Akceptować czy zmieniać? Krótki poradnik na temat ciągłych dylematów kobiet dotyczących ich partnerów

Na samym początku związku można uznać, że mężczyźni się starają. Są szarmanccy, doskonale się zachowują i za wszelką cenę pokazują swoje dobre wychowanie oraz nienaganne maniery. Ale można odnieść wrażenie, że kiedy już są w związkach dłużej, ich zachowanie zmienia się o 180 stopni i z dżentelmenów stają się plebsem, a ich maniery są (tutaj użyjemy cytatu) „gorsze niż prosiąt”. Pojawia się wtedy odwieczny dylemat kobiet, a mianowicie wiele z nich zastanawia się, czy zaakceptować faceta takim jakim jest, czy raczej należy go zmienić. Oto nasze rozważania przygotowane w oparciu o rozmowy z koleżankami.

Gdy książę zmienia się w żabę

Bajka mówi, że wystarczy pocałować żabę, aby stała się księciem, ale w prawdziwym życiu można odnieść wrażenie, że jest inaczej i tak oto nasz książę z bajki, będąc już w stałym związku, zamienia się w żabę. Cóż, nie tylko jego styl ubierania się zmienia, ale i co gorsza maniery. Zamiast wychodzić do kina czy teatru woli grać na PS4, a za szczyt romantyzmu uważa zakupu kwiatów w dyskoncie spożywczym. Można powiedzieć, że to zrozumiałe, że nikt nie stara się już tak jak na początku związku i to naturalna kolej rzeczy, ale większość kobiet odnosi jednak wrażenie, że mężczyźni nie tylko już nie starają się, ale też zwyczajnie tracą maniery. O tym braku manier można by napisać całą encyklopedię Czasem aż kobieta obawia się pójść ze swoim partnerem na kolację do restauracji, gdyż nie tylko mlaska czy jedzeniu, ale czasem wydaje jej się, że nie potrafi właściwie posługiwać się sztućcami. Z ust koleżanek można usłyszeć też zdanie „małpa ma lepsze maniery”. Warto więc zastanowić się, czy należy zaakceptować takie zachowanie czy też starać się je wyplewić? Ale czy nie jest to przypadkiem walka z wiatrakami?

Czy czeka was walka z wiatrakami?

Mówi się, że związek dużo weryfikuje i zamieszkanie z partnerem rzeczywiście pokazuje, czy do siebie pasujecie. W końcu mężczyzna widzi partnerkę bez makijażu, ale i totalnie nieogarniętą o poranku. Można powiedzieć, że skoro facet to akceptuje, to dlaczego kobieta nie? Cóż, być może wynika to z faktu, że my kobiety co najwyżej pokazujemy się „bez tapety” i w czystym oraz dopasowanym dresie, a Wy panowie potraficie chodzić po domu z plamą po sosie, a na prośby o zmianę ubrania mówicie, że to przecież mała plama. Można odnieść wrażenie, że większość kobiet nadal się stara, wszak dba o siebie, ubiera nienagannie. Z kolei u facetów to jakoś działa odwrotnie. Owszem trzeba akceptować drugą osobę taką jaką jest, ale zachowania, które świadczą o braku manier należy jednak próbować zmienić, choć może być to walka z wiatrakami. Pomyślcie tylko, jak wygląda choćby obuwie męskie. Większość mężczyzn zamiast wybierać buty dopasowane do ubioru najchętniej chodzi w zniszczonych trampkach czy starym obuwiu sportowym. Zatem pewne rzeczy trzeba zmienić.

Związek to kompromisy, ale i staranie się

Ok, związek to kompromisy, ale czasem można odnieść wrażenie, że tylko kobiety chodzą na te kompromisy, bo faceci nieszczególnie. Mężczyzna siedzący cały dzień przez tv w brudnym dresie nie uznaje tego za coś złego, ale pomyślcie gdy tylko Wy usiądziecie i nic nie będziecie robić, a przy tym Wasz wygląd nie będzie dopracowany, to jeszcze możecie usłyszeć uwagę na ten temat. Swoją drogą będąc w związku trzeba o siebie dbać, ale też ciągle się starać. Przecież to nic trudnego od czasu do czasu ubrać marynarkę i spodnie w kant, a do tego eleganckie obuwie męskie Solier – ten sklep możemy Wam polecić, jeżeli w garderobie są tylko trampki, a brak oksfordów.

Bądź sobą, ale bądź też najlepszą wersją siebie

Nie trzeba się zmieniać dla drugiego człowieka poprzez operacje plastyczne czy totalną zmianę imagu. Ale trzeba być najlepszą wersją siebie, co oznacza, że należy o siebie dbać. Warto też zrobić przyjemność drugiej osobie i zachować maniery przy stole, a przy tym od czasu do czasu wykazać się romantyzmem.

Kobieta ma prawo dążyć do nauczenia partnera manier, np. odpowiedniego zachowania przy stole. Czasami przyda mu się także odpowiednio dobrane ubranie. W końcu my też się staramy dla Was, choćby poprzez dopracowany makijaż, ładne ubrania i dbanie o siebie. W końcu depilacja to nic przyjemnego.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamkni