Ile kosztują zegarki typu divery?

Jeśli komuś marzy się zakup unikalnego zegarka, który wygląda bardzo elegancko i jednocześnie oferuje wiele przydatnych funkcji, to warto zainteresować się czasomierzem typu diver. Będzie to świetny wybór szczególnie dla osób lubiących nurkować, bo akcesorium nie ulegnie uszkodzeniu nawet w przypadku znalezienia się pod wodą. Oczywiście wodoszczelność to nie jedyna zaleta diverów, dlatego warto dowiedzieć się nieco więcej na temat tego rodzaju zegarków. Wybierają je nie tylko osoby aktywne fizycznie, ale też biznesmeni. Jak wiadomo, zegarek może być także oznaką prestiżu, dlatego nie może zabraknąć go na nadgarstku.

Zegarki divery połączeniem elegancji i funkcjonalności

Większość zegarków jest podatnych na działanie wody, nawet kontakt z wilgocią może przyczynić się do uszkodzenia mechanizmu lub spowoduje jego nieprawidłowe działanie. Nie ma tego problemu w przypadku zegarków typu diver, które są niepodatne nie tylko na zachlapanie, ale też na zalanie. Można w nich nurkować i to na większych głębokościach. Divery powstały z myślą o nurkach, cechują się one wielofunkcyjnością, niezwykłą wytrzymałością. Mając tego typu zegarek, można sprawdzić dokładną godzinę w ciemnościach. Posiadają one podświetlenie, które nie zawodzi nawet w przypadku schodzenia na większe głębokości. Ponadto divery są bardzo stylowe, uniwersalne, mogą być używane na co dzień. Będą pasować do stylizacji zarówno sportowych, jak i casualowych czy nawet eleganckich. Zegarki divery mają metalową kopertę, obrotowy bezel, zakręcaną koronkę. W zależności do wybranego modelu, mogą być na pasku lub bransolecie. Zdecydowana większość modeli diverów ma indeksy i wskazówki pokryte materiałem luminescencyjnym, dzięki czemu wystarczy spojrzeć na tarczę, aby zobaczyć godzinę, nawet w przypadku całkowitej ciemności.

Cechami charakterystycznymi divera są obrotowy bezel i metalowa koperta, ale poszczególne modele różnią się poziomem wodoszczelności. Niektóre umożliwiają schodzenie tylko na niewielkie głębokości, profesjonalne zegarki do nurkowania pozwalają na nurkowanie w akwalungu. Jako że zegarki typu diver cieszą się rosnącą popularnością, można obecnie liczyć na szeroki wachlarz wyboru. Występują one także w wersji na paskach skórzanych czy parcianych, dzięki czemu można zestawiać je z rozmaitymi stylizacjami. Dawno przestały służyć wyłącznie jako zegarki typowo sportowe dla nurków. Warto wiedzieć, że popularny James Bond również miał na nadgarstku niezawodnego divera, bo wspaniale prezentuje się także w przypadku garnituru. Arnold Schwarzenegger również postawił na zegarek typu diver. Pierścień antyrewersyjny w czasomierzach gwarantuje zawsze precyzyjne odmierzanie czasu nawet podczas przebywania pod wodą. Do produkcji diverów sięga się po wysokiej jakości metale odporne na działanie korozji, uszkodzenia mechaniczne i odkształcenia, dzięki czemu służą wiernie przez wiele lat w nienaruszonym stanie. Zegarki mają czytelną tarczę o unikalnym designie, łatwe do rozpoznania indeksy, podświetlenie trytowe.

Zegarek diver cena uzależniona od wielu czynników

W przypadku diverów bardzo ważne jest to, aby kupić je ze sprawdzonego źródła, w przeciwnym razie można trafić na podróbkę. Najlepszym rozwiązaniem będzie znalezienie autoryzowanego punktu sprzedaży, co przekłada się na pewne pochodzenie czasomierza. Można mieć pewność, że akcesorium będzie wodoszczelne, nie dojdzie do zalania mechanizmu podczas przebywania pod wodą. Kolejną kwestią jest odporność na ciśnienie, podróbki niestety ulegną zniszczeniu po zejściu pod wodę. Zakup zegarka z oficjalnego źródła dystrybucji to pewność, że otrzyma się gwarancję producenta. Ogromny wpływ na cenę zegarka ma to, w jaki został on wyposażony mechanizm. To właśnie on jest sercem każdego czasomierza. Odpowiada za precyzyjne odmierzanie czasu w każdych warunkach. Najtańsze są mechanizmy kwarcowe, czyli napędzane baterią. Pomimo atrakcyjnej ceny można liczyć na dużą dokładność. Oczywiście pojawiają się pewne odchylenia, ale są one niemalże niezauważalne podczas codziennego użytkowania. Nie powinno być dla nikogo problemem to, że w ciągu miesiąca zegarek zacznie mieć odchylenia na poziomie kilkunastu sekund.

Jeśli komuś zależy na tym, aby zegarek zawsze pokazywał idealną godzinę, bez nawet najmniejszych odchyleń, to powinien zdecydować się na model z mechanizmem automatycznym. Oczywiście przekłada się to na wzrost ceny. Tego typu czasomierze cieszą się ogromnym uznaniem. Wynika to w dużej mierze ze stopnia skomplikowania mechanizmu automatycznego. Będzie to świetna opcja dla miłośników klasyki. Pochodzenie zegarka także ma znaczenie, czyli kraj produkcji, podobnie jak marka. Produkty sygnowane logo renomowanego producenta będą oczywiście zdecydowanie droższe, ale nie zawsze wiąże się to z gwarancją najwyższej jakości. Trzeba pamiętać o tym, że płaci się także za markę, nie tylko za sam zegarek. Z tworzenia doskonałych zegarków słynie przede wszystkim Szwajcaria. Bardzo popularne na całym świecie są także czasomierze japońskie. Na cenę zegarka wpływa również jego unikatowość. Jeśli do sprzedaży trafi tylko kilka sztuk, to będą one pożądanym obiektem przez kolekcjonerów. Modele z limitowanej edycji są niestety drogie. Końcowy koszt zakupu czasomierza zależy również od jego designu i oferowanych funkcji. Bardzo ważne jest to, z jakich materiałów został wykonany. Wraz ze wzrostem zdobień, ulepszeń i dodatków rośnie cena zegarka.

Podsumowując, cena zegarka zależy przede wszystkim od:

• Mechanizmu,
• Przeznaczenia,
• Pochodzenia,
• Materiału wykonania,
• Funkcji,
• Designu,
• Marki,
• Zdobnictwa,
• Unikatowości.

Partnerem artykułu jest sklep zatokazegarkow.pl.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamkni