Męskie stroje na ślub

Na szczególne okazje zakładamy zwykle elegancki garnitur. To rozwiązanie klasyczne i sprawdzone, ale są też sytuacje, w których wypada pokazać się w kostiumie nieco bardziej szykownym. Ślub lub inna podobnie doniosła uroczystość wymaga podkreślenia jej unikalnego charakteru i w takich wypadkach tradycyjny garnitur może okazać się niewystarczający. Na szczęście moda męska nie ogranicza panów tylko do jednego wzoru stroju wizytowego i oddaje też do ich użytku ubrania inspirowane modą z dawnych lat.

Klasyczne stroje męskie

Smokingi, surduty i fraki to szczególny rodzaj strojów wizytowych – ich niepowtarzalny charakter i wyjątkowa elegancja sprawiają, że wkładane są najczęściej na wydarzenia, które odmieniają całkowicie życie. Czy nawiązania do klasycznych modeli przyjmują się w XXI wieku? Jak najbardziej! I w tej roli sprawdzają się idealnie!

smoking

Surdut – elegancki strój dzienny

Surdut to dwurzędowa, przedłużona marynarka. Ten rodzaj stroju wizytowego pojawił się w XIX wieku i uznawany jest za nieco mniej elegancki niż frak. W dzisiejszych czasach powrócił jako idealny ubiór dla Pana Młodego, ale korzystać mogą z niego także mężczyźni, którzy cenią sobie unikalny styl. Szczególnie docenią go panowie o silnym charakterze, wojskowi i miłośnicy militariów, gdyż krój surduta nawiązuje do wyjściowych mundurów oficerskich z przełomu XIX i XX wieku.

Smoking – strój wieczorowy

Smoking jest ubraniem bardziej oficjalnym od surduta, ale wykorzystywany także przy mniej formalnych okolicznościach. Każdy miłośnik starego kina marzy o tym, aby założyć go na swój ślub lub elegancki bankiet. Aktualnie przyjmuje się, że w roli stroju weselnego smoking towarzyszyć może tylko osobie Pana Młodego i ewentualnie świadków lub drużbów.

Frak – najwyższa elegancja

Frak to najbardziej elegancki ubiór wieczorowy, który łatwo rozpoznać po długich połach przypominających ogon jaskółki. Klasyczny model posiada z przodu guziki, ale nie jest zapinany. Frak zwyczajowo noszą dyrygenci, zawodowi tancerze towarzyscy oraz obsługa w ekskluzywnych restauracjach. Jego historia sięga XVIII wieku, w którym używany był jako strój codzienny przez członków elity. Aktualnie powrócił do łask jako wyjątkowo szykowny ubiór ślubny.

Wszystkie produkowane przez nas fraki, surduty i smokingi wykonywane są z ogromną staranności i dbałością o szczegóły. Każdy produkt zachwyca jakością wykonania oraz elegancją użytych tkanin i dodatków. To sprawia, że nasze propozycje idealnie nadają się na najbardziej doniosłe uroczystości oraz okazje. Szeroki wybór pozwoli dobrać smoking lub frak w kroju klasycznym lub nowoczesnym – zależnie od gustu i potrzeb klienta.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamkni