujścia, zaczyna się przelewać, przez co z łatwością przechodzi do kanałów wentylacyjnych, które transportują wilgoć bezpośrednio do środka samochodu. My tego nie widzimy i to jest bardziej niebezpieczne, ponieważ samochody składają się z elektronicznych części, przez kontakt z wodą, możemy mocno ucierpieć, a nawet unieruchomić auto.

Duży kłopot

Oczywiście poprzez wilgoć cierpi również karoseria, która zaczyna rdzewieć i rozpadać się, przez co blachę trzeba co jakiś czas odnawiać, a wiąże się to z dużymi kosztami. Jeśli więc mamy świadomość zagrożenia, to trzeba regularnie usuwać liście oraz inne nieczystości z zewnętrznego podszybia.Do tego typu zadań doskonale nadają się myjki ciśnieniowe, ponieważ ich mocy działania, jesteśmy w stanie usunąć nawet najbardziej przylegający brud. W ten sposób dbamy regularnie o to, aby ujście dla spadającego deszczu było odblokowane, dzięki czemu woda spływa na zewnątrz samochodu.

Problem z szyberdachem

Nowoczesne samochody posiadają szyberdach. Często po latach miejsce to zaczyna być źródłem przecieku, a powodem są nieszczelność tych newralgicznych miejsc. Oczywiście do szyberdachu mamy swobodny dostęp, ale praca związana z uszczelnieniem wymaga ostrożnego przeszlifowania uszkodzonych części i na założeniu uszczelek, a nie każdy kierowca się na tym zna. Jeśli więc mamy tego typu problemy, to powinniśmy udać się od razu do warsztatu samochodowego. W takiej sytuacji tylko mechanik będzie w stanie nam pomóc.Oczywiście, że specjalista zrobi to najlepiej, ponieważ samodzielna naprawa wymagałaby wyjęcia szyby, a złe przygotowanie mogłoby doprowadzić do uszkodzenia szyby, przez co nie nadawałaby się ona więcej do użytku. Warto więc postawić na fachową pomoc, zwłaszcza że doświadczony mechanik, bardzo szybko zlikwiduje usterkę i samochód będzie znów w pełni sprawny i gotowy do jazdy.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamkni