jak długo utrzymuje się efekt depilacji laserowej

Jak długo utrzymuje się efekt depilacji laserowej?

Depilacja laserowa słynie obecnie z największej skuteczności spośród wszystkich innych metod depilacji występujących na rynku. Zabiegi z zakresu depilacji laserowej niosą za sobą wiele korzyści. Stąd też tak duża ich popularność zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn.

Depilacja laserowa

Depilacja laserowa w Warszawie wykorzystuje technologię lasera Mediostar Next Pro, który wyposażony jest w 2 długości światła 810 i 940 nm. Należy podkreślić, że obie wzajemnie się uzupełniają, dzięki czemu zwiększają efekty terapii.

Depilacja laserowa w Warszawie polega na trwałym usuwaniu owłosienia, dzięki skupionej wiązce światła. W bezpośrednim kontakcie ze skórą wiązka światła lasera przekształca się w energię cieplną, która dociera na głębokość cebulki włosa, do skóry właściwej.

Tam dochodzi do jej termicznego uszkodzenia, czego następstwem jest stopniowa redukcja włosów. Następnie po upływie 10-14 dni włosy samodzielnie wysuwają się z mieszka włosowego przyczyniając się do coraz większej gładkości skóry.

Warto podkreślić, że depilacja laserowa to doskonałe rozwiązanie dla osób, które posiadają szczególnie ciemne owłosienie, a także nadmierne owłosienie spowodowane zaburzeniami ze strony gospodarki hormonalnej.

Jak długo utrzymuje się efekt depilacji laserowej?

Depilacja laserowa zaliczana jest przede wszystkim do zabiegów trwałej redukcji owłosienia. Oznacza to, że obecnie jest to najlepsza oraz najskuteczniejsza metoda pozwalająca osiągnąć efekt gładkiej i zadbanej skóry.

Ze względu na szeroki wachlarz urządzeń w dziedzinie jaką jest kosmetologia efektywność zabiegów możne znacznie różnić się od siebie.

W przypadku depilacji laserowej w Warszawie, która bazuje na technologii lasera Mediostar Next Pro efektywność zabiegów, które wykonywane są regularnych odstępach czasu może zapewnić efekt gładkiej i zadbanej skóry na czas od 1 roku do 1,5. W tym czasie najlepiej wykonać ponownie depilację laserową jako tak zwany zabieg przypominający, podtrzymujący efekt całej serii.

Wskazówka

Nie należy zwlekać z wykonaniem zabiegu przypominającego, ponieważ zbyt długie odstępy i przerwy mogą wypłynąć na zwiększoną regenerację włosów.

Tak zwane zabiegi przypominające są kluczowe w utrzymaniu stałych efektów depilacji laserowej, które zostały osiągnięte regularnym wykonywaniem w tak zwanej serii.

Wskazania do depilacji laserowej

  • ciemne oraz wyraźnie widoczne włoski na całym ciele;
  • podrażnienia skóry w wyniku depilacji metodami tradycyjnymi;
  • zapalenia mieszków włosowych;
  • wrastające włoski oraz stany zapalne będące ich następstwem;
  • hirsutyzm wynikujący z zaburzeń gospodarki hormonalnej, dotyczących hormonów płciowych u kobiet oraz mężczyzn

Podsumowanie

Depilacja laserowa to bez wątpienia zabieg o wysokiej skuteczności. Mimo że u wielu osób depilacja laserowa może w sposób długoterminowy niszczyć cebulki włosów, to jednak naturalna zdolność organizmu do regeneracji, powoduje, że zabieg depilacji laserowej należy powtórzyć w granicach jednego roku do półtora.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamkni