Jaką torbę powinien nosić facet?

Pod koniec poprzedniego wieku, a w Polsce nawet i kilka – kilkanaście lat temu, noszenie przez mężczyznę torebki było czymś nie do wyobrażenia. To kobieta kojarzona była z tym, iż zawsze posiada przy sobie niezbędne rzeczy. Jednakże, trendy się zmieniają, a mężczyźni coraz częściej decydują się na kupno torby codziennej.

Po co mężczyźnie torba?

Torby męskie zyskują na popularności i nie jest to wcale spowodowane żadną fanaberią panów. Wynika to raczej z faktycznej potrzeby. Bo właściwie dlaczego mężczyzna nie miałby mieć stałego dostępu do przedmiotów codziennego użytku? Przecież poza kilkoma kosmetykami, rzeczy, które są na co dzień potrzebne kobietom i mężczyznom są bardzo podobne.

Co zawierają torby męskie?

Bez wątpienia, do podstawowych przedmiotów, jakie mężczyzna wrzuca do swojej torby należą klucze i telefon. Dzisiaj bez stałego dostępu do smartfona ciężko wykonywać jakikolwiek zawód. Ponadto, przedmiotem, który zajmuje stosunkowo dużo miejsca, a który jest niezbędny, jest portfel. Pozostałe przedmioty jakie mężczyzna trzyma w torebce zależą od jego prywatnych preferencji. Palący trzymają w torbie papierosy, fani muzyki odtwarzacze MP3, a jeszcze inni gumy do żucia.

Czas wyboru – torby męskie skórzane

Nie ulega wątpliwości, że torby męskie są potrzebne facetom tak samo, jak torebki damskie są niezbędne kobietom. Warto teraz zastanowić się, jakiego rodzaju torbę powinien wybrać mężczyzna.

Torba męska powinna się przede wszystkim znacząco różnić od torebki damskiej. Nie ulega to najmniejszej wątpliwości, ponieważ co do tego zgodni są wszyscy specjaliści ze świata mody. Torby męskie skórzane wydają się być najtrafniejszym wyborem. Warto przy tym podkreślić, iż torby męskie nie powinny posiadać zbyt wielu dodatków. Nie mogą być to wymyślne torby w jaskrawych kolorach. Na wyróżniającą się torbę może sobie pozwolić kobieta, jednak torba, którą nosi mężczyzna powinna być elegancka.

Jak to nosić – torby męskie na ramię

Noszenie torby zarzuconej na ramię jest zdecydowanie najwygodniejsze. Jednak jak się okazuje, nie jest to optymalne rozwiązanie, jeśli spojrzymy na to z perspektywy najnowszych trendów.

Torebka na ramię to nieodłączny atrybut kobiety. Jak już natomiast wcześniej wspomniano, noszenie przez mężczyznę torby jest w porządku, jednak tylko wtedy, gdy owa torba różni się znacząco od tej, którą nosi kobieta. Co prawda, są również torby męskie na ramię, które są polecane przez najlepszych projektantów, jednak zdecydowanie preferuje się noszenie przez mężczyznę torby w ręku.

Dla każdego co innego

Wybór torby męskiej uzależniony jest od tego, dla jakiego mężczyzny wybierana jest owa torba. Nie ulega wątpliwości, że znaczącą rolę odgrywa tu wiek. Im młodszy mężczyzna, tym mniej oficjalną torbę może nosić. Facet w średnim wieku nie może sobie pozwolić raczej na to, aby nosić torbę z jakimiś udziwnieniami. Generalnie tego typu torby nie są wskazane dla żadnego mężczyzny, jednak ostatecznie młodzi faceci, jak na przykład studenci mogą sobie na to pozwolić. Jeśli chodzi jednak o statecznych mężczyzn o ugruntowanej pozycji społecznej, nie jest to absolutnie dozwolone. Co więcej, również torby męskie na ramię nie są przeznaczone dla mężczyzn po czterdziestym roku życia.

Podsumowanie

Oczywiście wszystkie powyższe porady odnośnie toreb męskich to jedynie pewne wskazówki. Należy pamiętać, że oprócz mody istotna jest również praktyka. Warto więc wybierać torby męskie, które są nie tylko modne, ale również praktyczne. Ponadto, czasami łamanie zasad jest ciekawsze niż przestrzeganie trendów.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamkni