Rodzaje sukienek dla różnych typów sylwetek. Jaka sukienka dla gruszki, jaka dla klepsydry...

Rodzaje sukienek dla różnych typów sylwetek. Jaka sukienka dla gruszki, jaka dla klepsydry…?

Nie każda kobieta lubi nosić sukienki, a coraz częściej drażnią nas hasła o podkreślaniu swojej kobiecości poprzez strój. To jak wyglądamy nie powinno oddziaływać na ocenę naszej osobowości, ani tym bardziej wpływać na wartościowanie np. naszej pracy. Nie oznacza to jednak, że powinnyśmy przestać o siebie dbać, czy nosić sukienki. Róbmy to nadal, ale na własnych zasadach. Strój ma być przede wszystkim wygodny i funkcjonalny, a żeby tak było, to sukienka musi pasować do naszej sylwetki.

Rodzaje sukienek

Na szczęście współczesna moda coraz częściej stawia na różnorodność, a dzięki temu każda z nas może wybrać to, co jej odpowiada i nie jest skazana na rzeczy, które akurat w tym sezonie są trendy. Sklepy odzieżowe mają w swojej ofercie przeróżne kroje i fasony, możemy wybierać spośród tysięcy tkanin, faktur i kolorów. Na początek warto poznać podstawy, a rodzaje sukienek wymienia i opisuje szmineczka.pl, podobne informacje znajdziemy też w innych ciekawych publikacjach. Kolejnym krokiem będzie określenie, jaki jest nasz typ sylwetki.

Jak określić typ sylwetki?

Zacznijmy od tego, że wyróżnia się 5 podstawowych typów kobiecej sylwetki, a są to: klepsydra, prostokąt, trójkąt, odwrócony trójkąt i koło. Oczywiście typy te mają też inne nazwy, bardzo często nawiązujące do nazw owoców. Ponadto niektórzy wskazują dodatkowe typy, ich liczba sięga nawet 12, jednak wszystkie one bazują na podstawowej piątce i są po prostu bardziej szczegółowe.

Aby określić, jaki typ prezentuje nasza sylwetka, trzeba zwrócić uwagę na proporcje. Warto użyć do tego metra krawieckiego i zmierzyć szerokość ramion i bioder. Następnie należy obejrzeć się dokładnie w lustrze i ocenić, czy posiadamy wcięcie w talii (w tym celu dobrze jest też zmierzyć obwód talii).

Klepsydra charakteryzuje się mniej więcej taką samą szerokością ramion i bioder oraz widocznym wcięciem w talii. Trójkąt to typ sylwetki, w którym biodra są szersze od ramion, a biust jest mały bądź średni. Odwrócony trójkąt to, jak łatwo się domyślić, sylwetka charakteryzująca się szerokimi ramionami i wąskimi biodrami. Prostokąt może być mylony z klepsydrą, ale wyróżnia go mniejsze wcięcie w talii. Koło natomiast to sylwetka, w której piersi oraz talia/brzuch są szersze od bioder i ramion.

Jak dobrać sukienkę do figury?

Kiedy już określimy typ swojej sylwetki, wybór odpowiedniej sukienki staje się dziecinnie prosty. Klepsydry mogą pozwolić sobie na prawie każdy fason, powinny jednak uważać, aby nie podkreślać np. samych ramion, bo w ten sposób zaburzą proporcje. Idealne sukienki dla klepsydry to dopasowane lub kopertowe kreacje. Sylwetka typu koło najlepiej wygląda w sukienkach o prostym kroju lub w kształcie litery A. Odwrócony trójkąt najlepiej wygląda w rozkloszowanych kreacjach oraz sukienkach z baskinką. Dla trójkąta proponujemy rozkloszowane stroje z podkreślonym wcięciem w talii. Podobnie w przypadku prostokąta – tutaj w szafie powinny królować plisy, sukienki rozkloszowane, bombki oraz sukienki typu tulipan.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamkni