Na szczególne okazje zakładamy zwykle elegancki garnitur. To rozwiązanie klasyczne i sprawdzone, ale są też sytuacje, w których wypada pokazać się w kostiumie nieco bardziej szykownym. Ślub lub inna podobnie doniosła uroczystość wymaga podkreślenia jej unikalnego charakteru i w takich wypadkach tradycyjny garnitur może okazać się niewystarczający. Na szczęście moda męska nie ogranicza panów tylko do jednego wzoru stroju wizytowego i oddaje też do ich użytku ubrania inspirowane modą z dawnych lat.

Klasyczne stroje męskie

Smokingi, surduty i fraki to szczególny rodzaj strojów wizytowych – ich niepowtarzalny charakter i wyjątkowa elegancja sprawiają, że wkładane są najczęściej na wydarzenia, które odmieniają całkowicie życie. Czy nawiązania do klasycznych modeli przyjmują się w XXI wieku? Jak najbardziej! I w tej roli sprawdzają się idealnie!

smoking

Surdut – elegancki strój dzienny

Surdut to dwurzędowa, przedłużona marynarka. Ten rodzaj stroju wizytowego pojawił się w XIX wieku i uznawany jest za nieco mniej elegancki niż frak. W dzisiejszych czasach powrócił jako idealny ubiór dla Pana Młodego, ale korzystać mogą z niego także mężczyźni, którzy cenią sobie unikalny styl. Szczególnie docenią go panowie o silnym charakterze, wojskowi i miłośnicy militariów, gdyż krój surduta nawiązuje do wyjściowych mundurów oficerskich z przełomu XIX i XX wieku.

Smoking – strój wieczorowy

Smoking jest ubraniem bardziej oficjalnym od surduta, ale wykorzystywany także przy mniej formalnych okolicznościach. Każdy miłośnik starego kina marzy o tym, aby założyć go na swój ślub lub elegancki bankiet. Aktualnie przyjmuje się, że w roli stroju weselnego smoking towarzyszyć może tylko osobie Pana Młodego i ewentualnie świadków lub drużbów.

Frak – najwyższa elegancja

Frak to najbardziej elegancki ubiór wieczorowy, który łatwo rozpoznać po długich połach przypominających ogon jaskółki. Klasyczny model posiada z przodu guziki, ale nie jest zapinany. Frak zwyczajowo noszą dyrygenci, zawodowi tancerze towarzyscy oraz obsługa w ekskluzywnych restauracjach. Jego historia sięga XVIII wieku, w którym używany był jako strój codzienny przez członków elity. Aktualnie powrócił do łask jako wyjątkowo szykowny ubiór ślubny.

Wszystkie produkowane przez nas fraki, surduty i smokingi wykonywane są z ogromną staranności i dbałością o szczegóły. Każdy produkt zachwyca jakością wykonania oraz elegancją użytych tkanin i dodatków. To sprawia, że nasze propozycje idealnie nadają się na najbardziej doniosłe uroczystości oraz okazje. Szeroki wybór pozwoli dobrać smoking lub frak w kroju klasycznym lub nowoczesnym – zależnie od gustu i potrzeb klienta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ