Farbowanie włosów naturalną henną

Farbowanie włosów naturalną henną

Kobiety kolor swoich włosów zmieniają bardzo często. Zazwyczaj decydują się na wykorzystanie farb do włosów, które nakładają same lub też oddają się w ręce profesjonalistów w salonach fryzjerskich. Kolor kosmyków można jednak zmienić nie tylko za pomocą farby. Alternatywą jest henna do włosów. Jest ona uważana za bezpieczniejszy i naturalniejszy sposób na zmianę koloru. Co więcej, sprawdza się ona również w pielęgnacji czupryny i poprawie jej wyglądu.

Czym jest henna do włosów?

Henna roślinna jest z proszkowanym barwnikiem, który pozyskiwany jest z liści i pędów lawsonii bezbronnej. Roślina ta rośnie w Indiach, Australii, Afryce, Ameryce Łacińskiej. Hennę do włosów otrzymuje się w wyniku rozdrobnienia i ugotowania liści i pędów, a następnie ich wysuszenia. Proszek, który się uzyskuje zawiera szereg składników odżywczych. Można w nim znaleźć m.in. pierwiastki takie jak cynk, żelazo, miedź, witaminy A, B, D, kwas oleinowy i linolowy, błonnik. Skład henny sprawia, że pozytywnie wpływa na włosy. Nie tylko je koloryzuje, ale także zwalcza łupież, domyka łuski włosów, poprawia strukturę, chroni kosmyki przed promieniowaniem.

Jakie kolory ma henna do włosów?

Naturalny kolor henny roślinnej to odcień pomarańczowo – czerwony. Współcześnie jednak hennę można dostać w dość szerokiej gamie kolorystycznej. Wynika to z tego, że w procesie powstawania henna łączona jest z innymi składnikami roślinnymi np. amlamą lub indygo. Sprawia to, że henną włosy można zafarbować na jasne brązy, odcienie czerwieni, kruczą czerń. Henna do włosów w tych kolorach dostępna jest na https://www.perfumeria.pl/collections/pielegnacja-wlosy-henna.

Farbowanie włosów naturalną henną

Na czym polega farbowanie włosów henną roślinną?

Farbowanie włosów henną zyskuje coraz więcej zwolenniczek. Jako główne zalety tej metody podają one bezpieczeństwo. Henna nie zawiera bowiem amoniaku i innych szkodliwych dla włosów substancji. Stąd też nie tylko pozytywnie wpływa na kondycję włosów, ale także może być stosowana przez osoby uczulone na składniki klasycznych farb.

Farbowanie włosów henną polega na tym, że barwnik w niej zawarty dociera do rdzenia włosów. Tam następuje połączenie z włóknami keratynowymi, co nadaje kosmykom nowy odcień. Co więcej, henna uzupełnia również ubytki keratyny. Po farbowaniu henną często można więc zauważyć, że włosy stają się grubsze, mocniejsze i bardziej lśniące.

Trzeba jednak pamiętać, że henna nie umożliwia drastycznej zmiany koloru np. z czarnego na blond. Efekt końcowy farbowania henną uzależniony jest od wyjściowego pigmentu włosów. W większości przypadku farbowanie farbą z proszku pogrubia i podkreśla naturalny odcień włosów, kolor natomiast pozostaje niezmieniony.

Farbowanie włosów naturalną henną

Jeśli włosy farbuje się henną z dodatkiem innych substancji roślinnych, to można liczyć na nieco inne efekty. Naturalna farba z dodatkiem niebieskiego indygo pozwala uzyskać ciepłe odcienie, natomiast amla pomoże uzyskać chłodny odcień kosmyków.

Decydując się na farbowanie henną, pod uwagę należy wziąć to, że trwale wnika ona w strukturę włosa. Stąd też powrót do koloru sprzed hennowania jest dość trudny i wymaga wiele czasu. Aby pojawił się naturalny kolor, włosy muszą odrosnąć.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamkni