Długi zimowy płaszcz wygląda nie tylko modnie, ale również jest bardzo uniwersalnym elementem garderoby. Wybierany przez kobiety na jesień, jak i zimę, dlatego funkcjonalność jest zdecydowanie jego mocną stroną. Jaki wybrać i z czym połączyć długi zimowy płaszcz?

Wybór odpowiedniego fasonu

Jeśli chcemy, aby płaszcz damski wyglądał dobrze, powinniśmy zdecydować się na odpowiedni model, który będzie spójnie prezentował się z naszą sylwetką. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na jego długość. Z pewnością wyższe kobiety mogą pozwolić sobie na maxi wersje płaszcza aż do kostek. Z kolei osoby średniego i niższego wzrostu zdecydowanie powinny wybrać modele sięgające do połowy łydek. Podczas wyboru danego fasonu płaszcza damskiego istotne są elementy oraz dodatki, jakie posiada. Zwróćmy uwagę na rękawy oraz kołnierz. W pierwszym przypadku nie powinny one być zbyt długie, a odpowiedniej długości tak, aby nie ograniczały nam ruchów. Z kolei kołnierz, jak i dodatki w postaci guzików,  kieszeni, czy zamków to już nasza indywidualna kwestia. Wśród fasonów płaszcza damskiego mamy jednorzędowe, jak i dwurzędowe modele. Dopasujmy także kolor okrycia wierzchniego, które będzie pasować do każdej stylizacji. Odcień ten powinien być uniwersalny i sprawić, że każdy nasz ubiór będzie oryginalnie wyglądać.

Z czym łączyć płaszcz damski?

Przede wszystkim łączenie z czymkolwiek długiego płaszcza damskiego należy rozpocząć od obuwia. Zdecydowanie obok niego wyróżniają się klasyczne modele, które często wykorzystuje się na zimę – botki oraz kozaki. Na początku wydaje nam się, że długi płaszcz nie będzie dla nas odpowiedni, ale najczęściej zapominamy, że powinien on być połączony z odpowiednim obuwiem, który dodatkowo go wyeksponuje i podkreśli. W szczególności, jeśli decydujemy się na wersję maxi oraz na płaszcz do połowy łydki. Botki damskie płaskie oraz na obcasie z pewnością będą dobrym rozwiązaniem. Z kolei kozaki mogą być w różnej formie. Nawet modele za kolano będą z pewnością dobrze wyglądać. Możemy również pokusić się o zestawienia płaszcza damskiego z obuwiem sportowym. Z pewnością przełamią one elegancki charakter okrycia wierzchniego, a ponadto sprawią, że będziemy czuli się naprawdę wygodnie. Nie zapominajmy, aby stawiać na komfort i ciepło ubrań. Jeśli chcesz, aby ubiór wyglądał spójnie możesz podkreślić go dodatkami oraz pokombinować z żywymi odcieniami ubrań.

 

źródło zdjęcia: pl.freepik.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ