Przygotowanie do wiosennego treningu

Wiosna to jedna z tych pór roku, która pozwoli nam przygotować się do pierwszych treningów, jest to idealna pogoda na to, aby wyciągnąć rower i natychmiastowo wybrać się na wczesnowiosenny trening, ponieważ daje nam to przede wszystkim dużą szansę na lepsze przygotowanie się.

Odnowienie kondycji, wcale nie jest takim prostym zadaniem i należy o tym pamiętać, zwłaszcza jeśli zaliczyliśmy prawie półroczną przerwę. Po tak długim czasie spoczynku nawet doświadczony rowerzysta potrzebuje przynajmniej kilku dni na przetarcie. Oprócz przygotowania kondycyjnego nigdy nie należy zapominać o właściwym ubiorze, co podczas pierwszych dni wiosny jest jednak wymagane z uwagi na zimniejsze dni. W wielu przypadkach ważnym elementem jest odzież, która chroni nas bezpośrednio przed chłodem wilgocią, a nawet wiatrem, dzięki czemu jest to uniwersalne przygotowanie, pod każdym względem. Oczywiście właściwie dopasowanie stroju to coś więcej niż obowiązek, to podstawa naszego działania, bez tego ciężko jest jeździć, zwłaszcza w ekstremalnych warunkach. Oczywiście wolny styl życia pozwala nam na jazdę wyczynową, ale niewłaściwe przygotowanie pod względem warunków atmosferycznych, prawdopodobnie źle się dla nas skończy.

Dlaczego pogoda jest taka ważna?

Oczywiście odpowiedź na takie pytanie nie jest skomplikowana, dzięki właściwemu ubraniu jesteśmy w stanie uniknąć uciążliwego bólu mięśni oraz przeziębienia będącego skutkiem zbyt skąpego ubrania. Strój termoaktywny to jedyny wybór, ponieważ tylko tego typu odzież jest całkowicie odporna na skrajne temperatury oraz co najważniejsze strój jest przewiewny, dzięki czemu osoba nosząca takie ubranie się mniej poci, nawet podczas wyczynowej jazdy.

Komfort to bardzo ważna rzecz, dlatego nic dziwnego, że rowerzysta z taką dbałością chroni się przed zimnym wiatrem czy też innymi czynnikami pogodowymi. W każdym innym wypadku zły strój sprawia, że rowerzysta zmienia pozycje jazdy, przez co naraża się w przyszłości na poważne problemy z krzyżem. W takich warunkach, jeśli rowerzysta jest płci damskiej, musi mieć właściwą ochronę przed deszczem, co zapewni nam kurtka przeciwdeszczowa. Oczywiście w praktyce nie należy też zapominać o rękawiczkach dla rowerzysty, ponieważ w ten sposób ręce są chronione nie tylko przed wychłodzeniem, ale także ślizganiem się, co daje lepszą stabilność podczas jazdy.

Chrońmy gardło

Zdrowy i aktywny styl życia, to dla każdej osoby powód do prawdziwej dumy, ale mimo wszystko należy zadbać o gardło, ponieważ zimy wiatr z łatwością może doprowadzić do przewiania. Podczas jazdy poruszając się określoną prędkością, rowerzysta wdycha chłodne powietrze, co z pewnością nie pomaga, a tylko szkodzi. To właśnie dlatego zalecana jest szczególna dbałość i przygotowanie w miarę ubrania, które będzie w stanie skutecznie chronić szyję. Zdrowy i wolny styl życia nie jest obowiązkiem, ale wiele osób wykonuje pewne ćwiczenia czy treningi z pasji i nie należy nikogo tego pozbawiać.

Warto mieć na uwadze, że w praktyce nawet chusta jest w stanie poradzić sobie z ochroną naszej szyi. Zawsze po takim treningu zaleca się profilaktycznie picie ziółek i innych naturalnych naparów, które pozwalają na likwidację bakterii.

Trening i radość z wysiłku

Oczywiście każdy doskonale wie, że wysiłek daje nam motywację do pokonywania własnych słabości. To właśnie dlatego wykorzystując podobne rozwiązania, staramy się udoskonalić technikę jazdy oraz poprawić wiele innych aspektów związanych z jazdą rowerem.

Nikt nie mówi, że wszystko uda nam się zrobić od razu, musimy mieć odpowiednią cierpliwość i wyczucie, ponieważ prowadzenie aktywnego trybu życia nie jest zalecane niecierpliwym ludziom.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamkni