Koniec mody na dawanie biżuterii w prezencie?

Przez wiele lat biżuteria była wręczana jako prezent z różnych okazji. Najczęściej złotymi łańcuszkami i kolczykami obdarowywano dzieci, wręczając im drogą biżuterię z okazji chrzcin czy komunii. Coraz częściej jednak rodzice zamiast drogich prezentów wolą dostawać pieniądze, które mogą zainwestować w przedmioty bardziej przydatne dziecku. Czy zatem biżuteria jako prezent nie jest już w modzie?

Chrzciny i komunie

Niemal każdy sklep z biżuterią oferuje nie tylko biżuterię damską w postaci kolczyków, pierścionków czy naszyjników. Na popularności zyskują bransoletki modułowe, do których można dokupić różne przywieszki, aby w ten sposób stworzyć swoją własną, niepowtarzalną bransoletkę. W sklepach online dostępna jest nie tylko biżuteria kobieca, ale również zegarki czy komplety biżuterii, które można kupić z myślą o ślubie. W specjalnych kategoriach znalazły się również różne rodzaje biżuterii, którą nadal można nabywać jako prezent na chrzest czy na komunię. W przypadku prezentów dla niemowlęcia zwykle wybierane są srebrne łyżeczki czy smoczki, które trudno uznać za biżuterię. Dużo popularniejsze są krzyżyki, medaliki oraz różańce, które rodzice chrzestni mogą podarować dziecku z okazji komunii. Natomiast biżuteria kobieca jest raczej traktowana jak każdy inny prezent – złote łańcuszki czy pierścionki ze względu na powszechną dostępność metali szlachetnych nie są traktowane jako inwestycja na przyszłość.

Biżuteria dla ukochanej

Osobom bliskim można nadal wręczać biżuterię i markowe zegarki pamiętając jedynie, że ze względu na swoją wartość takie prezenty są wskazane raczej jako prezenty z okazji urodzin czy rocznicy ślubu. Do niedawna panowało przekonanie, że biżuterię można wręczać jedynie kobietom bliskim – żonie, matce czy siostrze. W przypadku prezentu dla narzeczonej wybór jest bardzo duży – w salonach jubilerskich online można znaleźć zarówno kolczyki i łańcuszki, jak i bransoletki czy pierścionki. Warto jednak pamiętać, że wręczenie pierścionka ukochanej może być odebrane jako forma zaręczyn, dlatego bardziej wskazane są np. komplety, składające się z kolczyków i zawieszek czy całych naszyjników. Równie popularne jest dawanie zegarków. W sklepie http://www.e-watches.pl/zegarki-damskie można znaleźć zarówno zegarki eleganckie na bransolecie, jak i klasyczne zegarki na pasku, które z powodzeniem można nosić jako biżuterię do pracy.

Jak wybierać biżuterię na prezent

Wybór pierścionka, naszyjnika czy bransoletki może być wyzwaniem. Kobiety uwielbiają różne rodzaje biżuterii w różnych stylach, dlatego biżuteria wręczana jako prezent powinna się wpisywać w styl preferowany przez użytkowniczkę. Jeśli biżuteria ma być prezentem dla kobiety, przede wszystkim powinna być wykonana ze szlachetnego metalu, który zwykle nosi kobieta. Złoty naszyjnik czy pierścionek nie sprawdzą się w przypadku kobiety, która preferuje srebro. Z kolei miłośniczka kolorowych kamieni Swarovskiego na pewno ucieszy się z kolejnej przywieszki czy bransoletki modułowej, gdzie będzie mogła eksponować swój styl sięgając po kolorowe dodatki. Kobietom dojrzałym można zaoferować komplety składające się z kamieni szlachetnych, oprawionych w srebro czy platynę. Natomiast młodym kobietom warto podarować np. naszyjnik, w którym pojawi się kamień szlachetny związany z ich datą urodzenia. Warto jednak pamiętać, że część kobiet nadal wierzy w różnego rodzaju przesądy związane z biżuterią, dlatego np. niewskazane jest wręczanie biżuterii z perłami.

Biżuteria dla mężczyzny

Biżuteria jako prezent może być podarowana również mężczyznom. W tym przypadku wybór biżuterii jest mocno ograniczony: mężczyznom można bowiem podarować elegancki zegarek, bransoletkę czy też srebrne spinki do koszuli lub do krawata. Najpopularniejsze są jednak bransoletki, zwykle wykonane ze stali lub tytanu, w których metal jest łączony z dodatkami naturalnymi, zwykle w postaci skórzanych rzemieni. Panowie, którzy noszą łańcuszki i bransoletki wykonane ze srebra czy złota, na pewno się ucieszą z kolejnego łańcuszka, pod warunkiem, że łańcuszek będzie miał odpowiednią szerokość.

Biżuteria nadal się sprawdzi jako prezent, przy czym przy jej wyborze należy pamiętać o tym, że część osób obdarowanych efektownym naszyjnikiem czy ciekawą broszką może się poczuć niekomfortowo ze względu na wartość podarunku. Z drugiej strony zakup biżuterii wymaga nakładów czasu. Nawet przy wyborze biżuterii ze sklepu internetowego należy się zastanowić nad rozmiarem pierścionka czy nad modelem zegarka, który ma być prezentem. Wymaga to również doskonałej znajomości stylu i preferencji osoby, która taki prezent otrzyma.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamkni