Jak dopasować krawat do wzorzystej koszuli?

Zestaw koszul na różne okazje to podstawowa sekcja garderoby każdego nowoczesnego mężczyzny. Idąc na zakupy, wraz z koszulami należy kupić odpowiednie krawaty. Odpowiednie modele należy dopasowywać do konkretnych koszul. Niezależnie czy nieformalne, czy eleganckie, krawaty powinny być skrupulatnie dobierane pod kątem określonych parametrów koszul i sylwetki. W ofertach sklepów internetowych oraz stacjonarnych dostępne są dodatki o różnych krojach i składach materiałowych. Na najniższej półce stoją krawaty syntetyczne. Nadaję się na niektóre okazje codzienne, jednak stałe noszenie ich może negatywnie wpłynąć na wizerunek. Najbardziej powszechne oraz uniwersalne są krawaty bawełniane. Naturalny materiał zawsze przemawia na korzyść, ponadto bawełna pozwala uzyskać satysfakcjonującą mięsistość i eleganckie krawaty z tego materiału nie są drogie.

Jak dopasować krawaty do koszul biorąc pod uwagę stopień formalności?

Najbardziej eleganckie modele koszul wymagają, by kupić do nich krawaty jedwabne. Ten typ jest bardzo mięsisty i delikatny. Pozwala osiągnąć świetne efekty wizerunkowe w każdych warunkach oświetleniowych i wspaniale wychodzi na zdjęciach. Wzorzyste koszule mają rozmaite printy, dlatego warto ocenić czy stopień formalności krawatu dobrze pasuje do reszty stroju. Naturalnie codzienne koszule biurowe będą się dość nietypowo komponowały z bardzo eleganckimi krawatami jedwabnymi. Do tego typu modeli najlepsze są krawaty bawełniane, które nie tylko dobrze się prezentują w świetle dziennym, lecz także są bardzo proste w pielęgnowaniu.

Dopasowanie wzoru koszuli do wzoru krawatu

Niezależnie czy są to krawaty jedwabne, czy z jakiegokolwiek innego materiału, ich wzory muszą być dobrze dopasowane do printów występujących na koszuli. Wzory pasiaste i kratowe powinny być do siebie dopasowane szczególnie pod względem skali. Drobne i szczegółowe detale na krawacie mogą źle skomponować się z wyraźnymi printami koszul i wprowadzić niepożądany chaos. Naturalnie najprostsze rozwiązania obejmują warianty, w których albo koszule, albo męskie krawaty mają gładkie wykończenia. Nie jest to wyjście do końca banalne i może być optymalnym krokiem w przypadku osób, które wcześniej nie miały do czynienia z dopasowywaniem do siebie dwóch wzorów.

Jak dobierać eleganckie krawaty pod względem kolorystyki

Bardzo często słyszy się, że podstawą jest dobre dopasowanie kolorów. To prawda – sprytnie komponowane kontrasty to domena osób, które nie pierwszy raz kompletują strój dla siebie, jednak nie należy za daleko posuwać się w tym stwierdzeniu. Jednolity odcień krawatu oraz koszuli sprawia, że strój wygląda jak jedna wielka plama. Sytuacji nie uratują nawet odmienne materiały, z których zrobione są elementy stroju i dodatki. Krawat może być zarówno ciemniejszy, jak i jaśniejszy od koszuli. Ciemniejsze krawaty bawełniane wraz z błękitną koszulą ze wzorem prezentują się bardzo elegancko w świetle dnia. Na bardziej wieczorowe zastosowania warto przygotować strój, w którym dodatki mają odpowiednio wyraziste kolory. Dobrym pomysłem jest mocno nasycony odcień krawata i nieco wygaszona koszula w tym samym kolorze. Do tego typu zastosowań, szczególnie w sytuacji, gdy strój jest czerwony, warto postawić na pięknie połyskujące krawaty jedwabne.

Jakie krawaty dobierać przy szerszej sylwetce?

Osoby z nadwagą powinny postawić na nieco szersze niż w przypadku szczupłych osób modele. Ma to szczególne znaczenie w kwestii strojów wzorzystych, ponieważ uwypuklają one niemal wszystkie cechy ciała. Osoby szczupłe powinny unikać szerokich krawatów, ponieważ odwrócą uwagę od całej reszty stroju. Porady te dotyczą także węzła, który należy dobrze dopasować do zastosowania. Grube węzły z charakterem nadają się na okazje formalne, jednak niekiedy mężczyźni z bardzo szczupłą sylwetką powinni wystrzegać się tego typu rozwiązań. Tak wiązane krawaty mogą sprawić wrażenie, iż duszą osobę noszącą je. Nic nie stoi na przeszkodzie, by znaleźć wtedy inny węzeł z charakterem. Nieco smuklejsze warianty grubych węzłów również nadają strojowi charakteru i nie dodają karykaturalnych cech wizerunkowi.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamkni