Cera trądzikowa – pielęgnacja czy leczenie

Cera trądzikowa – pielęgnacja czy leczenie?

Cera trądzikowa potrafi spędzić sen z powiek. Trądzik to jedna z najczęstszych przyczyn wizyt w salonach kosmetycznych i u dermatologów. Czy taką cerę lepiej pielęgnować, czy może od razu leczyć z wykorzystaniem specjalistycznych preparatów? Spróbujemy dziś opisać, jak wyglądają wszystkie możliwości. Bo zarówno przy pielęgnacji, jak i przy leczeniu, podstawowa zasada to… znać zasady.

Pielęgnacja

Odpowiednia pielęgnacja to przede wszystkim nawilżanie. Najczęściej popełniany błąd to właśnie nadmierne przesuszanie skóry z użyciem preparatów na bazie alkoholu. Wysuszają one zmiany trądzikowe, ale także całą skórę, stymulując ją do większej produkcji łoju. I tak koło się zamyka. Podstawa pielęgnacji to dokładne oczyszczanie. Kolejny etap to tonizacja oraz nawilżanie kremem. Możemy również sięgnąć po preparaty złuszczające, np. z kwasem azelainowym lub migdałowym, lub serum regulujące wydzielanie sebum. Walka z trądzikiem to mozolna praca. Jeśli chcemy aby domowa pielęgnacja zaskutkowała, należy pamiętać o regularności. Usunięcie trądziku z wykorzystaniem pielęgnacji domowej może być skuteczne, jednak jest długotrwałym procesem. Na plus należy na pewno przyjąć, że jest to delikatna metoda, która na pewno nie pogorszy stanu skóry – a tak mogłoby się stać, gdy okaże się nagle że nasza skóra źle reaguje na silniejsze preparaty.

Leczenie

Leczenie trądziku to wykorzystanie specjalistycznych preparatów o intensywnym działaniu. Powinno zawsze odbywać się pod kontrolą specjalisty. Może być to głęboki peeling dermatologiczny z kwasami, zastosowanie preparatów przeciwzapalnych i złuszczających, terapii laserowej, kuracji antybiotykowej lub, w ciężkich przypadkach, terapii izotretynoiną. Wszystkie przedstawione opcje to tzw. „ciężkie działa”. Oznacza to, że cechuje je spora skuteczność, jednak, jak zawsze w przypadku intensywnych zabiegów na skórę, może ona nie zareagować dobrze. Kuracja ma często wpływ na cały organizm (zwłaszcza antybiotyki lub izotretynoina). Jeśli stan naszej skóry nie jest poważny, lepiej spróbować najpierw metod pielęgnacyjnych.

Połączenie pielęgnacji z doświadczeniem dermatologów

Na rynku dostępne są także preparaty, które możemy wykorzystać, jeśli dotychczasowa pielęgnacja zawiodła, a nie chcemy jeszcze poddać się bardziej inwazyjnym preparatom leczniczym. Są to kosmetyki do pielęgnacji domowej i w salonie kosmetycznym, opracowane przy współpracy z kosmetologami i dermatologami, stanowiące połączenie delikatnej domowej pielęgnacji i bardziej intensywnych składników leczniczych. Zapewniają intensywne działanie przy jednoczesnej ochronie skóry przed podrażnieniami i wysuszeniem. Dopracowane pod względem składu sera i maski udostępnione są gabinetom kosmetycznym i dermatologicznym. Zawierają wysokie stężenia aktywnych składników jak azeloglicyna, kwas laktobionowy, ryboza, trehaloza, fitosfingozyna czy olej tamanu. Marka NANILI PROFESSIONAL® w ofercie posiada również złuszczające peelingi kwasowe, które mogą być stosowane w pielęgnacji zarówno skór trądzikowych młodych jak i dojrzałych, a także skór z trądzikiem różowatym, przesuszonych i pozbawionych elastyczności.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamkni