Szycie koszuli na miarę – czy to ma sens?

Szycie koszuli na miarę – czy to ma sens?

Szycie na miarę garnituru bądź sukni ślubnej nikogo nie dziwi. Rozwiązanie to daje pewność, że w dniu własnego ślubu można wyglądać perfekcyjnie. Są jednak takie ubrania, które wcale z szyciem na miarę się nie kojarzą. Przykładem jest koszula, czy jej szycie warto powierzyć krawcowi?

Wydawałoby się, że z zakupem ubrań nie powinniśmy mieć żadnych problemów. Powstają coraz to nowe sklepy oferujące nam odzież w różnych odsłonach. Jednak kiedy już przyglądamy się bliżej poszczególnym modelom, nie zawsze potrafią spełnić nasze oczekiwania. Czasem nie odpowiada nam wykończenie bądź jakość materiału, innym razem ubranie nie układa się na nas tak dobrze, jak powinno. To powoduje niezadowolenie, czasem frustrację. Czy szycie na miarę będzie stanowiło dobrą alternatywę dla tradycyjnych zakupów?

Kiedy koszula szyta na miarę jest dobrym pomysłem?

O tym rozwiązaniu warto pomyśleć w co najmniej kilku sytuacjach. Przede wszystkim powinniśmy przekonać się do pracowni krawieckiej, jeżeli jesteśmy posiadaczami niestandardowej sylwetki i trudno znaleźć nam w sklepie koszulę, w której będziemy wyglądać dobrze.

Koszule szyte na miarę są też atrakcyjną opcją, kiedy w koszulach chodzimy na co dzień do pracy. Dobrze skrojony garnitur jest wtedy naszą wizytówką. Pomyślmy o tym, by i koszula pokazywała nasz profesjonalizm. To idealna propozycja także wtedy, kiedy czeka nas ważne wydarzenie i chcemy prezentować się wyjątkowo atrakcyjnie. Przykładem jest własny ślub. Być może należymy do grona mężczyzn lubiących się wyróżniać. Dzięki indywidualnemu szyciu będzie to możliwe.

Najważniejsze zalety koszuli szytej na miarę

Jej największą zaletą jest to, że będzie świetnie na nas leżeć. Szerokość, długość i krój będą dopasowane do naszej sylwetki. Nie tylko koszula nie zaburzy naszych proporcji ciała, ale pomoże podkreślić nasze atuty. Odwiedzając krawca, będziemy mieć do wyboru mnóstwo tkanin wysokiej jakości, również takich, które są trudno dostępne w sklepach. To daje nam gwarancję, że wyposażymy swoją szafę w ubranie najwyższej klasy, trwałe i eleganckie. Poza materiałem będziemy mogli wybrać różnego rodzaju dodatki jak guziki.

O koszuli na miarę lepiej pomyśleć wcześniej

Przewagą zwykłych zakupów jest to, że koszule od razu są na wieszakach, możemy je kupić i założyć. Z koszulą szytą na miarę wygląda to inaczej. Od pierwszej wizyty u krawca aż do chwili odbioru ubrania może minąć nawet 8 tygodni. Najpierw fachowiec przyjrzy się naszej sylwetce i pomoże dobrać fason, później będziemy wybierać kolor i rodzaj tkaniny. Kiedy już wszystko będzie ustalone, to krawiec przystępuje do szycia, a my go odwiedzimy po kilku tygodniach na przymiarkę. Wtedy też sprawdzi, czy koszula dobrze leży i gdzie warto byłoby nanieść poprawki. Jeśli będą jakieś drobne przeróbki, to nasze ubranie odbierzemy po kolejnych kilku tygodniach. Biorąc pod uwagę ogrom pracy, jaka jest włożona w szycie, nikogo nie powinno już dziwić, że koszula będzie droższa niż te ze sklepów sieciowych.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamkni