Jakich środków użyć do czyszczenia mebli kuchennych?

Niewątpliwie, meble kuchenne łatwo jest zniszczyć. Może je zniszczyć zarówno bród, jak i nieumiejętne ich czyszczenie. Z tego względu, należy wiedzieć, jakimi środkami je myć.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Jago

Niezawodny płyn do mycia naczyń

Niewątpliwie, bardzo skutecznym środkiem do mycia mebli kuchennych jest zwyczajny płyn do mycia na czyń. Jest on obecny raczej w każdym domu bez wyjątku, więc nie musimy wydawać pieniędzy na żaden dodatkowy środek myjący. Warto też zauważyć, że płynu do mycia naczyń nie należy używać nigdy zbyt dużo, kiedy chcemy nim umyć meble kuchenne.

Należy bowiem pamiętać, że nie możemy po prostu wylać na szmatę, czy tym bardziej na blat płynu i zacząć wycierać. Płyn trzeba na samym początku wymieszać z odpowiednią ilością wody.

Tak na prawdę, to należy po prostu do wody dolać odrobinę płynu do mycia naczyń. Cechą płynu do mycia naczyń jest to, że bardzo się pieni. Dlatego też, wystarczy niewielka jego ilość, aby powstała duża piana, i aby można skutecznie wyczyścić meble.

Dlaczego płyn do mycia naczyń jest skuteczny?

Oczywiście, głównym zadaniem płynu do mycia naczyń, jak sama nazwa wskazuje, jest czyszczenie naczyń. Jak się jednak okazuje, zabrudzenia, jakie powstają na meblach kuchennych są bardzo podobne do tych, jakie powstają na naczyniach. Najczęściej są to tłuste plamy.

Płyn do mycia naczyń posiada natomiast składniki, które potrafią poradzić sobie z tłuszczem. Dlatego, płyn ten świetnie myje meble kuchenne i szafy.

Uwaga na szmatę

Niewątpliwie, nie każda szmata nadaje się do mycia mebli. Drewno, z którego najczęściej wykonane są meble kuchenne i szafy, jest wrażliwe na ostre szmatki. Dlatego właśnie, meble kuchenne z Pruszkowa lub dowolnego innego miasta, powinny być czyszczone bardzo delikatnymi szmatkami.

meble-kuchenne-pruszkow

Warto też zamiast szmatek używać gąbek, jednak tutaj również trzeba zwrócić uwagę na to, aby gąbki te były miękki, a nie szorstkie, w przeciwnym razie bowiem zniszczymy meble.

Umiarkowana ilość wody

Bardzo ważną kwestią jest również to, że do mycia jakichkolwiek mebli drewnianych nie można używać zbyt dużo wody. Nie jest dopuszczalne polewanie wodą mebli ,a następnie ich czyszczenie.

Jedynie, można wycierać takie meble wilgotną szmatką. Ważne, aby nie była to bardzo mokra szmatka. Powinna ona być dobrze wyciśnięta, i najwyżej wilgotna, nigdy nie może z niej cieknąć woda.

Okazuje się bowiem, że drewno bardzo łatwo niszczy się pod wpływem wody. Z tego też względu, jak używamy wspomnianego wcześniej płynu do naczyń, to powinniśmy go wymieszać z wodą w jakieś misce, a następnie zamoczyć w niej szmatę. Później należy bardzo mocno tę szmatę wycisnąć i dopiero można zacząć wycierać meble kuchenne Pruszków.

Warto również pamiętać o tym, że zawsze. kiedy już skończymy myć meble wilgotną szmatką, trzeba je wytrzeć do sucha. Nie może zostać na nich ani trochę wody. Można użyć do tego po prostu jakieś suchej szmatki.

Wydaje się, że lepsze są jednak ręczniki kuchenne. Ręczniki te bowiem są w stanie dokładniej osuszyć meble.

Warto pamiętać, że nie każde drewno jest tak samo wrażliwe na wodę. Jeśli na przykład chodzi o blaty kuchenne, to zwykle są one wykonane z materiału, który jest dosyć odporny na wodę.

Często nawet nie jest to drewno. Jednakże, również nie należy przesadzać z ilością wody, kiedy czyścimy blaty kuchenne.

Jeśli odpowiednio czyścimy nasze meble kuchenne i szafy, mogą zachować one atrakcyjność przez wiele lat. Trzeba jednak przestrzegać dosłownie kilku prostych zasad dotyczących mycia i konserwacji zarówno mebli kuchennych, jak i szaf.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamkni