Body damskie w nietypowych aranżacjach

Wiele kobiet ma dziś w swoich szafach jakieś body. Warto jednak zastanowić się, do czego w ogóle potrzebna jest kobietom ta część garderoby. Nie bez znaczenia jest również kwestia tego, jakie body najlepiej kupić, oraz w jaki sposób je nosić.

Artykuł powstał we współpracy ze sklepem internetowym Kinga

Bielizna podkreślająca kobiece kształty

Niegdyś, body używane było przez kobiety właściwie tylko jako zamiennik tradycyjnej bielizny. Body damskie i bielizna były dla kobiet niemalże synonimami, a już na pewno pojęciami bardzo bliskoznacznymi. Dzisiaj wciąż wiele pań używa body jako bielizny, jednakże oczywiście, zastosowanie body jest obecnie zdecydowanie szersze.

Body koszulowe

Obecnie, mamy do wyboru wiele różnego rodzaju body. Jednym z nich jest tak zwane body koszulowe. Jest ono dowodem na to, że body damskie to nie tylko bielizna.

Jeśli chodzi o ten typ body damskiego, to najczęściej jest po prostu atrakcyjnym zamiennikiem zwykłej bluzki. Najczęściej, body koszulowe ubiera się na wieczorne wyjścia pół oficjalne. Niekoniecznie bowiem body takie nadaje się na bardzo oficjalne wyjścia, tym niemniej, na kolację w restauracji, czy też na imprezę nadaje się jak najbardziej.

Warto zauważyć, że tego typu body damskie ma kołnierzyk, przeważnie również zapięcie na guziki. Bez dwóch zdań, jest to więc całkiem elegancki strój, w którym można swobodnie poruszać się po mieście.

Co ubrać do body koszulowego?

Oczywiście, wyjście na miasto w samym body koszulowym byłoby dosyć śmieszne. Koniecznie trzeba ubrać spódnicę, a czasami wskazane jak najbardziej są spodnie. Jak już wspomniano, body koszulowe to elegancki stój. Z tego też względu, elegancka powinna być dobrana do niego spódnica, czy też wybrane spodnie. Jest to absolutnie konieczne, ażeby body damskie, nazywane body koszulowym, dobrze się prezentowało.

Body z długim rękawem

Kolejnym ciekawym przykładem body damskiego jest body z długim rękawem. Odróżnia je od body koszulowego to, że jest to strój zdecydowanie mniej oficjalny. Tego typu body jest raczej strojem codziennym, a nie strojem wieczorowym, czy też przeznaczonym na jakieś specjalne okazje.

Warto zauważyć, że jeśli chodzi o wybór pozostałych części garderoby do body z długimi rękawami, to tutaj nie musimy się specjalnie ograniczać. Dowolność jeśli chodzi o krój i kolorystykę spódnicy czy spodni jest duża. Oczywiście wszystko w granicach dobrego smaku.

Dowolność w wyborze koloru i kroju pozostałych części garderoby to duża różnica jeśli chodzi o to body damskie i wcześniej omawiane body koszulowe. W przypadku body koszulowego bowiem absolutnie nie możemy sobie na taką dowolność pozwolić. Samo body damskie jak i wszelkie dodatkowe części ubioru powinny być w stonowanym kolorze, najlepiej w dosyć ciemnym. Takie bowiem właśnie są eleganckie ubrania.

Body rozpinane w kroku

Trzecim z najpopularniejszych modeli jest niewątpliwie body rozpinane w kroku. Jest to fason, który najlepiej nadaje się dla kobiet, traktujących body jak bieliznę. Duży wybór takich ,,bieliźnianych” modeli znajdziemy choćby w sklepie internetowym Kinga.

Bez dwóch zdań, to właśnie takie body najlepiej uwypukla wszelkie kształty, z których kobieta jest dumna. To właśnie w tym body biust wygląda zdecydowanie najlepiej. Warto jednak mieć na uwadze, że w przypadku tego body damskiego szczególnie ważny jest dobry wybór rozmiaru.

Tylko bowiem, kiedy rozmiar będzie odpowiedni, body damskie tego typu będzie spełniało swoją funkcję. Jeśli będzie ono niewystarczająco duże, lub też będzie wisiało na ciele z tego względu, że jest zbyt duże, to nie ukształtuje odpowiednio kobiecej sylwetki, i nie uwypukli żadnych jej kształtów.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamkni