Moda okularowa przechodzi renesans

Trzeba przyznać, że coraz szybciej zbliżająca się wiosna sprawia, że panie potrzebują odświeżenia swojego wizerunku. Jest to czas, w którym metamorfoza związana z wyglądem jest czymś zupełnie normalnym i co więcej, wymaga się przeprowadzenia takich zmian, ponieważ musimy wyglądać w odpowiedni sposób. Warto zauważyć, że kwestia wyglądu to często inspiracja najnowszymi trendami w modzie. Styliści zajmujący się taką charakteryzacją twierdzą, że najważniejszy sekret danej kreacji tkwi zawsze w szczegółach. To nie szaty są powiązane ze zmieniającą się modą. Okulary to również ważne akcesoria świadczące o tym, czy kobieta jest modna. Warto zauważyć, że pod tym względem mamy dużo możliwości. Możemy bawić się wyglądem poszczególnych soczewek, jak i kolorami opraw tylko po to, aby były one bardziej na czasie.

Moda na retro okulary

Moda związana z okularami coraz bardziej zmierza w kierunku retro stylu. Nie jest to nic złego, ponieważ „kujonki” kojarzące się nam z hipsterami, dzisiaj są niczym innym jak odświeżeniem mody panującej w latach siedemdziesiątych. Oczywiście wspomniana moda nieco się różni od tamtych czasów, ale nikt nie ukrywa, że jest to taki duchowy spadkobierca. Kobiety coraz częściej skupiają się na dawnych trendach, bo jest to dzisiaj modne.

Styl vintage jest coraz bardziej widoczny i okulary w taki sposób zyskują na wartości, a przecież jeszcze kilkanaście lat temu ich noszenie wywoływało śmiech wśród rówieśników. To tylko pokazuje, jak moda się zmienia. Jeśli chcemy wyróżniać się na tle tych wszystkich ludzi, to warto zadbać o odpowiedni kolor szkieł. Soczewki znajdujące się w okularach mogą mieć różny odcień, nie jesteśmy skazani na tradycyjne przezroczyste szkiełka, ale mało osób o tym wie. Warto stawiać na zielone czy czerwone soczewki, ponieważ poprawiają one nasz wygląd, jak i wizerunek. Oczywiście oprócz tego jest to lepszy sposób ochrony przed słońcem, co wpływa na zdrowie oczu.

Soczewki fotochromowe

Najlepszą ochronę przed słońcem wykazują soczewki fotochromowe, które posiadają ciekawy wygląd. Poprawiają one znacząco funkcje ochronne oczu, a ochrona przed promieniowaniem ultrafioletowym uznawana jest w tym wypadku, za coś pożytecznego. Promieniowanie ultrafioletowe pochodzące od słońca jest bardzo szkodliwe nie tylko, ale powoduje różnego rodzaju podrażnienia skóry wokół oczu, a także może doprowadzić do zmian nowotworowych. Nie możemy bagatelizować wpływu słońca na nasze oczy, dlatego powinniśmy zastosować właściwe okulary.

Panie powinny wybierać typowo okulary ochronne, posiadające dobrej jakości filtry ochronne. Soczewki fotochromowe to najnowsze rozwiązanie w dziedzinie ochrony oczu. Działają one na prostej zasadzie, gdy pojawia się słońce okulary samoczynnie zmieniają barwę, dzięki czemu nie działa ono już w tak intensywny sposób na nie, co stanowi skuteczną ochronę.

Moda dla sportowców

Dzisiaj okulary są modne także w gronie miłośników sportu, ponieważ takie zabezpieczenie podczas biegania chroni w znaczący sposób narząd wzroku. Oczywiście sportowcy wybierają tylko i wyłącznie modne oprawki, które zapewniają jednocześnie komfort użytkowania okularów. Muszą być one solidne i nie mogą się zsuwać w trakcie biegu. Jeśli korzystamy z okularów korekcyjnych, to powinniśmy bardzo dużą uwagę zwrócić na jakość szkieł.

Najważniejsza jest odpowiednia konstrukcja, ponieważ tylko wtedy nie odczujemy lekkich zakłóceń, które mogą być efektem złych oprawek, a soczewka w trakcie biegu mogłaby zamazywać obraz. Dlatego w momencie, gdy wybieramy okulary, zwróćmy uwagę na krzywiznę oprawki.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamkni