Problemy z włosami

Pielęgnacja włosów to podstawowe zadanie, w przypadku każdej kobiety. Włosy nadają wyglądowi wyrazu, dlatego też w praktyce są one takie ważne i panie zrobią wszystko, aby poprawić ten ważny element. Czasem jednak kobieta ma zbyt cienkie włosy. Może to być wynik niewłaściwej pielęgnacji i w takich wypadkach trzeba zrobić wszystko, co się da, aby włosy, nie wyglądały na zaniedbane. Bardzo często zabiegi pielęgnacyjne, zamiast poprawić wygląd włosów u kobiety, jeszcze bardziej go psują. To właśnie dlatego panie muszą wystrzegać się pewnych czynności, bo inaczej pogorszą one jeszcze bardziej wygląd swoich włosów.

Co panie robią źle?

 

Jeśli kobieta ma cienkie włosy, powinna unikać degażowania. Jest to jeden z zabiegów związanych z wycinaniem włosów przy użyciu tradycyjnych nożyczek. Zabieg ten mogą wykonywać panie, ale tylko i wyłącznie te, które posiadają grube i gęste włosy. Na cienkich włosach powyższy zabieg pielęgnacyjny nie sprawdzi się, a cienkie włosy łatwo ulegają przerzedzeniu. Jeśli mimo to kobieta zaniecha zalecenia i wykona taki zabieg, może się okazać, że zbyt duża liczba włosów zostanie wycięta, co sprawi, że zamiast wyglądać ładnie, fryzura będzie prezentować się fatalnie.

W przypadku cienkich włosów należy także odpuścić sobie ich prostowanie. Jest to uzasadnione, ponieważ włosy wyglądają po tego typu działaniu dość słabo. Możemy jednak w tym przypadku coś zaradzić, zwłaszcza jeśli sprawimy, że włosy będą miały sprężysty kształt. Pozwala to stworzyć loki, które mogą odmienić wygląd naszych włosów. Cienkie włosy bardzo łatwo się elektryzują, co nie sprzyja ich układaniu.

Farba zepsuje włosy

 

Jeśli lubimy farbować włosy to musimy pamiętać, że w przypadku cienkich, jakiekolwiek farbowanie nie wchodzi w grę. Chodzi o to, że farba niezależnie od tego, jakiej używamy, prowadzi do ich osłabienia. Z drugiej strony można farbować włosy ryzykując tym samym ich wypadnięciem, ale zaleca się to tylko tym kobietom, które chcą w ten sposób rozjaśnić końcówki, a co za tym idzie wzmocnić kolor włosów. Włosy stają się wtedy bardziej podkreślone, a co za tym idzie- bardziej widoczne.

Pozwala to zakryć cienkie włosy pod warunkiem, że nie wybierzemy farby, która doprowadzi do sytuacji, że nasza fryzura będzie optycznie zmniejszona. Nie to jest naszym celem dlatego, zamiast bawić się w stosowanie tego typu środków lepiej postawić na refleksy. W ten sposób nadamy naszym włosom objętości, a to pozwoli nam skutecznie ukryć cienkie włosy. Tego typu stylizacje są szczególnie zalecane, zwłaszcza jeśli chcemy poprawić nasz wygląd.

Kosmetyki nie zawsze pomocne

 

Kobiecie wydaje się, że kosmetyki mają ułatwić nam pielęgnację, lecz w rzeczywistości niektóre z nich mogą więcej zepsuć niż poprawić. W przypadku włosów, prawdziwym wrogiem mogą być szampony z dużą ilością detergentów, które bardzo niekorzystnie wpływają na włosy. Powinniśmy tego typu rzeczy unikać i stawiać tylko i wyłącznie na odżywki i szampony pochodzenia naturalnego. Tego typu odżywcze mieszanki pozwalają na lepszą pielęgnację włosów także w przypadku, gdy włosy są cienkie.

Tego typu zabiegi pielęgnacyjne należy przeprowadzać codziennie, jeśli chcemy zachować efekt na dłużej. Pamiętajmy też, że kobieta musi stosować różne rodzaje odżywek przeznaczonych na konkretną porę roku. To ma ogromne znaczenie dla włosów, ponieważ tylko wtedy można zapewnić im skuteczną pielęgnację. Pamiętajmy, że dla kobiety włosy to skarb i właśnie dlatego należy je chronić przed zagrożeniami, zwłaszcza jeśli sami prowokujemy sytuację, w której to włosy są narażone na zniszczenie przez nasze błędy.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamkni